To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dary dla Kamieńca Podolskiego   -   20/2/2007
Blisko pięćdziesięcioosobowa grupa przedstawicieli samorządu i mieszkańców Gminy Tarnów uczestniczyła w miniony weekend w transporcie darów dla Polaków zamieszkałych na Podolu. W skład delegacji weszli radni, władze samorządowe, pracownicy urzędu oraz dyrektorzy szkół leżących na terenie podmiejskiej gminy.

Ogloszenie
>

Inicjatorem wyjazdu był wójt Grzegorz Kozioł, który ideą pomocy Polakom na Wschodzie - jak sam mówi - „zaraził się”, kiedy jeszcze był nauczycielem historii w tarnowskim VII LO. Głównym organizatorem transportu była natomiast znana z wielu tego typu akcji Aleksandra Świderska.
Dary zbierane były przez mieszkańców, w szczególności przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. Były wśród nich ubrania, przybory szkolne oraz żywność. W transporcie znalazły się także materiały wykończeniowe i elementy wyposażenia „Domu Pielgrzyma” w Kamieńcu Podolskim: prawie 50 m2 płytek ceramicznych, wkład kominkowy oraz kilkadziesiąt drewnianych łóżek.
Pomoc naszym rodakom na Podolu niewątpliwie była najważniejszym celem naszego wyjazdu – podkreśla sekretarz gminy Alicja Kusior. – Niemniej jednak przyniósł on również wiele wrażeń związanych z odwiedzeniem miejsc znanych z naszej historii i literatury: Kamieńca Podolskiego, Chocimia, Świętej Trójcy czy Lwowa, a tam Cmentarza Orląt. Wróciliśmy nie tylko bogatsi o lekcję solidarności społecznej, ale również ubogaceni możliwością odwiedzenia miejsc niezmiernie ważnych dla naszej narodowej tożsamości. Jak zgodnie podkreślali uczestnicy wyjazdu, wkrótce będziemy chcieli tam znowu powrócić. (pp-gt)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(20-02-2007) Kmitek :
Super akcja a przy okazji zwiedzac takie miejsca sama radość,cóż może niebawem i ja się tam z naszą Gminą wybiorę. Ale sama akcja rewelacja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2007) zzzz :
A wiecej ich mama nie miała. Oczywiscie "z gmina" bo samemu nie mozna.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2007) Halina :
Pojedli,popili,ot i cała akcja za nasze pieniądze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2007) do Haliny :
nie jestem mieszkanką gminy Tarnów, ale jednak oburzył mnie taki bezmyślny i beznadziejny pogląd, widzę ,że nigdy nie byłaś na Ukrainie i nie masz pojęcia jak tam ludzie żyją, nie wzrusza cię też widocznie los Polaków tam mieszkających, jestem również przekonana, że nie jesteś w stanie podzielić się z biedniejszym bądź potrzebującym, pojedli?, ty naprawdę nie wiesz jakie jest jedzenie na Ukrainie, więc pojedli chyba konserwy, które z sobą wzięli i...wstydu za takich jak ty, poza tym od lat można dowiedzieć sie z mediów, że grupa osób z terenu powiatu tarnowskiego organizuje wyjazdy charytatywne na Ukrainę, w tej grupie jest również obecny wójt Kozioł. oburzona

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl