To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Centrum Sztuki Ludowej w Zalipiu    -   27/2/2007

Tak nazywa się przygotowany trzy lata temu projekt, który w tym roku doczeka się realizacji. W cieszącej się coraz większym zainteresowanie – także turystów zagranicznych - zagrodzie Felicji Curyłowej (oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie), powstaną m.in. „warsztaty sztuki”, w których, przy pomocy miejscowych artystek ludowych, młodzież oraz dorośli będą mogli spróbować swoich sił np. w malowaniu czy hafcie.

Ogloszenie

Projekt przewiduje, że na warsztat sztuki przerobiona zostanie obora – z zewnątrz zachowa swój dotychczasowy wygląd, natomiast w środku znajdą się m.in. recepcja, sklepik z pamiątkami i toalety. W stodole przewidziano pomieszczenia ekspozycyjne, natomiast stara chałupa, przeniesiona w to miejsce kilkanaście lat temu, zostałaby wyposażona w dawne sprzęty, stając się przykładem typowego, biednego domu chłopskiego z XIX wieku. Wkrótce powinna zapaść decyzja władz wojewódzkich o przyznaniu 300 tys. zł na ten cel. -Pomysł warsztatów nam się sprawdził – mówi dyrektor Muzeum Okręgowego Adam Bartosz. –Przetestowaliśmy go przy okazji takich akcji jak „Muzeobranie”.
Wart podkreślenia jest fakt (o czym pisaliśmy przy okazji muzealnych podsumowań), iż zainteresowanie Zalipiem od kilku lat systematycznie rośnie – w roku ubiegłym zanotowano wzrost o 60%; zagrodę Felicji Curyłowej odwiedziło ponad 6 tysięcy turystów, w tym tysiąc obcokrajowców.

Posłuchaj wypowiedzi dyrektora Adama Bartosza (przepraszamy za jakość nagrania) (((mp3)))

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl