To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Co dalej z łącznikiem autostrady w Wierzchosławicach ?   -   18/10/2007
Nie milkną echa informacji, która przekazana została we wtorek w siedzibie Starostwa Powiatowego. Dyrektor Oddziału GDDKiA w Krakowie Zbigniew Rapciak poinformował na nim o treści pisma otrzymanego z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wstrzymaniu na obecnym etapie dalszych prac projektowych dla łącznika między autostradą a drogą krajową nr 4 – Węzeł Wierzchosławice. W dokumencie stwierdzono, iż wobec planowanej w najbliższych latach realizacji całego odcinka autostrady A4 od Krakowa do Korczowej budowa fragmentu łączącego autostradę z południową obwodnicą Tarnowa jest niecelowa.

Ogloszenie
>

Decyzja GDDKiA oznacza m.in., że TIR-y korzystające z autostrady do Tarnowa, a kierujące się do Mościc lub na południe - do Nowego Sącza i dalej, do granicy, będą musiały korzystać z węzła w Krzyżu a potem przejeżdżać przez całe miasto.
- Tarnów zostanie rozjeżdżony ! - zgodnie alarmują samorządowcy z regionu a także politycy opozycji, którzy - co nie dziwi - wykorzystują tę niedobrą wiadomość w ostatnich dniach kampanii wyborczej m.in. do ataku na nieskuteczność działań parlamentarzystów ziemi tarnowskiej z ramienia PiS. Opozycja zarzuca tarnowskim posłom rządzącej partii, że nikt z rządu nie konsultuje z nimi ważnych dla regionu decyzji a o ich podjęciu posłowie PiS dowiadują się od ... opozycji, bądź z mediów.
Samorządowcy, w tym wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela apelują do Generalnej Dyrekcji Dróg o zmianę stanowiska, wypracowanie pola do negocjacji oraz włączenia się partnersko do montażu finansowego. - Należy zastanowić się nad nowym wariantem budowy łącznika Wierzchosławice z drogą krajową nr 4, bowiem jest przestrzeń do jego realizacji, ale koszty przekraczają możliwości samorządu – przekonywał Ciepiela w środę na konferencji prasowej poświęconej temu problemowi.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 27)Dodaj komentarz
(19-10-2007) holo :
Wśie ktore leza w obrebie Wierzchosławic moga byc rozjerzdzone,tylko nie Tarnow.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) burmistrz :
to przecież sejmikiem rządzi PO, miastem tarnowem również.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) klekle :
co z was za burmistrz, jak czytać nie umiecie, z Samoobrony ? GDDKiA jest instytucją rządową a nie samorządową. To, co może być na rzeczy to fakt, że Kaczory mogły PO rządzącej w samorządach zagrać na nosie. Ale decyzja zapadła w Warszawie a nie tutaj.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) monster :
Po co autostrada jeżeli cały tranzyt jest pchnięty w Tarnów? To najwiekszy bezsens jaki słyszałem. A poseł czesak jak zwykle dowiedział sie tego z lokalnych mediów o od Grada. To co on robi w tym parlamencie sie pytam? Najpierw dograne teraz nie ma kasy co to za bajki. A może prezio chce sobie zrobic w rezydencji w Juracie podgrzewane schody w wersji super luksus. Paranoja! Jeżli nie będzie łącznika to nie wyobrażam sobie poruszania się w Tarnowie. A wsie nie będą rozjechane. Rolnicy juz cieszyli sie bo wartości ich działek miała wzrosnąć. To proste. Proszę więc bez wrzutek typu rozjechane wsie. Łącznik miał byc poprowadzony bez naruszania zabudowań o ile wiem. Cóż premier obiecał nam autostradę w 2008, potem w 2009 potem 2112 a teraz którz to wie szyszko decyzje srodowiskowa podpisuje juz 18 miesięcy. czyżby nie mial długopisu? Scentralizowany i biurokratyczny kraj . dajcie ta kase samorządom to wybuduja ta autostrade te stadiony bez Warszawskiej i PIS-owskiej łachy!!! POzdrawiam i mam nadzieję że 22 obudzimy sie wolnej Polsce!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) ehh :
podziekujmy lewusom z Po . Wojewodztwa juz nie mamy,o kolei do Warszawy mamy zapomniec, wszystko ucieka !! Glosujcie dalej na po i sld ciemniaki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) Do monster :
Oco ten raban Tarnowem rządzi PO i ma ekipę która nie potrzebuje ani pozwoleń,ani projektów ,ani tyczenia geodezyjnego [chyba że w nicy] i potrafią robić co chcą .Chcieli zbudować drogę przy lesie Lipie to zrobili,nie pytając nawet prywatnych właścicieli gruntów, a poplecznicy zaklepali nawet fałszowanie dokumentów ,zeznań czy działanie wbrew prawu obowiązującemu wszystkich UM Tarnowa tym bardziej.Głosuj na PO jak nic nie masz a chcesz mieć ,jeśli masz to może być odwrotnie .Zabiorą Ci aby wykazać się przed następnymi wyborami ,no ktoś musi stracić by inny zyskał ,to dewiza PO- pamiętamy firmy Tarnowskie po których nawet niema śladu - znikły same?????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) monster :
podaj konkretne nazwiska kto kiedy?, a nie tak lejesz wodę. pamietamy? stanowisz podmiot zbiorowy czy co? Przyznaj sie, że kłocisz sie z sąsiadem o altankę i ci cos nie pasi. Widziałem setki takich jak ty każda decyzja nie po icj mysli i niezgodna z ich widzimisie to korupcja i przekręt. podrzuć jakieś dowody. to może ktos Ci uwierzy bo ja twierdze , że tak naprawdę to nie masz racji i w tym momencie pomawiasz wielu ludzi, nie mając ku temu zadnych podstaw. papiery na stół jak nie to szkoda twojej klawiatury. Przy węźle napewno wszystko bedzie oki, bo go nie będzie, więc możesz spac spokojnie. Tylko na co wtedy będziesz wnosił skargi, na złe mleko w sklepach. Ale to juz pozostawiam twojej inwencji ,coś się znajdzie napewno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) JUREK :
GDDKiA ??? przecież to PIS owy układ. Chcesz zmienić tą parodie na lepsze jutro? Idź na wybory i nie głosuj na PIS. Głosuj na lewą stronę. PO ? - Przecież Grad pierwszy sprzedał woj. tarnowskie za co otrzymał stołek w rządzie Chcesz łącznik z autostrady to idź na wybory !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) JUREK Z TARNOWA :
BĘDZIE ZMIANA DECYZJI !!!! Wystarczy PIS oderwać od władzy a zmieni się taka też w GDDKiA !!! I zmiana decyzji bedzie !! Tarnowianie pamiętajcie o oderwaniu PISu od władzy !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) monster :
jurek ty to prawie gieniuszem jestes jeden mały problemik tylko jest. Ludzie z klasą nie posuwaja sie do takich zagrywek, co by atakować liderów swoich własnych list. Żeby wygrać trzeba grac zespołowo. Nawoływania tego typu sa jawnym przejawem braku kultury politycznej, szcunku dla grania razem. Wiesz co takich ludzi jak ty chyba nie trzeba w PO. Zobacz synku, że pisiory na siebie tak nie nadaja. No ale cóż myslę że Romano będzie raczej zdziwiony takimi nawoływaniami, bo działaja one w strone przeciwną. Ale jak ktoś jest rok w Platformie to tak ma...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) R2D2 :
Ta decyzja jest bardzo niekorzystna. Oznacza ona przede wszystkim pogorszenie atrakcyjności inwestycyjnej podtarnowskich miejscowości, jak i samego miasta, który w zasadzie mógłby mieć północną autostradową i południową ekspresową obwodnicę. Kraków jak zwykle zadbał o swoje interesy i swojego zaplecza. Jedną decyzją podcina się atrakcyjność stref tarnowskiej i wojnickiej ale moi kochani Tarnowiacy takie są realia - Kraków mówiąc rozwój dla Małopolski ma na myśli swój rozwój. I nie łudźcie się na 24 programy unijne 20 dotyczy Krakowa, a Tarnowa i Nowego Sącza wcale. Ale po co rozwój dla wschodniej Małopolski - jeszcze inwestorzy nam uciekną. Myślę że pan Prezydent i panowie burmistrzowie wraz z parlamentarzystami powinni bardziej wpłynąć na Ministra Transportu w tej sprawie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) Harry :
Parlamentarzyści do roboty. Walczcie o zjazd w Wierzchosławicach. Pokażcie jak jesteście skuteczni i że zasłużyliście na diety z naszych podatków. Niektórzy tu piszący to mają manie prześladowczą na punkcie Krakowa lub PO. Tak już wierzę R2D2 że za tym stoi Kraków - Człowieku skąd ty takie pomysły bierzesz, iż wszystko zabiera Kraków. Poparz sobie Gościu na zaradne Niepołomice i niezaradne inne gminy podkrakowskie np. Bochnię pod kątem inwestycji. Liczy się stworzenie dobrych warunków dla przedsiębiorców a nie tylko narzekanie że "znów ten Kraków".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2007) Do monster,uzi czaro ,Radny,Oserwator :
Teraz wszystko będzie nie tylko złodziejstwo Urzędników Tarnowskich, ale i zjazd z autostrady. Jeśli chodzi o altankę to skoro ty wiesz to znaczy że brałeś udział w tych zwykłych przypadkach notorycznego łamania prawa. Co niesie z sobą PO to pisze na portalu Obywatele ,i widać to było choćby w Warszawie.Ktoś kto nie potrafi rządzić Miastem będzie rządził Państwem i stoi opok Tuska zamiast dbać o karty .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2007) C.D :
Skoro chcesz poznać fakty i Nazwiska ,sprawdz choćby w Prokuraturze.Problem w tym że ktoś kto jest specem o cudów ,a na fakty nie odpowiada to ,nie ma co z nim polemizować .Przedstaw ty dowody że nazwiska i przekrętyt które opisałem na portalu są nie prawdziwe ,albo podaj mnie do SĄDU .Straszyłeś mnie w trybie wyborczym i jakoś potrafisz tylko szczekać ,bo dowody są w moim posiadaniu.To że piszesz tylko o altanie ,napisz o wszystkich przekrętach -PINB Tarnów ,napisz że dotyczy to poświadczenia nieprawdy ,fałszywych zeznań ,fałszowanie dowodów i dokumentów,prowadzenia prac wbrew prawu ,itd ,no jeszcze fałszowanie dziennika budowy i zatajanie przestępstw . To dla CIebie nie problem to codzienność ,nie wszyscy wynieśli z domu takie wzorc. Gratulacje teraz będziesz się rozwijał ,a Ci co głosowali na Was będą dalej robili za 4,5zł pod grożbą że weżmiecie Ukraińców . To jest to nowe lepsze naiwnych-narazie będę ;obserwatorem; poczynań speców od cudów ,to było za Balcerowicza i to wraca,-

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-10-2007) p.s :
Spytaj starej baby ,czyli pewnie Twojej Matki ,dlaczego Cię nie wyskrobała ????Bo teraz musi znosic takie inwektywy wobec starszych od tak iego ignoranta ..........

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2007) Doktor Kuku :
Niech nikogo glowa nie boli .Teraz bedziemy mieli łącznik jak w Irlandij.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2007) monster :
wiesz co skrobnij sie lepiej po głowie ...w trybie wyborczym? to dopiero świadczy o twojej ignorancji prawnej. jeżeli podobnie podchodzisz do dokumentów i decyzji to gratuluję. Całkowiecie straciłes poziom z tą skrobanką.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2007) R2D2 :
Do Harry. Bochnia nie jest podkrakowską gminą bo leży od Krakowa 40 km. Nie mów mi że Niepołomice mają fantastycznego Kracika, bo wiadomym jest że personel Man-a, Coca Coli, czy innych zakładów jest z Krakowa. Decydującym czynnikiem jest zawsze infrastruktura i naprawdę trudno się spierać. Od Niepołomic jest 10 km do Autostrady (węzęł Wielicki), poptrzmy dalej wyremontowana droga na Kielce, Autostrada na Śląsk, wyremotowano drogę do Krynicy i kończy się remont zakopianki, a u nas jak wyasfaltowano w latach 70-tych do Kielc tak o niej zapomniano. Jak mam nie winić za taki stan rzeczy Kraków. Powiedz mi przyjacielu gdzie są dwa ośrodki decyzyjne w postaci Wojewody i Marszałka Województwa? Może w Tarnowie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2007) Do monster :
Poziom PO ;stare Baby wymrą ; to jest klasa Twoja i PO. weż pod uwagę że ten jeden fakt nie jest przypisany ani do wieku ,ani do formacji .Odnośnie skrobanki ktoś z tak rozwiniętą kulturą ,taktem ,iszacunkiem do innych powinien podlegać temu. Takie urodziny to jak gwałt, a odnośnie trybu wyborczego to nie kto inny jak Ty miał tak chore pomysły .Choć ponoć teraz jest wolnośc słowa i nawet wolno kraśc a potem płakać ,że zabito za życia.Więc teraz przestępstwo jest mile widziane ,aby popełniane przez jadynie słuszną i prawą PO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-10-2007) monster :
tu jest problem ty nie umiesz chyba czytać , tej skrobanki i tak ci nie daruje ale skoro nie umiesz czytaćz e zrozumieniem...to po co ja to piszę...a może ktos ci przeczyta i narysuje. W każdym razie nie pisałem nic o trybie wyborczym, co jest oczywiste bo ani ty ani ja nie jestesmy kandydtami i mam istotna wątpliwośc co do mozliwości zastosowania tego trybu.Jeżle w taki sam sposób podchodzisz do dokumentów, w których posiadaniu jesteś to twoje historie moga być wyssane z palca. Choć nie twierdze tego z całą stanowczością, bo nie mam takiej wiedzy. Proszę cię jedynie o to abys swoje problemy roztrzygał zgodnie z obowiązującym prawe korzystająć z instrumentów dotego przeznaczonych. Bezmyślne klepanie o jednym i tym samym w klawiaturę nikogo nie interesuje. staram sie komentować tematy a nie twoje problemy z jakąs altanką.No i na koniec ja nie pisalem nic o starych babach, które potenjalnie maja niby umrzeć. Choć to wydaje sie logiczne, bo każdy umrze a statystycznie starsi umra wczesniej niż młodsi.POzdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-10-2007) Do monster :
Przeczytaj to co napisałeś literato ja jestem budowlańcem więc nie pretenduje w tej dziedzinie . Skoro mowa o altance to ty o niej pisałeś ,a może Ty masz problem że zapominasz co pisałeś . J nie strasz bo ,w myśl Waszego cudu podobno jest demokracja i wszyscy wszystko mogą nawet Poseł brać w łapę a potem płakać że zabito go . poza tym gdzie nie wejdę wszędzie jesteś i zawsze plujesz na tych co mają inne zdanie jak TY i Pryncypał . Szkoda że ni interesują Cię dokumenty bo skoro wyciągasz czyjeś sprawy to powinieneś zainteresować się kto ma rację . No ale mnie to nie dziwi to norma w PO przez 6 miesięcy zwodziło mnie biuro Grada by powiedzieć -my nie mamy pana dokumentów. Jak traktujecie ludzi tak potem oni głoszą o Was opinie ,to nie moje dzieło to Wasze .głoście cuda tym co nie mieli doczynienia z Wami ,tak dalej a nie tylko ja pozna prawdęo PO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-10-2007) P.S. :
Emma , Tertil itd to nie Ty????Sprawdz kto wygrał wybory w więzieniach i co to dowodzi ????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-10-2007) von tusk :
Von grad napewno cos zalatwi...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-10-2007) monster :
Jaka emma ?, co mnie obchodzi biuro Grada,? stary kopsnij się do jakiegoś lekarza;)POzdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-10-2007) Do monster :
Kopnij się do kogoś kto choć polizał odrobinę kultury, bo apel o polemikę rzeczową niema co apelować . To typowe zachowanie propagandzisty i kogoś kto zaczyna coś by potem grać Greka .A ta woda sodowa widać szkodzi Ci psełdo Tertil

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2007) monster :
POmyśl o mnie jak panowie w białych kitelkach założą Ci dłuższe rękawki, bo jeżeli mnie szkodzi pseudo to tobie cos znacznie gorszego:) A teraz pa, pa! Na zakończenie powiem ci, że nikt mnie tak na tym forum nie rozbawił jak ty i twoje posty....full service pełna immaginacja. Strzałka:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2007) Do monster :
Jakie psełdo i otoczenie ,takie oceny i wizje,nie potrafiłeś odpowiedzieć ani na jeden temat .Stać Cię jedynie na odzywki rodem z blokowiska no w szczytowych momentach podchodzi to pod cyrk .To typoee dla cierpiących na przerost ambicji ,a braku nawet odrobiny kultury ,oreszcie szkoda gadać .Upajaj się wygrabą w więzieniach to wielkie zdobycze Po

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl