To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat Tarnowski atrakcyjny turystycznie   -   27/2/2007
Na terenie powiatu tarnowskiego nie brak miejsc atrakcyjnych turystycznie. Szczególnie wówczas, gdy spojrzymy szerzej na cały region, jako na produkt, uwzględniając w nim zarówno miasto Tarnów, jak i ciekawe obiekty położone w okolicy, niekoniecznie na terenie powiatu, jednak o łatwej dostępności komunikacyjnej. Jednak nawet najbardziej warte odwiedzenia miejsca „nie istnieją” bez należytego przygotowania, bez zbudowania dobrego wizerunku i odpowiedniej, długofalowej promocji. Póki co zagadnieniu, jak zwiększyć atrakcyjność turystyczną powiatu poświęcony był projekt realizowany od maja 2006 przez starostwo.

Ogloszenie
>

Najważniejszym celem projektu było stworzenie wizerunku powiatu tarnowskiego jako miejsca atrakcyjnego turystycznie, mogącego wiele zaoferować gościom przybywającym z bliska i daleka. Służyć temu będzie m.in. 20 tablic z mapą turystyczną (atrakcje, szlaki piesze i rowerowe), które pojawiły się w kilkunastu miejscach na terenie powiatu oraz np. parkingi przy uczęszczanych trasach samochodowych, przy Urzędach Gmin, w centrach miejscowości, czyli wszędzie tam, gdzie można liczyć na zainteresowanie turystów. Projekt objął również wykonanie i montaż trzydziestu drogowskazów pokazujących przebieg szlaków rowerowych w regionie oraz dwudziestu plansz ze schematem szlaków rowerowych. Wzdłuż szlaków turystycznych ustawiono 10 drewnianych wiat przeciwdeszczowych, w których grupa wędrowców czy też rowerzystów będzie mogła się schronić podczas złej pogody.
Podsumowaniem projektu była specjalna konferencja prasowa, która odbyła się 26 lutego w Piotrkowicach koło Tuchowa.

Projekt sfinansowany został z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – blisko 89 tys. zł; budżetu państwa - niespełna 15 tys. zł, a także przy 30-procentowym udziale środków własnych powiatu – 45 tys. zł. Wartość całego projektu – realizowanego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego - wyniosła ponad 148 tys. zł.

Foto: o turystów próbują troszczyć się także władze gminy Ciężkowice. Tego widoku przed wejściem do rezerwatu Skamieniałe Miasto już nie zobaczymy.

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl