To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nowa kuchnia dla ubogich   -   08/10/2007
4 października przy klasztorze OO Bernardynów w Tarnowie otwarto kuchnię dla ubogich mieszkańców miasta. Ma ona być darem za kanonizację Szymona z Lipnicy, której dokonał Benedykt XVI 3 czerwca bieżącego roku. Na dziedzińcu klasztoru odprawiono koncelebrowaną mszę świętą, której przewodniczył Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, Ksiądz Biskup Wiktor Skworc.

Ogloszenie

Dnia 3 czerwca 2007 r. papież Benedykt XVI kanonizował błogosławionego Szymona z Lipnicy. Zakonnik ten, żyjący w XV wieku, urodzony w Lipnicy Murowanej, mając 19 lat wstąpił do zakonu Bernardynów, przez pewien czas był również związany z Tarnowem, pełniąc funkcję przełożonego klasztoru. Umarł posługując chorym, podczas zarazy w Krakowie 18 lipca 1482 roku, w wieku około 42 lat.
Darem tarnowskich Bernardynów za kanonizację św. Szymona z Lipnicy jest kuchnia dla ubogich. 4 października na dziedzińcu klasztoru odprawiono koncelebrowaną mszę świętą, której przewodniczył Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, Ksiądz Biskup Wiktor Skworc. Dokonał on również poświecenia pomieszczeń kuchni i stołówki. Na budynku kuchni umieszczono tablicę informująca, że jest to pomnik kanonizacji Szymona z Lipnicy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl