To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   O Złotego Krasnala   -   27/10/2007
Trwa I Wojewódzki Festiwal Klasyki Bajkowej, pod honorowym patronatem Doroty Skrzyniarz, zastępcy Prezydenta Miasta Tarnowa, realizowany przez tarnowski teatr przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Co miesiąc młodzi widzowie obejrzeć mogą dwa spektakle; zwycięzców poznamy w grudniu, a wyłoni ich jury złożone także z przedstawicieli szkół podstawowych z Tarnowa i okolicznych gmin. Dodatkowo dzieci uczestniczące w spektaklach przekażą swoje wrażenie w formie recenzji lub rysunków – najciekawsze prace zostaną zamieszczone w gazetce „Mój Złoty Krasnal”, na stronach internetowych oraz w galerii Foyer Teatru. Przed nami dwie bajki – 6 listopada zobaczymy „Baśń o dobrym Kopciuszku i złych siostrach”, zaś 13 listopada – „Pani Wdzięczny Strumyk”.

Ogloszenie

„Baśń o dobrym Kopciuszku i Złych siostrach”
Spektakl Teatru Groteska z Krakowa. „Kopciuszek” znany jest na świecie w blisko 700 wersjach – najbardziej znaną jest XVII-wieczna wersja Charlesa. Tematy muzyczne do znanej bajki, w której dobroć, wyrozumiałość i pracowitość zostaje nagrodzona, w przeszłości opracowywali m.in. Prokofiew czy Rossini. Tymczasem twórcy spektaklu wykorzystali własną wersję sceniczną – barwną opowieść przeplataną piosenką i tańcem. Kolorowe kostiumy, piękne lalki, zmieniająca się dekoracja i efekty specjalne stanowią o atrakcyjności spektaklu, którego premiera miała miejsce w maju tego roku.
Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, Duża Scena, 6 listopada godz. 11:00

Pani Wdzięczny Strumyk
Spektakl Teatru Groteska w Krakowie, który tym razem przygotował tradycyjną baśń chińską mówiącą o uczuciu, które przeciwstawione fałszywym wartościom i pysze, pozwala bohaterom pokonać największe przeszkody. Opowieść ta jest pochwałą romantyzmu i miłości przezwyciężającej wyrachowanie i obłudę. Przedstawienie zostało zrealizowane w planie żywym. Jego forma nawiązuje do mało w Polsce znanego gatunku opery chińskiej, w którym ważnym elementem jest zabawa konwencją teatralną. Na szczególną uwagę zasługują bogate, pieczołowicie odtworzone tradycyjne chińskie kostiumy. „Pani Wdzięczny Strumyk” jest wyjątkową lekcją kultury Państwa Środka i egzotycznego dla Europejczyków teatru. Spektakl dla widzów od 9 roku życia, czas trwania: 1 godz. 40 min.
Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, Duża Scena, 13 listopada godz. 11:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl