To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Ptaszyn i inni w Bombay-u   -   26/2/2007
W restauracji Bombay Music w marcu przypada pięć czwartków, a tym samym czeka nas pięć koncertów. Niespodzianką okazuje się być ponowna wizyta w Tarnowie, w dniu 8 marca Jana Ptaszyna Wróblewskiego, którego tym razem, wraz z jego kwartetem usłyszymy w bardziej „klubowej”, kameralnej atmosferze. W programie m.in. utwory z najnowszej płyty „Supercalifragilistic”.

Ogloszenie

Pierwszy „Jazzowy Czwartek” wypada już 1 marca – wtedy to w Bombay-u, jak zawsze po 20-tej usłyszymy Uninhabited Room Trio , czyli: Sylwestra Sośniaka – gitara; Ronalda Tuczykonta – kontrabas i Michała Hellera – perkusja. Szykuje się wieczór w stylu meinstream-u, z balladami i standardami jazzowymi.
I wreszcie niespodzianka - Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet. Najbarwniejsza postać polskiego jazzu, niekwestionowany lider i „dobry duch” życia jazzowego w Polsce, saksofonista tenorowy i barytonowy a także kompozytor, aranżer i dyrygent, znany publicysta, krytyk i dziennikarz radiowy, kompozytor piosenek m.in. Ewy Bem, Maryli Rodowicz, Andrzeja Zauchy, na przestrzeni lat frontmen rozlicznych zespołów jazzowych (debiutował w 1956 roku jako członek sekstetu Komedy)... tą wyliczankę można mnożyć i wzbogacać o coraz to nowe szczegóły. Ważne jest jedno: że znów wystąpi w Tarnowie, 8 marca o godz. 20:00 i drugie: że z materiałem z nowej płyty „Supercalifragilistic”. Kwartet zagra w składzie: Jan Ptaszyn Wróblewski - saksofon tenorowy, Wojciech Niedziela – fortepian, Jacek Niedziela – kontrabas, Marcin Jahr – perkusja.
Trzeci jazzowy czwartek upłynie pod znakiem standardów jazzowych w wykonaniu grupy „BRH+” – czyli trio: Bogucki – Radek – Hebda ( 15 marca ). Natomiast 22 marca w Bombayu królować będzie tarnowska Leliwa Jazz Band . W programie, oczywiście, reagtime, swing i dixieland.
Ostatni w ty miesiącu koncert odbędzie 29 marca. Wieczór jazzowych ballad, ale nie tylko, zaproponuje miłośnikom dobrej muzyki Piotr Kita z zespołem.
Restauracja Bombay Music, ul. Krakowska 11a, 22 marca godz. 20:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(27-02-2007) Jerzy Hebda :
Informacja o koncercie grupy "BRH+" wymaga sprostowania i uzupełnienia. Jako jej współzałożyciel ok. 10 lat temu pragnę poinformować, że od około roku gramy w składzie: Krzysztof Bogucki - git. basowa, wymiennie z moim synem Jackiem Hebdą; kompozytorem większości uworów przez nas wykonywanych jest Prezes tarnowskiego MPEC i doradca Prezydenta Miasta, zarazem pianista Krzysztof Rodak (a nie Radek) , na saksofonie altowym gra Darek Witek, na gitarze solowej Łukasz Tadla, ja gram na bębnach. Repertur to w większości utwory własne, a czasami standardy jazzu nowoczesnego, wszystko w aranżacji zespołowej. Ciekawostką może będzie to, że 15 marca w Bombayu zagra z nami gościnnie - w charakterze niespodzianki- Prezydent Miasta Tarnowa Pan Ryszard Ścigała, poza wszystkimi talentami także pianista i miłośnik jazzu. Może być więc ciekawie. Zapraszamy jazzfanów i nie tylko.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2007) szeryf :
Panie Jerzy... Jeśli już w Bombayu, to nie na "bębnach" lecz na garach będziesz pan grał... Choć "grał" to mocne określenie... A te tytuły... mmm Panie mecenasie... obciach!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl