To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Marzec w Przepraszam: Artrosis   -   27/2/2007
W marcu w Klubie Studenckim Przepraszam tradycyjnie czeka nas kilka imprez i nie wykluczone, że obok tych niżej wymienionych pojawią się także kolejne. Przede wszystkim na stałe w Klubie zaczyna gościć „Wieża Hitów” prowadzona na żywo przez Krzysztofa Borowca. W drugiej połowie miesiąca zagości tu także po raz kolejny grupa „Monstrum” – tym razem z nowym krążkiem. Jednak znacznie wcześniej, bo już za kilka dni zobaczymy „Artrosis”...

Ogloszenie

A oto planowane imprezy, w ujęciu chronologicznym:
Wieża Hitów Znaną z Radia Maks, jedną z najdłużej istniejących w Polsce list przebojów, na żywo poprowadzi niezastąpiony Krzysztof Borowiec. Zapraszamy - 2 marca, godz. 20:00.

Artrosis!
Po czterech latach pozornego milczenia Artrosis powraca ze swoją szóstą w dorobku płytą studyjną „Con Trust”. „To najbardziej rockowy nasz album. Po raz pierwszy usłyszeć możecie Artrosis w nowym, o wiele bardziej rockowym, żywym składzie. Od czasów „Pośród kwiatów i cieni” nie nagraliśmy tylu nadających się do koncertowej prezentacji utworów.” - tak o nowej płycie mówi Medeah – wokalistka zespołu. Do składu zespołu dołączył ostatnio znakomity muzyk Paweł Świcol, były perkusista zespołu Lombard.
Zespół powstał w 1995 roku w Zielonej Górze. Gdy w 1996 roku zadebiutował na największej polskiej imprezie muzyki niezależnej Castle Party nikt nie miał wątpliwości, że wkrótce odegra znaczącą rolę na tej scenie. Choć dla Artrosis był to pierwszy tak duży koncert, entuzjastyczne przyjęcie okazało się dobrą wróżbą na przyszłość. Przywiązując dużą uwagę do instrumentów klawiszowych, z charakterystyczną elektroniczną perkusją, Artrosis najbardziej identyfikowano z nurtem gotyckim. Z płyty na płytę jednak muzyka zespołu ewoluowała stawała się coraz trudniejsza do sklasyfikowania. Można śmiało powiedzieć że pomimo tego, że każda ich płyta utrzymana jest w nieco innej konwencji, przez dziesięć lat istnienia Artrosis wypracował łatwo rozpoznawalny i charakterystyczny dla siebie styl. Przez ten czas zespół zagrał wiele znaczących koncertów w kraju i za granicą. Wydał 5 albumów studyjnych, płytę „Koncert w Trójce” z zapisem koncertu zarejestrowanego w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Programie Trzecim Polskiego Radia, kasetę VHS oraz płytę DVD „Live in Kraków” z koncertu w krakowskim studio telewizyjnym Łęg. Doczekał się także reedycji swoich pierwszych płyt.
Punktem zwrotnym w twórczości grupy okazał się album „Fetish” - czwarte w kolejności wydawnictwo zespołu. Można powiedzieć że album ten wytyczył nową ścieżkę w ich muzycznej wędrówce. Pojawiło się znacznie więcej loopów i elektroniki. Sama płyta zyskała również spore uznanie wśród branży muzycznej, która postanowiła nominować „Fetish” do nagrody Fryderyki 2000. „Melange”- przedostatni album grupy stanowi kontynuację koncepcji zapoczątkowanej płytą „Fetish”. Przynosi muzykę trudniejszą w odbiorze, utrzymaną w mrocznym i melancholijnym klimacie. 2 października miała miejsce premiera najnowszego dzieła Artrosis – „Con Trust”. Jak mówi Medeah – wokalistka zespołu – „To najbardziej rockowa nasza płyta. Wierzę że materiał ten świetnie sprawdzi się na żywo. Serdecznie zapraszam na nasze koncerty wszystkich tych, którzy ciekawi są ewolucji zespołu, jaka zaszła przez cztery lata pozornego milczenia”.
Bilety w cenie 13 i 16 zł. 4 marca, godz. 20:00

Monstrum
Rzeszowska heavymetalowa grupa gościła już w „Przepraszam”. Tym razem powraca ze świeżo nagranym krążkiem „VIII dzień tygodnia”. 16 marca, godz. 19:00

Na zdjęciu: Artrosis

Klub Studencki Przepraszam, Rynek 10
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl