To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W sobotę strajk MPK    -   23/2/2007
Na sobotni poranek 24 lutego pracownicy MPK zapowiedzieli strajk ostrzegawczy. Na ulice Tarnowa, między godziną 4:00 a 6:00, nie wyjadą autobusy tego przewoźnika. Zarząd Komunikacji Miejkskiej informuje o uruchomieniu komunikacji zastępczej w tym czasie. Równolegle trwają rozmowy z z udziałem czterech organizacji związkowych działających w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, członkami zarządu i Rady Nadzorczej spółki, a także Zarządu Komunikacji Miejskiej i magistratu.

Ogloszenie
>

Jak informuje Biuro Rzecznika Prasowego UMT - w godzinach wieczornych 22 lutego, po zakończeniu sesji Rady Miasta, w Urzędzie Miasta Tarnowa odbyło się w tej sprawie również spotkanie u prezydenta Ryszarda Ścigały. Rozmawiano na temat sytuacji w MPK oraz przyszłości spółki, której pracownicy zapowiedzieli na 24 lutego strajk ostrzegawczy. Po dwugodzinnej dyskusji podjęte zostały konkretne ustalenia dotyczące dalszych działań mających na celu zakończenie sporu między pracownikami a pracodawcą.
Przedsiębiorstwo jest samodzielnym podmiotem gospodarczym, spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, posiada ustawowe organy – zarząd oraz Radę Nadzorczą. Spółka w minionym roku przyniosła stratę w wysokości 1,97 miliona złotych, a w roku 2005 stratę 1,4 mln. Obecnie w MPK trwa spór zbiorowy pomiędzy pracodawcą a pracownikami domagającymi się podwyżek płac – wg prezesa MPK skala podwyżek ma wynieść 40-50%. Prezydent Tarnowa nie jest stroną w sporze, doceniając jednak powagę sytuacji zaprosił na spotkanie w magistracie przedstawicieli czterech organizacji związkowych działających w spółce, członków zarządu i Rady Nadzorczej, a także dyrektora Zarządu Komunikacji Miejskiej. W toku dwugodzinnej dyskusji ustalono podjęcie działań mających na celu zakończenie sporu. Do godziny 15.00 w dniu 23 lutego prezes MPK przedstawić ma prezydentowi termin opracowania zaopiniowanego przez związki zawodowe programu naprawczego spółki. Przedstawiciele związków zadeklarowali przygotowanie opinii w sprawie programu, z kolei Zarząd Komunikacji Miejskiej w ciągu najbliższego tygodnia opracować ma raport zawierający informacje na temat możliwości ochrony miejskiej spółki przed nielegalną konkurencją na terenie Tarnowa oraz prawnych uwarunkowań korzystania z przystanków autobusowych na terenie miasta.
W obecnej sytuacji, wobec braku ze strony zarządu spółki MPK programu działań poprawiających sytuację przedsiębiorstwa, prezydent nie widzi możliwości zwiększenia dotacji z budżetu dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Prezydent będzie natomiast otwarty na propozycje zawarte w programie, którego przedstawienie zalecił prezesowi MPK. Tak więc jakiekolwiek działania ze strony Miasta będą możliwe dopiero po przedstawieniu realnego programu naprawczego.- głosi komunikat prasowy magistratu.
Jednocześnie rzecznik prasowy UMT informuje, że p. Zofia Rychłowska, wybrany przez strony sporu mediator, wystąpiła z apelem do związków zawodowych o przesunięcie terminu rozpoczęcia strajku ostrzegawczego do czasu opracowania ekspertyzy związanej z przedmiotem sporu czyli możliwości podniesienia płac dla załogi MPK.

Posłuchaj, co na temat zapowiadanego strajku w MPK mówił wczoraj prezydent R.Ścigała: (((mp3)))
Prezydent odpowiadał też na pytanie "Co dalej z tarnowskim MPK ?" - posłuchaj tej wypowiedzi: (((mp3)))

Komunikacja zastępcza w dniu 24 lutego 2007 r.
W związku z zapowiadanym strajkiem pracowników MPK w dniu 27 lutego 2007 r. (sobota) od godz. 4:00 do 6:00, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Tarnowie przygotował komunikację zastępczą.
Komunikacja zastępcza będzie funkcjonować w sobotę od godz. 4:00 do godz. 6:00. Zabezpieczona została obsługa wszystkich kursów, które nie będą wykonywane z powodu strajku. Tym samym komunikacja na wszystkich liniach będzie obsługiwana zgodnie z rozkładem jazdy na dni wolne od pracy. Do obsługi komunikacji zastępczej w w/w okresie czasu zostanie użytych 18 autobusów. Autobusy te wykonają kursy na następujących liniach: 0a, 0b, 3, 9, 10, 24, 25, 29, 30, 31 i 39 wykonując łącznie 43 kursy.

Zestawienie wykonanych kursów w komunikacji zastępczej:

Linia 0a
Z Al. Jana Pawła do Mościc: 5:25, 5:50
Z Mościc na Al.Jana Pawła II: 5:55, 6:26

Linia 0b:
Z Al.Jana Pawła II do Mościc: 5:00, 5:38
Z Mościc na Al.Jana Pawła II: 5:30, 6:13

Linia 3:
Z Os. Jasna II do Białej: 4:45, 5:50
Z Białej na Os. Jasna II: 5:15, 6:25
Linia 8:
Z Sikorskiego do Piotrkowic: 5:40
Z Piotrkowic na ul. Sikorskiego: 6:05

Linia 9:
Ze Szpitala do Mościc: 4:20, 4:50, 5:10, 5:25, 5:40, 5:48
Z Mościc do Szpitala: 4:45, 5:25, 5:45, 6:00, 6:15, 6:23
Z przyst. Krakowska Planty do Szpitala: 4:45

Linia 10:
Z ul.Orkana do Wałek: 5:03
Z Wałek do Z.Mechanicznych: 5:35

Linia 24:
Z ul.Szkotnik do Mościc: 5:20
Z Mościc na ul.Szkotnik: 6:00

Linia 25:
Z Sikorskiego do Kłokowej: 5:30
Z Kłokowej do Sikorskiego: 5:55

Linia 29:
Z Targowicy do Woli Ostrębowskiej: 5:25
Z Woli Ostrębowskiej na Targowicę: 5:55

Linia 30:
Z Os.Jasna II na Basen: 5:15, 5:40
Z Basenu na Os.Jasna II: 5:50, 6:20

Linia 31:
Z Al.Jana Pawła II na Górę Św.Marcina: 5:50
Z Góry Św.Marcina na Al.Jana Pawła II: 6:25

Linia 39:
Z ul.Szkotnik do Błonia: 5:20
Z Błonia na ul.Szkotnik: 5:45
Autobusy komunikacji zastępczej będą pojawiać się na przystankach zgodnie z rozkładami jazdy danych linii komunikacyjnych. Część autobusów obsługujących komunikację zastępczą będzie oznakowana wyświetlaczami elektronicznymi i będzie dostosowana do komunikacji miejskiej. Część autobusów będą to autobusy dostosowane do obsługi komunikacji podmiejskiej (w wersji bez automatycznych drzwi tylko z drzwiami otwieranymi ręcznie). Te autobusy będą oznakowane z przodu, z boku i z tyłu opisem na tabliczce formatu A4 w postaci numeru obsługiwanej linii wraz z dopiskiem „Komunikacja zastępcza” (ZKM).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(23-02-2007) dupik :
No sorry - co to za strajk jak i tak autobusy bedajedzdzic i w dodatku w sobote miedzy 4 a 6....smiechu warte........

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-02-2007) ramik :
Strajk to sie robi w piatek albo w poniedizlek w godzinach szczytu czyli miedzy 7 rano a 12 a nie w sobote od 4...Na zachodzie juz sie nauczyli - od dawna wiedza ze jak trzeba w kosc dac to tylko albo pon albo w piatek w przeciwnym razie to zadnego efektu nie daje... PS. strajk w sobote 4 ranoranobouahahahhaha...!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2007) macie :
Macie tak wspaniałego prezydenta a strajkujecie a gdzie jego świetność w rozwiązywaniu problemów dla tarnowa taki był wspaniały przed wyborami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2007) ramik :
no wlasnie.....bouhahaha!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl