To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Czas na MONK!   -   27/2/2007
Zespół wokalny „Monk” to nietypowa formacja muzyczna. Choć nie używają instrumentów, słuchacze często mówią o nich, że dobrze „grają”. Swoją twórczość określają jako „współczesną jazzowo – popową muzykę a’capella”. „Monk”, w języku elfickim, oznacza prawdopodobnie „dobry, porządny, bez skazy”, ale nazwa zespołu ma inne źródło... Grupa przypomni o sobie koncertem w kawiarni „Alchemik”, w dniu 17 marca o godz. 20:00.

Ogloszenie
>

Nazwa zespołu pochodzi od nazwiska jazzmana Theloniousa Monka. Członkowie zespołu, wtedy jeszcze bez nazwy, jadąc na swój pierwszy koncert, nucili słynny standard tego kompozytora pt. „Blue Monk”. I tak zupełnie przypadkowo i zarazem naturalnie zapożyczyli cześć tytułu utworu, która stała się nazwą grupy...
Zespół brał udział i zdobywał nagrody na wielu festiwalach i przeglądach - m.in.: Grand Prix Przeglądu Młodych Talentów - Tarnów 1996, trzecie miejsca na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Lublinie – Żakeria - 1997, 1998; był udział w finale Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie (1997, 1999), były występy podczas prestiżowego Ogólnopolski Festiwal „Tydzień Talentów” w Tarnowie (1997, 2004) i na Festiwalu Jazzowym „Jazz Joy Spring” – Daugavpils (Łotwa) w 1999. Monk był także gospdarzem festiwalu „Fantastyczne Śpiewanie” - Tarnów 1998 (tu zrealizowany został gościnny występ na płycie pt. „Fantastyczne Śpiewanie” z utworami Witka Wolnego wydanej z okazji festiwalu). Warto wspomnieć także o nagraniach do płyt dla grupy „Personel” oraz „Days” („Kawałek Nieba”). Więcj informacji na www.monk.pl. Zespół zaprasza na swój kolejny koncert – i z pewnością szkoda byłoby go przeoczyć...

Foto: za chwilę przed tym mikrofonem staniem grupa MONK :) Zdjęcie wykonano podczas styczniowego koncertu towarzyszącego uroczystej gali rozdania nagród „Przyjaźni Środowisku”,ufundowanych przez Prezydenta RP - Lecha Kaczyńskiego.

Kawiarnia Alchemik, ul. Żydowska 20, 17 marca godz. 20:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(02-03-2007) gość :
ile będą kosztowały bilety?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2007) fan :
jeżeli wogóle będą, to najwyżej 5 zł... pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2007) fanka :
jest konieczność rezerwowania wcześniej miejsc, czy tłumów raczej nie będzie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl