To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Des Moines   -   28/2/2007
Koncert grupy prowadzonej przez Wojtka Orszulaka, na co dzień managera oraz głównego kompozytora oprawy muzycznej Kabaretu Moralnego Niepokoju. Muzyka jego sekstetu to solidna dawka energetycznych dźwięków połączonych z niebanalnymi tekstami. A wszystko to w rękach m.in. Macieja Szczycińskiego, który współpracuje ze Zbigniewem Namysłowskim czy Urszulą Dudziak, Sławka Kazulaka grającego na perkusji w Różach Europy czy Roberta Siwaka, jeżdżącego po świecie z muzyką dawną... Zapraszamy do piwnic TCK w dniu 23 marca o godz. 19:00.

Ogloszenie

Des Moines powstało w 1990 roku w Warszawie w sześcioosobowym składzie i zawierało takie instrumenty jak: fortepian, kontrabas, wiolonczela, flet, perkusja i gitara klasyczna. Wówczas muzyka zespołu kojarzona była z nurtem piosenki studenckiej. Na początku swojej działalności muzycy występowali na wszystkich możliwych przeglądach muzycznych, festiwalach (FAMA, Jarocin) oraz wzięli udział w koncercie „Debiuty” na FPP Opole 93. W tym samym roku dla TVP 1 zrealizowali teledysk do utworu „Ciemne ulice”. W 1998 r. własnym sumptem i własnymi siłami wydali płytę „Des Moines”. Później nastąpiła kilkuletnia przerwa w działalności zespołu, którą lider komentuje tak: „zamiast zmieniać nazwę zmienialiśmy składy. W zasadzie to się nigdy jeszcze nie rozpadliśmy - chociaż przechodziliśmy różne koleje i skład oprócz mnie zmienił się całkowicie.” Kolejne lata przyniosły następny krążek, zmiany personalne i muzyczną ewolucję – twórczość grupy ociera się o rock, grunge a nawet reggae. W 2003 ukazuje się koncertowe wydawnictwo „Des Moines Soundsystem Na Żywo W Radio”. W roku 2006 światło dzienne ujrzał najnowszy krążek „Mahijo”. -Obecność nowych, lepszych muzyków miała też swój wpływ na taki wybór muzycznego kierunku - mówi o swojej grupie Wojtek Orszulak. -Maciek Szczyciński współpracuje też ze Zbigniewem Namysłowskim czy Urszulą Dudziak, Sławek Kazulak gra też na perkusji w Różach Europy, a Robert Siwak jeździ z muzyką dawną po świecie... O tekstach dodaje: „Większość moich tekstów skupia się na relacjach damsko-męskich, bo to jest sól tej ziemi, istota życia. Jeśli dogadujesz się z innymi ludźmi, nie zawsze musisz mieć pieniądze czy pracę. Jeśli chodzi o najnowszą płytę – parę utworów takich jak „Chciałbym ciebie poznać”, „Julia” czy „Z tobą nad ranem” jest całkiem mocno osadzonych w tradycji gitarowego grania. Nie brakuje też stylowych solówek. Rockowe ucho jest na czym zawiesić. „Chciałbym ciebie poznać” jest parodią Prince'a, którego też bardzo sobie cenię. W „Z tobą nad ranem” pobrzmiewają natomiast echa Lenny'ego Kravitza. Ale nie zmienia to faktu, że na mnie w tej chwili najbardziej wpływa „The Police” i grunge.”
Obecnie Des Moines występuje w składzie:Wojtek Orszulak: gitara akustyczna, śpiew; Michał Piastowicz: gitara, śpiew; Maciek Szczyciński: bas akustyczny, śpiew; Sławek Kazulak: perkusja; Fabian Włodarek: klawisze, akordeon; Robert Siwak: instrumenty perkusyjne.
Wejściówka na koncert – 10 zł.
Piwnice TCK, Rynek 5, 23 marca godz. 19:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl