To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Nowa nadzieja polskiego jazzu” w TCK   -   27/2/2007
czyli formacja Contemporary Noise Quintet wystąpi w Tarnowie! Muzycy CNQ nie są typowymi jazzmanami, wcześniejsze ich dokonania są bardzo rockowe; być może dlatego dźwięki w ich wydaniu wyznaczą nową drogę muzyce jazzowej. „To jazz bez jazzu, muzyka filmowa bez filmu, za to coś wspaniałego! (...)Piękne, mocne, romantyczne tematy fortepianowe w dialogu z sekcją dętą. Proste i niezwykle emocjonalne kompozycje prowadzące do kulminacji, przy których cierpnie skóra. A kto pamięta jeszcze historię tych muzyków, temu włos się jeży na głowie.” – pisał w „Przekroju” Bartek Chaciński. CNQ wystąpią w piwnicach TCK 9 marca o godz. 19:30.

Ogloszenie

Brzmienie Contemporary Noise Quintet można określić jako energetyczny jazz, z elementami muzyki filmowej, jednak różnorodność dźwięków nie pozwala jednoznacznie zaszufladkować wypracowanego stylu. Zespół zadebiutował jesienią 2006 płytą „Pig Inside The Gentleman”, która zebrała bardzo pozytywne recenzje i została jedną z płyt roku w plebiscycie Programu Trzeciego Polskiego Radia, zajmując przy tym czołowe lokaty w wielu rankingach muzycznych. W listopadzie grupa wyjechała w trasę koncertową do kilkunastu miast Polski. Koncerty CNQ spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. W podobnym duchu wypowiadali się o płycie również recenzenci: „CNQ natychmiast przekonuje, że ma swój pomysł na muzykę. A ponieważ nie dość, że jest on atrakcyjny, to jeszcze doskonale zrealizowany, po „Pig Inside The Gentleman” po prostu trzeba sięgnąć, gdyż to jedna z najlepszych polskich płyt AD 2006” – pisał Piotr Lewandowski na łamach „PopUp Magazine”. „Contemporary imponuje dojrzałością i klasą. Znalazło się miejsce zarówno na jazzową elegancję, jak i punkową energię. Kompozycje są niezwykle przestrzenne – zdołano je jednak niemal w całości wypełnić przebogatym instrumentarium – od znakomitej sekcji rytmicznej po świetnie wyposażony arsenał dęciaków. Korzenie większości muzyków kwintetu sięgają ostrzejszej muzyki, czasem metalowej – wybornie to procentuje – czuć w tych utworach wigor, wielką siłę wyrazu. Zapamiętajmy nazwę tego zespołu – absolutnie jest to polski towar eksportowy na miarę Żubrówki! Doceńmy ich i tutaj, między Bugiem a Odrą – zachwycał się „Diggin the Shelf”. Nie inaczej pisał w „Przekroju” Bartek Chaciński: „(...) Contemporary Noise Quintet – jazz bez jazzu, muzyka filmowa bez filmu, za to coś wspaniałego! Wbrew nazwie, która sugeruje hałaśliwą muzykę dla wybranych, wręcz dla jajogłowych, Contemporary Noise Quintet to rewelacjadla wszystkich. Piękne, mocne, romantyczne tematy fortepianowe w dialogu z sekcją dętą. Proste i niezwykle emocjonalne kompozycje prowadzące do kulminacji, przy których cierpnie skóra. A kto pamięta jeszcze historię tych muzyków, temu włos się jeży na głowie.”
Grupę tworzą: jej założyciele - Kuba Kapsa (piano) - ex lider „Something Like Elvis”, jego brat Bartek Kapsa (perkusja) były perkusista „SLE” oraz: Tomek Głazik (saksofony) - niegdyś „Kult”, „SingSing Penelope”, „4Syfon”; Wojtek Jachna (trąbka) – wcześniej „Mordy”, „Dubska”, „SingSing Penelope”; Kamil Pater (gitara) i Patryk Węcławek (kontrabas) z „SingSing Penelope”.
Contemporary Noise Quintet z olbrzymią dawką muzycznej energii wystąpi w Tarnowie; cena biletu: 15 zł.
Piwnice TCK, Rynek 5, 9 marca godz. 19:30
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, September 28, 2022 04:10:26
IP     : 3.237.27.159
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html