To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jest budżet    -   23/2/2007
20 radnych za, 4 przeciw. Takim wynikiem zakończyło się najważniejsze wczorajsze głosowanie na Sesji Rady Miasta Tarnowa. Rekordowe w historii tarnowskiego samorządu po 1990 r. poparcie uchwały budżetowej na rok 2007 prezydent Ryszard Ścigała zawdzięcza ziszczeniu się jego projektu szerokiej koalicji radnych popierających program zarządu miasta. Znalazło się tam miejsce również dla radnych Prawa i Sprawiedliwości, choć nie wszystkich. Józef Rojek, Jacek Łabno i bracia Gancarzowie zagłosowali przeciw prezydenckiemu projektowi budżetu.

Ogloszenie

Plan dochodów i wydatków miasta, zaproponowany przez Ryszarda Ścigałę uległ znacznym zmianom w stosunku do projektu zaproponowanego przez poprzednie władze miasta. Dochody budżetu mają wynieść 340 milionów złotych, wydatki 353 miliony. Całkowite zadłużenie Tarnowa zredukowano do 126,5 milionów złotych.
W porównaniu z dokumentem przygotowanym przez poprzednie władze miasta tegoroczne wydatki zmniejszone zostały o kilkanaście milionów złotych, założono również większe dochody miejskiej kasy. To zaś pozwoli na zmniejszenie poziomu zadłużenia miasta do kwoty 126,5 miliona złotych. Przed przyjęciem ostatecznej wersji uchwały radni głosowali jeszce poprawki złożone przez prezydenta i branżowe komisje rady. Wszystkie zostały przyjęte, odrzucono natomiast kilkanaście poprawek zgłoszonych przez poszczególnych radnych.

Posłuchaj serii wypowiedzi na temat tegorocznego budżetu Tarnowa. Posłuchaj ogólnych wypowiedzi na ten temat (nagrania pochodzą ze środowych konferencji prasowych):
- prezydenta Ryszarda Ścigały : (((mp3)))
- wiceprezydenta Henryka Słomki-Narożańskiego: (((mp3)))
- przewodniczącego Komisji Ekonomicznej RMT Bartłomieja Babuśki: (((mp3)))
- wypowiedzi przewodniczącego Rady Miasta Ryszarda Żądło na temat zmiany "filozofii" tworzenia budżetu na rok przyszły i kolejne: (((mp3)))
Posłuchaj też odpowiedzi na zadane przez nas pytania. Na ile sztywna jest struktura wydatków i dochodów w budżecie, czy w kolejnych budżetach istnieje możliwość i potrzeba zmian? Posłuchaj odpowiedzi prezydenta Ścigały : (((mp3)))
Z jakich zadań zrezygnował prezydent w swoim projekcie budżetu? (odp. Prezydent R.Ścigała i jego zastępca H.Słomka-Narożański) : (((mp3)))
Posłuchaj też wypowiedzi prezydenta o spodziewanych większych wpływach z podatków: (((mp3)))
Posłuchaj odpowiedzi skarbnika miasta Witolda Golemo na pytanie, jakich to składników majątkowych, udziałów pozbywa się gmina miasta Tarnowa: (((mp3)))
Posłuchaj też odpowiedzi W.Golemo na pytanie o koncepcję sprzedaży części akcji MPEC poprzez giełdę: (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(23-02-2007) kana :
Od samego poczatku widac menagerskie podejscie do zarzadzania miastem. Jestem pewna ze dobrze zrobilam oddajac na Pana glos Panie Prezydencie! za cztery lata wroze reelekcje :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2007) M.Wietrzyk :
Nieźle! Poszedłbym o wiele dalej na miejscu p. Prezydenta w kwestii naprawy finansów miasta ale i tak w porównaniu z tym co robili dotychczasowi władcy jest milowym krokiem do przodu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2007) azotowiec :
Dostrzegam tu "cichą" rękę W. Golemo. Podobnie rozpoczęło się naprawianie Azotów w 2002 roku. Oby w Mieście skończyło się podobnym sukcesem! Panie Prezydencie, trzymam kciukiI

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2007) abc :
oby tylko te cyferki grały na końcu roku / nie tylko na papierze oczwiście /

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2007) Led :
Szkoda że zrezygnowano z remontu placu wokół dworca. Mam nadzieje, że zdecydowały o tym merytoryczne względy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2007) galicja :
Boże, jakie piękne budżety uchwalala poprzednia koalicja, jak pialy media przez ostatnie 4 lata popierając koalicje Bienia i SLD, ile krytyki dostało sie opozycji za weta budżetowe. W rezuktacie Bień pozstawil 130 milionow długów, ani slowa o tym nie ma. W zamian media tarnowskie skandaliczne nadal pieją tym razem za koalicją Ścigały. Faryzeusze i skandalisci z TEMI, Krakowskiej, Kablówki, Gazety Krakowskiej etc.etc. Jakim cudem lewica z liberałem czerwonym scigała wydźwignie Tarnów z długów, co wy ludzie piszecie? Jakie macie nadzieje, czyście zwariowali. Histotia pokazjuje że tylko prawicowe rządy zostawiają kasę, a lewicowe je wydają, tylko w Tarnowie nie ma co wydawać. Co z tym miastem, co z tymi ludźmi, gdzie duch Witosa i Tertila? Czerwoni i różowi wpędzaja Tarnow w nędze i w bagno.i

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2007) bzyk :
Ludzie co się dzieje z tym miastem. Pan prezydent mówił o rozwoju..... Pieniędzy dalej nie ma. Z miasta 150 tyś. zrobiło się miasteczko 100 tyś. I nich jeszcze sprywatyzują Azoty to się zrobi 50 tyś. Jeżeli w Tarnowie nie ruszą inwestycje to nawet córki pana prezydenta Ścigały mimo jego pustych obietnic przedwyborczych nie będą miały dokąd wracać. Pan Bień mówił o wielkich dokonaniach które pozostawił po sobie. O ile pamiętam to Krytykował Prezydenta Rojka że zostawił miasto z długami. A co on zrobił 130 milionów długów na przejedzenie to jest może mały dług. Mam nadzieję że doczekam się tych dni kiedy nadejdą dla Tarnowa dobre czasy ale na pewno nie za rządów obecnego prezydenta. Chociaż mam nadzieję że teraz tarnowianie na koniec kadencji rozliczą Scigałe z jego prezydentury. Ciekaw jestem co zobaczymy za 4 lata.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2007) galicja :
Bzyku, lejesz miód w moje spragnione gardło. Desant z Mościc nic dobrego dla Tarnowa nie zrobi i nie zrobił. Bień, Rojek, Ścigała ludzie Azotó lub Mościc, czerwonego zakamarka konserwatywnego od wieków Tarnowa. Padla Tarnovia, lodowisko na Rynku, góra św. Marcina w zaniedbaniu, święta góra tarnowian od 700 lat, Piaskowka zniszczona, Wątok zabetonowany, Wałowa zniszczona plombami, teraz biedronka przy cudownej uliczce św. Anny, może przecież ona inaczej wyglądać. Tarnow jest jak miasteczko w Toskanii, to znaczy mogłoby byc, i co się z niego robi. 2 % w budżecie na kulturę, to mogli wymiślec inżynierowie z Mościc, nie humaniści z Tarnowa. Neron nie zniszcył całkowicie Rzymu, mam nadzieję, że desant z Mościc nie da rady renesansowemu Tarnowi, ale i tak szkoda atmosfery.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2007) mieszkaniec :
jest budżet tylko jaki - same podwyżki wstydźcie się radni z koziej trąby - żaden z was nie reprezentował nas mieszkańców nikt nas nie bronił, no może 3 lub 4 osoby reszta klepała ścigale szykując nowe podwyżki a jacy to byli dobrzy dla mieszkańców przed wyborami obiecywali i nic teraz patrzą na swoje interesy jeden dobrze powiedział skończyli kursy menadżerskie i wciskają ludziom ciemnotę .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2007) MIESZKANIEC :
tylko czy naprawdę ten dudżet jest............oto jest pypanie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl