To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rekolekcje dla studentów   -   16/2/2007
„Co się wydarzyło w drodze do Emaus?” – taki tytuł noszą rekolekcje organizowane w dniach 2 – 4 marca w Centrum Formacyjno – Rekolekcyjnym „Arka” w Gródku nad Dunajcem. W ubiegłym roku wzięło w nich udział 120 studentów. W tym roku, na zaproszenie Duszpasterstwa Akademickiego „Tratwa” poprowadzi je ks. Andrzej Draguła, doktor teologii, wykładowca, publicysta, współorganizator Inicjatywy Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”. Koszt uczestnictwa, obejmujący noclegi i wyżywienie, wynosi 70 zł.

Ogloszenie
>

Pierwsze takie rekolekcje wygłosił w 2003 r. biskup Tarnowski Wiktor Skworc. W następnych latach rozważaniom przewodniczyli o. Maciej Zięba, dominikanin, o. Józef Augustyn, jezuita oraz ks. dr hab. Stanisław Wszołek, Dziekan Wydziału Filozofii PAT w Krakowie. W tym roku tematem przewodnim będzie rozważanie „Co się wydarzyło w drodze do Emaus?”. „Na drodze naszych znaków zapytania i naszych niepokojów, a niekiedy także naszych dotkliwych rozczarowań, Boski Wędrowiec nadal nam towarzyszy, ażeby nas prowadzić – wyjaśniając nam Pisma – do zrozumienia tajemnic Bożych”. (Jan Paweł II). Papież nawiązując do perykopy o uczniach zmierzających do Emaus nazywa Jezusa Boskim Wędrowcem, a czasami także Nieznajomym. W rzeczywistości Bóg jest kimś takim: często nieznajomym współwędrowcem człowieka. Życie chrześcijańskie to nic innego jak rozpoznawanie obecności Boga w życiu człowieka w jego różnych wymiarach, zwłaszcza w codzienności. Rekolekcje są zaproszeniem do wspólnej lektury Ewangelii o smutnych uczniach zmierzających do Emaus i ich radości w drodze do Jerozolimy.

Rekolekcje odbędą się w CFR „Arka” w Gródku n. Dunajcem 153 (na zdjęciu), w dniach 2 – 4 marca. Rozpoczęcie w piątek, o godz. 17:00 (dojazd i powrót we własnym zakresie – autobusy z Tarnowa i Nowego Sącza), zakończenie w niedzielę ok. godz. 13:00. Zgłoszenia należy kierować pod nr tel.: (018) 440 13 00, kom. 0 605 088 112; 0 606 807 407; drogą elektroniczną - e-mail: arka@opoka.net.pl, lub w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego „Tratwa” ul. Legionów 30, tel. (014) 631 73 90. Koszt dla studentów (noclegi i wyżywienie): 70 zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl