To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zmiany w tarnowskich szkołach    -   28/2/2007
19 radnych poparło podczas ostatniej sesji dwie uchwały intencyjnie w sprawie przyszłej zmiany sieci szkół na terenie Tarnowa, żaden radny nie zagłosował przeciw przedłożonym projektom. Prezydent Ryszard Ścigała przedstawił radnym zamiar likwidacji Gimnazjum nr 3 oraz przekształcenia XVI Liceum Ogólnokształcącego. Celem takiej zmiany ma być przede wszystkim lepsze wykorzystanie obiektów oświatowych i racjonalizacja sieci gimnazjów w mieście. Cała procedura likwidacji potrwa przeszło dwa lata, zamknięcie gimnazjum planowane jest na sierpień 2009 roku.

Ogloszenie

Poprawa bazy lokalowej XVI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie oraz racjonalizacja sieci gimnazjów na terenie miasta to powody, dla których prezydent Ryszard Ścigała przedłożył radnym podczas ostatniej sesji projekty uchwał intencyjnych w sprawie zamiaru likwidacji gimnazjum nr 3 w Tarnowie oraz przekształcenia XVI Liceum Ogólnokształcącego.
Proponowana likwidacja gimnazjum następować ma etapami, poprzez stopniowe wygaszanie od września bieżącego roku, kiedy to szkoła nie będzie dokonywać naboru do klas pierwszych. Uczniowie klas drugich i trzecich będą normalnie kontynuować naukę do 2009 roku, ci zaś, którzy nie ukończą szkoły w roku szkolnym 2008/2009 będą mogli powtórzyć klasę w innym gimnazjum na terenie Tarnowa. Całkowita likwidacja szkoły nastąpi zatem 31 sierpnia 2009 roku. Podstawowym powodem zamiaru likwidacji gimnazjum są względy demograficzne. Z danych GUS wynika, że we wrześniu 2004 roku uczęszczało tam 238 uczniów, dwa lata później już tylko 141. Potencjalni pierwszoklasiści, którzy z racji zamieszkiwania na terenie obwodu Gimnazjum nr 3 mieliby podjąć w nim naukę od września bieżącego roku będą mogli uczyć się w gimnazjach nr 2, 4 lub 7. Siedziba Gimnazjum nr 3 mieści się przy Al. Solidarności 18, w budynku dawnego II Liceum Ogólnokształcącego. Intencją prezydenta jest, aby od września bieżącego roku uczyli się w tym miejscu również uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego, zlokalizowanego przy Placu Dworcowym. W szkole tej uczy się obecnie 280 uczniów w dziewięciu oddziałach, a zajęcia lekcyjne trwają nawet do 18.20. W roku bieżącym planowany jest nabór do kolejnych czterech klas pierwszych, co jeszcze utrudni prowadzenie zajęć. Parterowe budynki zlokalizowane przy peronie dworca kolejowego nie stwarzają szkole żadnych perspektyw dalszego rozwoju, a inwestowanie w poprawę bazy szkoły przy Placu Dworcowym nie jest w tej sytuacji zasadne. Tymczasem w budynku przy Al. Solidarności znajduje się 17 sal lekcyjnych. Zmiana siedziby liceum stworzy możliwość bardziej racjonalnego wykorzystania bazy oświatowej w mieście. Po przeniesieniu liceum i „wygaszaniu” Gimnazjum nr 3 w budynku przy Al. Solidarności uczyć się będzie w roku szkolnym 2007/2008 maksymalnie 16 oddziałów. Praca obydwu szkół będzie mogła zostać zorganizowana w taki sposób, by wszystkie zajęcia lekcyjne kończyły się o godzinie 15.00.
Uchwała podjęta przez radnych 22 lutego ma charakter intencyjny i mówi o zamiarze dokonania zmian. Przekształcenie XVI Liceum ogólnokształcącego dokonane zostanie na podstawie odrębnej uchwały Rady Miejskiej. Projekt uchwał poparło 19 radnych, ani jeden nie zagłosował przeciw, czterech wstrzymało się od głosu.(UMT)

Posłuchaj, co o propozycji zmian w sieci szkół na terenie miasta a także innych kwestiach związanych ze środkami przeznaczonymi w tegorocznym budżecie na oświatę w Tarnowie, mówiła przed głosowaniem w Radzie, zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz (na zdjęciu), odpowiedzialna m.in. za miejską edukację: (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(28-02-2007) XYZ :
CZY KTOŚ WIE KTO SIĘ WSTRZYMAŁ - DZIĘKI ZA INFORMACJĘ, POZDRAWIAM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2007) terefere :
Prawdopodobnie czterech donkichotów - rojek, gancarzyki i łabno. Dla zasady.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2007) abc :
terefere dudki jadą krasnoludki / dokładnie 20 - tu / ........

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2007) DD :
Prezydentowi dziękujemy za podwyżkę opłat za wodę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2007) ee :
podwyżka wynika z racjonalizacji kosztów ..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl