To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Szopka Tarnowska raz jeszcze   -   16/2/2007
Po raz drugi i ostatni – na zakończenie karnawału, „przy śledziku i nie tylko” zainscenizowana zostanie tarnowska szopka, w satyryczny sposób podsumowująca najważniejsze wydarzenia minionego roku, nawiązująca do tej rysunkowej, przygotowanej przez nasz portal. Pikanterii tej inscenizacji dodaje fakt, iż w roli Wojciecha Markiewicza, dyrektora tarnowskiego teatru zobaczymy Wojciecha Markiewicza, wiceprezydent Dorota Skrzyniarz zagra samą siebie, zaś w postać przewodniczącego Rady Miasta Ryszarda Żądło wcieli się ponownie Ryszard Żądło. Zapraszamy – Teatr im. L. Solskiego, wtorek, 20 lutego godz. 19:00!

Ogloszenie

Wedle dostępnych nam informacji, pierwsza potwierdzona historycznie szopka tarnowska (niekoniecznie satyryczna) zainscenizowana została w 1927 roku. Zatem, o czym dowiedzieliśmy się zgoła niespodziewanie, od owej inicjatywy mija właśnie równo 80 lat! Bilety wstępu były jak na owe czasy dość drogie – 2,5 zł i 1 zł. My proponujemy udział we wspólnej zabawie za jedyne 10 zł – w cenie zaproszenia zawarty jest ostatkowy śledzik i...
„Tarnowska szopka jest zapisem zdarzeń minionego roku, person grodu przywołaniem i czasu dokonanego ponownym kreowaniem. To nie jasełka, szopka Bożonarodzeniowa – inna tu poetyka i smak. Żart to literacki, może nie dla wszystkich paradny acz z fantazją chętnym opowiadany. Bazując na określonych stereotypach, autorzy i wykonawcy oferują możliwość pośmiania się z określonych sytuacji czy przywar, zostawiając miejsce na odrobinę refleksji.” Szopkę – wymagającą od widza odrobiny znajomości wydarzeń które przetoczyły się przez nasze miasto - zrealizowano na podstawie pomysłu i tekstów Krystyny Drozd, Piotra Filipa i Mirosława Poświatowskiego. W niektórych fragmentach szopka nawiązuje do tej rysunkowej, portalu inTARnet.
W postaci wcielili się i zdarzenia minione kreują tarnowianie – nauczyciele, dziennikarze, pracowniczy instytucji i urzędów, pasjonaci - Krystyna Drozd, Andrzej Król, Ewa Kropiowska, Wojciech Markiewicz, Mirosław Poświatowski, Dorota Skrzyniarz, Urszula Sosnowska (akordeon), Szymon Seremet (aktor Teatru Nie Teraz), Andrzej Szpunar, Marta i Tomasz Tomasiewiczowie, Ryszard Żądło oraz Członkowie Nieformalnej Grupy Młodzieżowej Świetliki ze Skrzyszowa: bracia Andrzej i Radek Jachymowie i Łukasz Sztorc.

Serdecznie zapraszamy – choć na własną odpowiedzialność. Litości nie będzie! Byli rzecznicy prasowi – wstęp gratis! Nowi rzecznicy – płacą podwójnie! Powtórek nie będzie! Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, 20 lutego, godz. 19:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl