To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pomóż dzieciom z „Radosnej Przystani”.   -   27/2/2007
Kierownik i personel Środowiskowego Ogniska Wychowawczego „Radosna Przystań” przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Tarnowie zwracają się z prośbą o pomoc. Ponieważ dotacja otrzymywana z Urzędu Miasta nie pokrywa wszystkich wydatków, co skutkuje corocznymi obawami o konieczność zamknięcia placówki, TPD w Tarnowie, jako organizacja pożytku publicznego apeluje o odpisywanie 1 % od podatku dochodowego na rzecz Ogniska. Do „Radosnej Przystani” uczęszcza 35 dzieci w wieku od 6 do 16 lat, w większości z rodzin patologicznych lub zagrożonych patologią, często bardzo biednych.

Ogloszenie
Zajęcia w Ognisku prowadzone są przez wykwalifikowanych wychowawców i nauczycieli w dni nauki szkolnej od godz. 14:00 do 18:00. Dzieci otrzymują pomoc w nauce, mogą rozwijać swoje zainteresowania, chodzą na basen, mają zajęcia sportowe, kulinarne, muzyczne, plastyczne. -Nasi podopieczni bardzo lubią tu przebywać, często pojawiają się jeszcze przed otwarciem, a wychodzą, ponaglane, po oficjalnym zamknięciu - mówi Magda Trusz. -Codziennie otrzymują też posiłek - kanapki, drożdżówki itp. W miarę możliwości staramy się też, aby otrzymywały słodycze.
Placówka otrzymuje dotacje z urzędu miasta, jednak nie pokrywa ona wszystkich wydatków i każdego roku istnieje obawa o zamknięci placówki – dzieci musiałyby wówczas wrócić na ulice, gdzie wcześniej spędzały czas. Ponieważ organem prowadzącym Ognisko jest TPD- organizacja pożytku publicznego, która zgodnie z ustawą z dnia 24.04.2003 r. (Dz. U. Nr 96 poz. 873) jest uprawniona do korzystania z darowizn w formie odpisu od podatku dochodowego w wysokości 1 %, kierownik prosi o dokonanie takiego odpisu. -Nawet najmniejsza suma znaczy dla nas bardzo dużo - dzienny koszt wyżywienia 35-ciu dzieci to ok. 30 zł. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc - mówi. W razie jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się pod numerem telefonu 0 692 755 857 lub pisząc na adres mtrusz@interia.pl.

Jak przekazać 1%
Wypełnij odpowiedni formularz PIT (PIT-36 lub PIT-37) i ustal wysokość należnego podatku. Oblicz, ile wynosi 1% należnego podatku, np. od podatku w wysokości 3 000 zł, odliczenie wyniesie 30 zł. Wpisz te kwotę w odpowiednia rubrykę formularza PIT: dla PIT-36 jest to pozycja nr 179; dla PIT-37 jest to pozycja nr 111. Uwaga: Nie składaj zeznania przed dokonaniem wpłaty!
2. Wypełnij dokument wpłaty. Dokument wpłaty musi zawierać: imię i nazwisko wpłacającego, adres wpłacającego, kwotę dokonanej wpłaty, nazwę organizacji, na rzecz której dokonujesz wpłaty i numer konta bankowego, tytuł wpłaty: „wplata 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego – Ognisko” (Bardzo ważne - w tytule musi być dopisane OGNISKO, żeby w TPD wiedzieli, że to chodzi o kogo chodzi!).
3. Obliczona kwotę wpłać na konto do 30 kwietnia 2007 r. Możesz to zrobić w banku (także internetowym), lub na poczcie.
4. Od podatku, który masz zapłacić odejmij obliczona uprzednio kwotę. Pamiętaj, że wysokość wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego może przekraczać kwotę stanowiąca 1% twojego podatku, lecz podatek możesz pomniejszyć jedynie o 1% należnego podatku.
5. Wypełnione zeznanie złóż do dnia 30 kwietnia w urzędzie skarbowym. Pokwitowanie dokonanej wpłaty zachowaj do ewentualnego wglądu organu podatkowego.
Zgodnie z zarządzeniem w przypadku przekazywanych przez podatników wpłat 1% należnego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego pobierana oplata została obniżona z 2,5 zł do 1 zł.

Szersze wytłumaczenie jak to się robi jest na stronie www.pozytek.org.pl. Dla tych, którzy chcieliby sprawdzić, czy TPD na pewno jest organizacją, na rzecz której można odprowadzić 1% podatku, podajemy numer KRS : 0000114345.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Okręgowy, Tarnów ul. Dworcowa 5
Nr konta : 52 1050 1562 1000 0012 0005 6552
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl