To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Urodziny Warsztatu   -   11/10/2007
Msza św. i urodzinowy tort – tak młodzież upośledzona umysłowo z rodzicami i opiekunami świętowała pierwszą rocznicę powstania Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Ośrodek prowadzi Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro”, a utworzono go ze środków Gminy Miasta Tarnowa. Warsztat powstał przed rokiem jako żywy pomnik Jana Pawła II.

Ogloszenie

Msza św. w intencji uczestników warsztatu, ich bliskich i darczyńców została odprawiona w kościele księży filipinów w Tarnowie. Przewodniczył jej ks. prof. Adam Solak. Po Eucharystii odbyło się rocznicowe spotkanie przy urodzinowym torcie w budynku warsztatu.
Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II rozpoczął działalność w Tarnowie 10 października 2006 r. Do placówki uczęszcza 36 dorosłych osób upośledzonych umysłowo. Celem Warsztatu jest nabycie umiejętności niezbędnych do podjęcia aktywności zawodowej. Rehabilitacja zawodowa prowadzona jest w pracowniach: gospodarstwa domowego, drewna i metalu, rękodzieła artystycznego, komputerowo-internetowej, podtrzymywania umiejętności edukacyjnych i rehabilitacji fizycznej. W Warsztacie działa też pracownia terapii logopedycznej i psychologicznej oraz sala do relaksacji i wyciszenia emocjonalnego.
Tomasz E. Wardzała, kierownik Warsztatu podkreślił, że był to rok bogaty w doświadczenia, przyniósł wiele ciekawych spostrzeżeń, wzruszeń i niespodzianek. -Wszyscy się poznawaliśmy: kierownictwo z kadrą, terapeutki z uczestnikami, rodzice z pracownikami. W ciągu tego roku stworzyliśmy miejsce, bez którego nasi podopieczni nie wyobrażają sobie życia – powiedział T. Wardzała.
W ciągu pierwszego roku działalności kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadziła rehabilitację nie tylko w budynku placówki. ”Pokazaliśmy, że niepełnosprawni żyją wśród nas” – podkreślają terapeuci. Dlatego organizowano wycieczki, spacery, wizyty w muzeach, kinach i teatrach. Odbywały się częste spotkania z rodzicami, konferencje naukowe o niepełnosprawnych oraz akcja zbiórki podpisów przeciw dyskryminacji ludzi z niepełnosprawnością.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(13-10-2007) ?! :
(...)wszyscy się zapoznawaliśmy : kierownictwo z kadrą, terapeutki z uczestnikami, rodzice z pracownikami (...) konkluzja - pokazaliśmy, że niepełnosprawni żyją wśród nas.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-10-2007) Roman :
Rzeczywiście poznałem ten Warsztat. I sądzę, że jest on profesjonalnie prowadzony przez wykwalifikowanych pracowników i tworzący rzeczywistą pomoc niepełnosprawnym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-10-2007) anka :
Też uważam tak jak romek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl