To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   XVIII Ogólnopolska Konferencja Liderów Kultury   -   27/10/2007
W miniony piątek zakończyła się organizowana w Zakopanem przez Tarnowską Fundację Kultury trzydniowa konferencja liderów kultury zatytułowana „Finansowanie i organizacja działalności kulturalnej w gminie, powiecie, i województwie samorządowym w aspekcie absorpcji Funduszy Europejskich 2007 – 2012”. W konferencji wzięło udział około 130 przedstawicieli środowisk kulturalnych, członkowie zarządu i rad programowych organizacji pozarządowych, przedstawiciele władz samorządowych, działacze i instruktorzy kultury, dziennikarze i wydawcy mediów lokalnych.

Ogloszenie

Motywem przewodnim konferencji było określenie miejsca kultury w strukturze planowania strategicznego w gminach, miastach i powiatach oraz pokazanie możliwości finansowania projektów inwestycyjnych. W programie konferencji przewidziano również zajęcia warsztatowe ważne z punktu widzenia absorpcji środków europejskich. Poszczególne sesje metodyczne poświęcone były: założeniom Europejskiej Strategii dla Kultury, polityce kulturalnej państwa i jej przekładaniu się na działania na poziomie samorządu lokalnego – w świetle możliwości absorpcji środków unijnych, czy polskim doświadczeniom w korzystaniu z tych środków. Podczas tej sesji zaistniała „Giełda Dobrych Projektów Kulturalnych” – przedstawiono w formie prezentacji multimedialnych wybór tych przedsięwzięć inwestycyjnych i merytorycznych, które uzyskały dofinansowanie z funduszy UE i EOG oraz Programu Kultura 2000.
Nie mogło również zabraknąć takich zagadnień jak „Media a kultura” czy „Europejski Rok Dialogu Międzykulturowego 2008”. Bardziej praktyczny charakter miały takie sesje jak „Planowanie działalności inwestycyjnej i merytorycznej w organizacjach i instytucjach kultury” czy „Metodyka przygotowywania dokumentów strategicznych dla organizacji i instytucji kultury w kontekście absorpcji funduszy zewnętrznych, w tym UE i EOG w latach 2007 – 2013”. Z kolei podczas panelu „Dyskusje okrągłego stołu” rozmawiano o roli mediów w promocji regionów i gmin, strategii pozyskiwania sponsorów, mecenatów, czy o nowelizacji ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej – w sensie oczekiwań i rzeczywistych potrzeb.
Obok takich zagadnień jak „Marketing w kulturze” niezwykle istotną kwestą było zagadnienie, praktycznie w naszym kraju nie funkcjonujących, partnerstw między organizacjami pozarządowymi, instytucjami i przedsiębiorstwami prywatnymi.

Honorowy patronat nad konferencją objęli: Kena Dąbkowska – Cichocka, Podsekretarz Stanu RP, Maciej Klima – Wojewoda Małopolski, Marek Nawara – Marszałek Małopolski i Andrzej Gąsienica – Makowski – Starosta Tatrzański.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(29-10-2007) sceptyk :
Zwłaszcza przedostatnie zdanie najwięcej mówi.. kulturę w wielu miejscach naszego regionu właśnie tworzą organizacje po za administracyjne i indywidualne osoby. Jak się można domyślić sporo dywagowano na ten temat - lecz było to chyba bicie piany - przecież nikt z tych osób an stołku, nie dopuści do tego aby ktoś bardziej kompetentny lub posiadający większą wyobraźnię mógł im zagrozić!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-10-2007) olo :
masz rację, ale nie można dać sie zgnieść , ani też zagłuszyć.To że nikt nie chce słuchać o tym co sie robi w regionie i lokalnych małych ojczyznach to nie znaczy ,że tam sie nic nie dzieje!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl