To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Łowczówek 2007   -   27/10/2007
Starostwo Powiatu Tarnowskiego serdecznie zaprasza w dniu 4 listopada, w 93 rocznicę Bitwy pod Łowczówkiem, na IX Ogólnopolski Zlot Niepodległościowy i zarazem Powiatowe Obchody Święta Niepodległości. Przypomnijmy: w 1914 roku stoczona została tu trwająca 4 dni i 3 noce bitwa, w której walczyła I Brygada Legionów Józefa Piłsudskiego.

Ogloszenie

Nad doliną Białej, powyżej Pleśnej i Łowczowa stromo wznosi się zalesione, pocięte wąwozami wzgórze Kopaliny (399 m npm), przez które podczas I wojny światowej przebiegał front, a którego zbocza o 200 m wysokości bezwzględnej czyniły je trudnymi do zdobycia. Starzy ludzie, mieszkający w tych okolicach, długo pamiętali Boże Narodzenie 1914 roku, kiedy o północne wzgórza nad Łowczówkiem biła się i trwała na swych pozycjach przez 4 dni i 3 noce I Brygada Legionów Piłsudskiego. Okupione to zostało niemałą ceną: zginęło 128 żołnierzy, w tym 38 oficerów, z walki zostało wyeliminowanych 342 rannych, kilkunastu dostało się do niewoli.

4 listopada, w 93 rocznicę bitwy pod Łowczówkiem, na Cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku odbędzie się IX Ogólnopolski Zlot Niepodległościowy i zarazem Powiatowe Obchody Święta Niepodległości.
Program:
12:00 – uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, poległych i zmarłych Legionistów
13:15 – hymn państwowy, oficjalne wystąpienia, apel poległych, salwa honorowa, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów
14:30 – program patriotyczno – artystyczny – wspólne śpiewanie pieśni legionowych przy ognisku (w miejscu przygotowanym obok cmentarza)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(29-10-2007) hist(e)oryk :
Jak mozna pisac takie nieprawdziwe informacje ... "w dniu 4 listopada, w 93 rocznicę Bitwy pod Łowczówkiem," przeciez to nie prawda - rocznica przypadnie w okresie Bozego Narodzenia, a nie 4 listopada. Zreszta sami piszecie ponizej ze Bitwa dziala sie w okresie Bozego Narodzenia ... a w 1914 Boze Narodzenie chyba nie wypadalo 4 listopada?!? Nie ma co sie dziwic ze pozniej ludzie mowia ze "media klamia" ... Poza tym jak to sie ma do rzetelnosci dziennikarskiej?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-10-2007) Tomek N. :
problemem jest to, że niejaki Rysio żądło wymyślił powiatowe świętowanie niepodległości w Łowczówku i ludziom mędli w głowach bo rocznicę grudniowej bitwy faktycznie od kilku lat obchodzi się tam według pomysłu RŻ w listopadzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-10-2007) sproket :sproket@serwus.pl 
Czy ktoś wie jak można dojechać na obchody do Łowczówka z Tarnowa?(niestety jadąc z Zakopanego mogę być w Tarnowie na 10.00)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl