To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Marzec z MFK – „Nie tylko Tarnów”   -   26/2/2007
W Mościckiej Fundacji Kultury w marcu, obok propozycji kina Millennium i działających przy MFK sekcji, obejrzeć będziemy mogli kilka wystaw, czy przyjrzeć się kolejnej edycji Ogólnopolskiego i Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego im. Wł. Broniewskiego, organizowanego przez Zespół Szkół Sportowych w Tarnowie – Mościcach. Ciekawie zapowiada się „Nie tylko Tarnów” - ernisaż wystawy fotografii Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Na miłośników teatru czeka spektakl komediowy „Spróbujmy jeszcze raz” w gwiazdorskiej obsadzie; z kolei młodzież szkolna będzie mogła wybrać się na dramat „Romeo i Julia”.

Ogloszenie

Pisząc o wystawach, które oglądać można w MFK warto przypomnieć o „Widzi się 3” , będącej plonem III Festiwalu Fotografii „Widzi się” organizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Starym Sączu oraz Andrzeja Ramsa. W tegorocznej edycji imprezy bierze udział kilkunastu polskich artystów fotografików oraz goście z zagranicy. Ekspozycję tą w Galerii oglądać można tylko do 7 marca.
Będąc już przy ul. Traugutta 1 warto zajrzeć także do „Galerii Plastycznej” Miejskiej Biblioteki Publicznej (Filia nr 8) – 10 marca o godz. 17:00 odbędzie się otwarcie wystawy ceramiki Henryka Kopańczyka, zaś 23 marca o godz. 12:00 finał konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Marzanny”.
Pisząc o wystawach nie sposób pominąć wernisażu fotografii Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego pt. „Nie tylko Tarnów (Galeria MFK, 9 marca godz. 17:30 ), który otwiera cykl imprez związanych z jubileuszem TTF. Wystawa poświęcona jest przede wszystkim kobietom, obchodzącym swoje 8-marcowe święto.

W Mościckiej Fundacji Kultury obędzie się także doroczny Ogólnopolski i Międzynarodowy Konkurs Recytatorski im. Władysława Broniewskiego , organizowany przez Zespół Szkół Sportowych w Tarnowie – Mościcach. W części międzynarodowej biorą udział polskie dzieci z Węgier i Kresów Wschodnich (16 – 17 marca od godz. 10:00) .
Do młodzieży adresowany jest także dramat „Romeo i Julia” . Krakowska Agencja Artystyczna proponuje dwa spektakle adresowane do młodzieży – w dniu 9 marca o godz. 9:00 i 11:00.
Z kolei starszych widzów zapewne usatysfakcjonuje spektakl komediowy „Spróbujmy jeszcze raz” w gwiazdorskiej obsadzie Joanny Żółkowskiej („Lalka”, „Rozmowy kontrolowane” „Klan” (jako Anna Surmacz – Koziełło) i Cezarego Żaka (w ostatnich latach widzieliśmy go w „Dniu Świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” oraz serialach „Klan” (Józio), „Na dobre i na złe” (Roman Ziętek) czy „Kasia i Tomek”.
„Spróbujmy jeszcze raz” to światowy hit komediowy napisany przez autora scenariusza niezapomnianego filmu „Tootsie” z Dustinem Hoffmanem; to komedia nie tylko obfitująca w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi, ale również niegłupia: to, co dzieje się między mężczyzną a kobietą, między przypadkowo spotkanym bezrobotnym aktorem a policjantką, a później między skłóconym małżeństwem zdaje się dowodzić, że miłość to znacznie mniej, a zarazem dużo więcej, niż zwykło się uważać. Reżyseria: Maciej Wojtyszko, czas trwania spektaklu: 120 minut. Bilety w cenie 40 zł. Sala koncertowa MFK, 18 marca godz. 17:00.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl