To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nauczycielska konferencja   -   22/10/2007
Urząd Miasta Tarnowa oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie zapraszają dyrektorów i pedagogów wszystkich typów szkół i przedszkoli na konferencję: „Metoda Feuerstein’a – podejście psychologiczno-pedagogiczne, które odmieniło los tysięcy dzieci na całym świecie”. Konferencja odbędzie się 24 października o godzinie 10. w MCDN Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Tarnów, ul. Nowy Świat 30 sala nr 33.

Ogloszenie
>

Reuven Feuerstein jest twórcą metody: „chromosomy nie maja ostatniego słowa”. W jego Centrum ICELP (Międzynarodowe Centrum Rozwijania Potencjału Uczenia w Jerozolimie), tysiące dzieci i ich rodziców od 40 lat przekonuje się, że diagnoza o wrodzonych ograniczeniach umysłowych jest „odwracalna”. Każdy człowiek ma w sobie potencjał rozwoju i zmian, niezależnie od wieku, rodzaju problemu czy stopnia trudności. Metoda terapii Feuersteina to jedna z najbardziej skutecznych na świecie metod pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Szereg dzieci z trudnościami czy upośledzeniem, po stosowanym treningu, realizuje program szkół powszechnych, a jako dorośli podejmują pracę zawodową, samodzielne życie i niezależne mieszkanie.

Konferencję poświęconą tej metodzie terapii organizuje 24 października Urząd Miasta Tarnowa Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie. Początek spotkania o godzinie 10 w siedzibie Ośrodka przy ulicy Nowy Świat 30. -Ta metoda terapii ma bardzo dobre rekomendacje, dlatego zachęcamy do jej poznania i zastosowania w praktyce pedagogicznej tarnowskich szkół i placówek oświatowych, tym bardziej, że systematycznie wzrasta liczba dzieci i młodzieży z problemami wychowawczymi wymagających specjalnych sposobów postępowania - zachęcają do udziału w konferencji organizatorzy. W programie konferencji: zarys metody i aspekty innowacyjności; prezentacja instrumentów umysłowych, intelektualnych; studium przypadku - przykład skuteczności pracy metodą Feuerstein’a. Konferencję poprowadzi Beata Wojciechowska, trener Międzynarodowego Centrum Rozwijania Potencjału Uczenia w Jerozolimie.
Foto – siedziba tarnowskiego ośrodka MCDN
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(22-10-2007) Tarnowianin :
Oj ten WOM powinien dawno być zamknięty ponieważ udaje że kształci pedagogów, a tak naprawdę to działa tylko i wyłącznie na swoje przetrwanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-10-2007) Karo :
Zgadza się!!! W dodatku za pozorowane kształcenie bierze ciężkie pieniądze. To dowód wielkiego lekceważenie nauczycieli.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-10-2007) Tarnowiak :
Całkiem całkowicie zgadzam się z Tarnowianinem i Karo. Zlikwidować Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli a budynek z Domem Studenta przekazać bezdzietnemu ojcu Rydzykowi na filie jego uczelni! Hej!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl