To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  LiDościwe pomysły    -   19/10/2007
W Polsce nie ma obecnie przestrzeni dla obniżania podatków - powtarzał we wtorek w Sali Lustrzanej Wojciech Olejniczak, który odwiedził Tarnów na zaproszenie kandydatów koalicji "Lewica i Demokraci". Podczas takiego wydarzenia na sali nie mogło zabraknąć wszystkich (prawie) kandydujących z tej listy w okręgu, ale podczas kończącej się kampanii wewnętrzna rywalizacja na liście wyborczej LID była chyba najbardziej widoczna, spośród wszystkich startujących w regionie komitetów.

Posłuchaj, co o rozbieżnościach miedzy SLD i PD, w zakresie gospodarki i podatków i pomysłach na ich zażegnanie, powiedział nam przewodniczący Wojciech Olejniczak :

Ogloszenie
>

Podczas jednego ze spotkań z Brygidą Kuźniak zapytałem ją o stosunek do wypowiedzi przewodniczącego Olejniczaka, który w telewizyjnym programie "Autografy" nie zgadzał się z projektem likwidacji podatku od spadków i konsekwentnie zapowiadał walkę o jego utrzymanie. LIDerka lokalnej listy LiD stwierdziła, że to indywidualny pogląd Olejniczaka i Partia Demokratyczna nie będzie w tym dziele wspierać SLD. O rozbieżności te zapytaliśmy lidera LID podczas jego pobytu w Tarnowie (odpowiedzi W.Olejniczaka możesz posłuchać wyżej).

Pewnym zobrazowaniem poglądów SLD na sferę gospodarki i podatków jest jeden z "kampanijnych" pomysłów Krzysztofa Janika i jego środowiska. Kandydaci Lewicy - jak sami mówili - "nie chcąc mnożyć komunałów", postanowili "w sposób konkretny i namacalny" pomóc najbardziej potrzebującym. W jaki sposób? Otóż, zakupili kilkaset losów "Lotto" i przekazali je do tarnowskich instytucji opiekujących się dziećmi. - Być może się im poszczęści - mówił na konferencji prasowej kilka dni temu Krzysztof Janik. - Jeśli nie, przewidzieliśmy coś na pocieszenie, ale te instytucje i tak będą beneficjentami naszego pomysłu, bo przecież te pieniądze trafią do skarbu państwa - dodawał lider SLD.

Krzysztof Janik, dwa lata temu "rzutem na taśmę" pozbawiony poselskiego mandatu i - co za tym idzie - od tego czasu rzadziej, w sposób "oficjalny", obecny w regionie, dokonał również oceny tego, co w regionie i kraju wydarzyło się w ciągu ostatnich lat.
Posłuchaj, co na temat tego okresu myśli Krzysztof Janik :

A oto odpowiedź K.Janika na pytanie, jak zachęciłby do oddania głosu na swoje ugrupowanie :

Posłuchaj też wypowiedzi radnego Jakuba Kwaśnego na temat listy LIDu w okręgu i wspólnego celu kandydatów, startujących z tej listy :


Komentarz
Środowisko socjal-liberalnej Partii Demokratycznej, popierające liderkę listy Brygidę Kuźniak i sztab postkomunistycznego SLD skupionego wokół byłego ministra Krzysztofa Janika organizowały podczas kampanii nawet osobne konferencje prasowe, z rzadka wspominając, że na liście LiDu są jeszcze przedstawiciele innego ugrupowania. Nic dziwnego. Oba ugrupowania, które połączyła niechęć do IV RP i obrona sukcesów kilkunastoletniej transformacji, mimo że powoływały się zgodnie na koalicyjny program LiDu "100 konkretów", wciąż stawiają akcenty nieco inaczej, jeśli chodzi o konkretne propozycje gospodarcze i podatkowe. Czy to początek większego sporu, który ujawni się po wyborach ? Nie wiadomo, ale w rezultacie - wybór między kandydatami LiD a SLD przestaje być pozorny.
PD
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(19-10-2007) monster :
O matko a ten swoje , to kiedy będzie przestrzeń. jak juz wymrzecie postkomuchy? Dla socjal-komucha to nigdy nie będzie przestrzeni. jak sie całę życie kombinuje jak tu, co tu wymyśli za podatek, oplatę, winiete żeby z ludzi zedrzec kase.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) terefere :
ależ ten olejniczak kluczy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) Jakub Kwaśny LiD miejsce 7 :
Panie Piotrze, a prosiłem, żeby nie było zbędnej ideologii. Ale nie obyło się! Pragnę przypomnieć, że swego czasu nawet w samym SLD (które już dawno przestało być "poskomunistyczne" - za sprawą nowych, młodych członków i kierownictwa) , w samym SLD istnieją i istniały znaczne rozbieżności w poglądach na gospodarkę. I zaręczam, jest w Sojuszu wiele osób o poglądach centrowych, o poglądach socjalistycznych, są też tacy którzy patrzą na gospodarke okiem liberała a na społeczeństwo okiem socjalisty. I nie tworzył bym tutaj sztucznego podziału na "komuchów" z SLD i liberałów z PD. Co do konferencji prasowej, to pragnę przypomnieć, że inauguracyjna konferencja (wspólna z P. Brygidą) odbyła się na ul. Drużbackiej w siedzibie SLD, kolejna była (również wspólna) w siedzibie PD - ja byłem na obu Panowie wybrali chyba zamkniętą konferencję ministra Ziobry. Kolejne konferencje były już podzielone na poszczególnych kandydatów. Każdy miał swój pomysł na kampanie i to robił. Za co mogę jedynie podziękować poszczególnym kandydatom, w tym również Pani Brygidzie, bo koalicja LiD jest przynajmniej wreszcie, również przez Was zauważana. Szkoda, że w troche tendencyjny sposób. Ale taka już tego portalu natura :) Dlatego zgodnie z hasłem "WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD" walczymy o głosy i poparcie, aby jedyna i faktyczna alternatywa wobec rządu Kaczyńskich zwyciężyla w tych wyborach, zwycięzyła w Tarnowie. Serdecznie wszystkich zachęcam do oddania swojego głosu na koalicję LiD! Pozdrawiam www.kubakwasny.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) Redakcja :redakcja@intarnet.pl 
Na obie (wspólne) konferencje prasowe SLD I PD nie zostaliśmy zaproszeni. Nota bene, przez ostatnie 2 lata (do czasu kampanii) zostaliśmy na Drużbacką zaproszeni tylko jeden jedyny raz ! W przedziwny sposób na osobne konferencje zaprosiły nas jednak (osobno) obie partie. Cieszy nas maleńka ewolucja poglądów u Pana radnego i pluralizacja ich w łonie Lewicy w ogóle, ale ewidentnych różnic w łonie koalicjantów tak łatwo zamazać nie sposób. Życzymy jeszcze mniej cynizmu i powodzenia w wyborach, ale nie tych ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) Weredyk :
W moim przekonaniu Szanowni Redaktorzy powinni przeprosic Sz. P. Jakuba Kwaśnego, za to ze mieli czelność, pomimo prosby, za zaideologowanie watku o LID. Wstyd, a prosił! A co do nowej twarzy LiDu - prosze sprawdzic sobie srednia wieku zasiadajacych w parlamencie z partii LiD. Geronokracja z twarzą kilku młodzieniaszków...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) prawus :
Wstyd wstyd wstyd ze ludzie takiego pokroju wracaja do polityki, licze ze wybiierzemy dobrze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) renata :
ten pomysł z losami jest żenujący. Mimo wszystko liczyłam na większą inteligencję Janikowców ale z nich jak zwykle wyszli bolszewicy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) Do_Weredyka :
" prosze sprawdzic sobie srednia wieku zasiadajacych w parlamencie z partii LiD. Geronokracja z twarzą kilku młodzieniaszków..." tak proszę sprawdzić średnią wieku w PISie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2007) Weredyk :
Ale w PiSie nikt nie stwierdza, iz dokonała sie rewolucja i ze sztandar niosa wylacznie mlodziezowcy, co usilnie stara sie ludziom wpoic LiD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl