To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowianin na bokserskich Mistrzostwach Świata   -   09/10/2007
22 października w Chicago rozpoczną się Mistrzostwa Świata seniorów w boksie. W gronie reprezentantów Polski walczących o mistrzowskie medale i kwalifikacje do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich znalazł się tarnowianin Dariusz Sęk. 8 października tarnowski sportowiec spotkał się w tarnowskim magistracie z Dorotą Skrzyniarz, zastępcą Prezydenta Miasta Tarnowa.

Ogloszenie

Dariusz Sęk od 2001 roku jest zawodnikiem Polskiego Towarzystwa Boksu w Tarnowie, w bieżącym roku ukończył naukę w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Tarnowie. Tarnowianin jest jednym z dziewięciu reprezentantów Polski, którzy wystąpią w rozpoczynających się 22 października w Chicago Mistrzostwach Świata seniorów w boksie. 8 października tarnowski bokser spotkał się w Urzędzie Miasta Tarnowa z Dorotą Skrzyniarz, zastępcą Prezydenta Miasta.
Dariusz Sęk powołany został do kadry narodowej w ubiegłym roku, po zwycięstwie nad Mistrzem Polski Piotrem Olejniczakiem, jego trenerem jest Marian Basiak, w Chicago tarnowian wystąpi w kategorii 81 kilogramów. Na liście dotychczasowych sukcesów najlepszego obecnie tarnowskiego boksera znajdują się m.in.: brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 2005 i 2006 roku, pierwsze miejsce w turniejach Grand-Prix 2006/2007, drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju im. Feliksa Stamma oraz start w Mistrzostwach Unii Europejskiej w roku bieżącym. Utalentowany bokser otrzymał stypendium sportowe Prezydenta Miasta Tarnowa, a także nagrodę Prezydenta Miasta Tarnowa z osiągniecie wysokich wyników sportowych.

Mistrzostwa Świata w Chicago stanowią pierwszą kwalifikację olimpijską na igrzyska w Pekinie w roku 2008. W kategoriach 48 - 81 kg kwalifikują się do Olimpiady zawodnicy, którzy zajmą miejsca od pierwszego do ósmego. Do udziału w Mistrzostwach zostało zgłoszonych 670 zawodników ze 122 narodowych federacji. Reprezentacja Polski wyjeżdża 13 października na zgrupowanie aklimatyzacyjne, poprzedzające mistrzostwa.
Skład reprezentacji Polski:
48 kg - Łukasz Maszczyk
51 kg - Rafał Kaczor
54 kg - Krzysztof Rogowski
57 kg - Michał Chudecki
60 kg - Krzysztof Szot
64 kg - Marcin Łęgowski
69 kg - Michał Starbała
81 kg - Dariusz Sęk
91 kg - Krzysztof Zimnoch
Kierownik ekipy - Prezes Adam Kusior; trenerzy - Ludwik Buczyński, Zdzisław Nowak, Stanisław Wąsowski; sędzia - Marek Podsiadło; lekarz - Lech Święcicki; trener odnowy biologicznej - Aleksander Olszewski. (UMT)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl