To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Akademia Filmowa   -   27/2/2007
Przed nami kolejne dwa spotkania w ramach dziesięciomiesięcznego, skondensowanego kursu z zakresu krytyki, historii i teorii filmu. Prowadzi Jerzy Armata, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, krytyk filmowy, juror wielu festiwali, współtwórca m.in. encyklopedii, leksykonów i katalogów o tematyce filmowej. Pierwszy wykład (10 marca), uzupełniony projekcją filmu „Kola” poświęcony będzie dorobkowi krajów Europy Środkowej, zaś drugi (film „Mad Max”) – kinu azjatyckiemu i australijskiemu.

Ogloszenie

Dorobek krajów Europy Środkowej
Wykład w szczególności poświęcony zostanie kinematografii Czech, Słowacji i Rosji. Ilustracją do niego będzie wzruszająca i brawurowa, nagrodzona Oscarem dla najlepszego filmu zagranicznego komedia Jana Sveraka „Kola” (Czechy / Francja / Wielka Brytania 1996, na podst. Książki Pavela Taussiga). Praga, rok 1989. Film opowiada o niezwykłej przyjaźni czeskiego dysydenta i pięcioletniego rosyjskiego chłopczyka. Główny bohater - wiolonczelista - właśnie został wyrzucony z filharmonii i dorabia, grając na pogrzebach. Zawiera fikcyjne małżeństwo z Rosjanką, której jest ono niezbędne do otrzymania czeskiego obywatelstwa...
Piwnice TCK, 10 marca godz. 17:00

Kino azjatyckie i australijskie
Wykład poświęcony bardzo modnym i popularnym obecnie kinematografiom Australii i Azji. Będziemy więc mieli japońskie „kino gatunków i kino autorów”, kinematografię Chin, Korei i Iranu, kino Antypodów i Bollywoodzką inwazję. Po wykładzie zaprezentowany zostanie film uznany już za klasyka gatunku science fiction, „Mad Max” w reż.: G.Millera z Melem Gibsonem (1979). W najeżonej niebezpieczeństwami niedalekiej przyszłości, kiedy społeczeństwo znalazło się w stanie totalnego rozkładu, pewien samotny policjant usiłuje rozprawić się z groźną bandą złoczyńców. Ten, nakręcony w dalekiej Australii - niewielkim nakładem środków - film, stał się klasykiem gatunku, wyznaczającym w kinie science fiction nowe drogi i możliwości.
Piwnice TCK, 11 marca godz. 10:00

Zainteresowani mogą wziąć udział także w pojedynczych zajęciach – bilety w cenie 10 zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl