To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ruszyły Debaty Oxfordzkie   -   16/10/2007
15 października w XI Gimnazjum w Tarnowie odbyła się Debata Oxfordzka inaugurująca cykl cotygodniowych spotkań dyskusyjnych w tarnowskich szkołach, którego inicjatorem jest Centrum Animacji Społecznej HORY|ZONTY. Poprzedziły ją dwudniowe warsztaty dla uczniów i nauczycieli szkoły przygotowujące ich do przeprowadzenia dyskusji metodą oxfordzką.

Ogloszenie

Szkolenie prowadzili trenerzy związani z Centrum Animacji Społecznej HORYZONTY: Ewa Winiarczyk - psycholog oraz Agnieszka Tłuścik - socjolog. Zajęcia odbyły się w nowych salach audiowizualnych stowarzyszenia, mieszczących się przy ul. Krakowskiej 26/4 i wzięło w nich udział 20 uczestników. W pierwszym dniu zajęć gościem była Danuta Ciszek z tarnowskiego Magistratu, która wspólnie z Albertem Opolskim - prezesem CAS „Horyzonty” zainaugurowała warsztaty. W drugim dniu warsztatów udział wzięli również zaproszeni eksperci: Andrzej Król - publicysta oraz Piotr Dziża - dziennikarz, politolog. Przedmiotem sporu uczestników debaty była teza: „Nie warto brać udziału w wyborach parlamentarnych”, a nad przebiegiem dyskusji czuwał jej marszałek - Andrzej Król.
Publiczność zgromadzona w sali gimnastycznej szkoły, na którą składali się uczniowie, grono pedagogiczne oraz dyrektor szkoły, poparła przeciwników tezy debaty, przyznając im 143 głosy (obrońcy otrzymali jedynie 11). Debaty Oxfordzkie odbywać się będą w tarnowskich szkołach w każdy poniedziałek, a najbliższa będzie mieć miejsce w III LO (22 października, godz. 10:00) i poprowadzi ją Marian Wachta. Serdecznie zapraszamy!
Projekt cyklu debat oxfordzkich w tarnowskich szkołach realizowany jest we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl