To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nowy pomnik przyrody w Tarnowie   -   29/10/2007
25 października 2007r. tarnowscy radni podjęli uchwałę o ustanowieniu kolejnego, trzydziestego dziewiątego już w mieście pomnika przyrody. Tym razem pod obrady Rady Miejskiej trafiła propozycja objęcia ochroną alei lipowej znajdującej się przy ul. Obrońców Lwowa w Mościcach. Z inicjatywą ochrony alei lipowej przy ul. Obrońców Lwowa wystąpiło Towarzystwo Przyjaciół Mościc.

Ogloszenie

Zadrzewienie przy ul. Obrońców Lwowa na odcinku od ulicy Sienkiewicza do Czerwonej jest wyjątkowym skupiskiem drzew w skali Tarnowa, a nawet regionu. Obejmuje 141 drzew jednego gatunku, lipy drobnolistnej, rosnących w regularnym układzie czterech szpalerów, po dwa z każdej strony drogi. W Tarnowie wyróżnia się ono swoim układem, sędziwym wiekiem drzew, ich znacznymi rozmiarami i dużymi walorami krajobrazowymi, co podkreśla fakt poprowadzenia ulicą Obrońców Lwowa turystycznego szlaku rowerowego. Aleja jest charakterystycznym elementem krajobrazu Mościc. Bardzo istotny jest również wysoki stopień kompletności zadrzewienia - na 159 miejsc przewidzianych pod drzewa w tej alei, brakuje jedynie 18 drzew.

Objęcie alei lipowej ochroną spowoduje skuteczniejszą kontrolę i ułatwi pozyskiwanie środków na pielęgnację drzew. Ochrona pomnikowa uświadamia dużą wartość przyrodniczą, krajobrazową i kulturową obiektu. Ustanowienie alei pomnikiem przyrody przyczyni się także do poprawy wizerunku Tarnowa jako miasta przyjaznego środowisku.(UMT)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl