To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Azoty" w cieniu kampanii    -   06/10/2007
Obchodzące swój jubileusz Zakłady Azotowe w Tarnowie - Mościcach w spokoju przygotowują się do wejścia na giełdę. Rzecznik prasowy ZAT Jerzy Jurczyński nie ukrywa zadowolenia, że "Azotom" udaje się skutecznie unikać włączenia w polityczne, przedwyborcze dyskusje. Zdaniem zarządu firmy, firma kwitnie i jej rozwojowi nie zagraża obecnie dekoniunktura. Tego optymizmu nie podziela jednak poseł Aleksander Grad i przygotowuje raport o sytuacji ZAT.

Posłuchaj rozmowy z prezesem ZAT Jarosławem Witą (na zdjęciu podczas nagrania) :

Ogloszenie
Posłuchaj rozmowy z posłem Aleksandrem Gradem :

Posłuchaj wypowiedzi rzecznika prasowego ZAT Jerzego Jurczyńskiego :


Przyszłość firmy i pracujących w niej ludzi są nadal niejasne - zauważa przewodniczący sejmowej komisji skarbu ostatniej kadencji. Zdaniem A.Grada - doskonała koniunktura w branży chemicznej mija, piętrzą się zagrożenia, a strategiczne dla być, albo nie być „Azotów” rozwiązania wciąż są mgliste i odkładane w nieskończoność.
Poseł podkreśla, że jest zaniepokojony zwłaszcza przesuwanym, po raz kolejny terminem debiutu zakładów na giełdzie. - Tarnowskie Zakłady Azotowe są, niestety, wręcz modelowym przykładem traktowania przez PiS spółek Skarbu Państwa jako „łupu politycznego” – mówi lider PO w regionie.

Zarząd firmy nie chce się jednak wikłać w taką dyskusję w okresie wyborczej kampanii. Jego zdaniem rozwojowi Zakładów i planowanym przedsięwzięciom, w tym przede wszystkim debiutowi na giełdzie Zakładów nic obecnie nie zagraża. Paradoksalnie, letnia decyzja ministra skarbu o wstrzymaniu sprzedaży podstawowego pakietu akcji przedsiębiorstwa, przyspieszyła prace nad prospektem emisyjnym - informuje rzecznik prasowy Zakładów Jerzy Jurczyński. Nic również nie wskazuje, aby nagle miała załamać się znakomita passa handlowa "Azotów", czy załamać koniunktura na rynkach światowych - uspokaja prezes zarządu Jarosław Wita. (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(09-10-2007) azotniak :
Grad jestes głupszy niz ustawa przewiduje.Azoty sobie poradzał bez twoich głupich rad oraz twoich doradców.Wy chcecie sprzedac za tyle ile kupiec daje a nie tyle ile sa naprawde warte Azoty.I tu wychodzi madrosc PiS-u.PO tylko podjudza i maci!!!! PS. Grad pochwal sie swoim majatkim,człowieka broniacego biednych, i robotników!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl