To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   UAZ-owa afera   -   26/10/2007
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, przy współpracy z kolegami z komendy wojewódzkiej, wykryli nadużycia w tarnowskich przedsiębiorstwach energetycznych. - Dzięki „cudownej” zamianie, stare 16-18- letnie Uazy stawały się nowiutkimi ofoliowanymi samochodami. Sprawa może dotyczyć wielu samochodów jeżdżących w spółkach państwowych - mówi rzecznik KMP Andrzej Sus. Jak do tej pory zabezpieczono 14 „podrobionych” aut, należących do Enion SA i Zakładu Gazowniczego w Tarnowie.

Ogloszenie

Tak całą sprawę relacjonuje Dariusz Nowak, rzecznik prasowy małopolskiej Policji:
Sprawa rozpoczęła się jeszcze w roku 2006. Wtedy to, policjanci z wydziału przestępczości gospodarczej zdobyli informacje, z których wynikało, że pracownicy dwóch firm państwowych są zaskoczeni wynikiem remontów posiadanych przez ich firmy samochodów.
Bowiem do warsztatów wysyłano stare, zużyte, niemal rozpadające się samochody terenowe marki Uaz, a po jakimś czasie (w którym wykonywano rzekomo remont generalny) wracały do nich teoretycznie te same samochody, ale wyglądające na nowe, do tego stopnia że była na nich jeszcze folia.
Oczywiście budziło to zdziwienie, ale jednocześnie śmiech ponieważ nawet laik musiał zorientować się, że jest to oszustwo.
Prowadzący śledztwo ustalili, że firma państwowa z Tarnowa miała swoją firmę –tzw. „córkę’, w której remontowano tabor samochodowy firmy.
Do firmy tej trafiały remontowane samochody. Zwykle były to stare zużyte pojazdy. W tym samym czasie firma remontująca samochody kupowała w Rosji nowe samochody, które rozbierano na części przed granicą i przewożono do Polski jako podzespoły. Po przekroczeniu granicy samochody ponownie składano w warsztatach remontowych wspawywano do nich pola numerowe starych przysłanych do remontu samochodów i tak przemieniony samochód odsyłano do firmy –„matki”, a ta płaciła za remont auta, z reguły od 34-54 tys. złotych, gdy tymczasem wartość 18 letniego Uaza to około 4 -5 tys. złotych.
Ustalono, że proceder ten trwał od roku 2000, a w międzyczasie do tak istniejącego mechanizmu przyłączyła się inna także państwowa firma z Tarnowa.
W czasie akcji policjantów z komendy miejskiej policji w Tarnowie oraz policjantów z komendy wojewódzkiej w Krakowie zabezpieczono jak do tej pory 14 samochodów. Zatrzymano do tej pory 5 osób w tym wiceprezesa firmy remontującej samochody, właściciela innej firmy gdzie także w ten sposób remontowano auta, dwóch kierowników zmiany w jednej z tych firm oraz jednego diagnostę. Prowadzący sprawę policjanci przypuszczają, że mechanizm ten mógł funkcjonować w innych oddziałach tych spółek, a ilość sprowadzonych i wyremontowanych w ten sposób samochodów jest zdecydowanie większa. Z pewnością także dojdzie do kolejnych zatrzymań w tej sprawie.


W związku z zatrzymaniem samochodów przez prowadzących śledztwo na utrudnienia, m.in. w sprawnym funkcjonowaniu pogotowia energetycznego, skarżą się rzecznicy prasowi ENIONu i spółki gazowniczej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, September 28, 2022 04:18:33
IP     : 3.237.27.159
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html