To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Święto Niepodległości – Zapalmy Światła Pamięci   -   29/10/2007
Na 89 rocznicę odzyskania niepodległości przygotowano w Tarnowie kilka imprez, podczas których będziemy uczestniczyć w swoistej lekcji historii i patriotyzmu. Organizatorzy poprzez spotkanie pokoleń, prezentację tradycji wojskowych, muzykę i symbole pragną byśmy powrócili do wolnościowego zrywu z października i listopada 1918 roku, w czasie którego Tarnów - jako pierwsze miasto w kraju – odzyskał niepodległość.

Ogloszenie
>

Tradycyjnie już 11 listopada zapalimy „łańcuch świateł pamięci” na chodnikach naszego miasta. Świętu Niepodległości poświęcone będzie również 52-gie spotkanie z cyklu „Na skrzydłach po drabinie”. Z kolei w galerii – pubie Studio odbędzie się trzecia edycja „Festiwalu Pieśni Polskich”.

Program miejskich obchodów Święta Niepodległości jest bogaty. W godzinach dopołudniowych w Parku Strzeleckim w Tarnowie zaplanowano „Memoriał Tadeusza Tertila” – bieg memoriałowy w ramach organizowanego cyklicznie w Tarnowie „Biegu Sokoła”. O godzinie 15-tej w Bazylice Katedralnej odbędzie się uroczysta Msza Święta za Ojczyznę, tuż po niej ok. godz. 16:10 na ulicy Katedralnej nastąpi rozdanie zniczy i śpiewników i wraz z V Szwadronem Jazdy Konnej przemaszerujemy pod Grób Nieznanego Żołnierza. Tam odbędą się oficjalne uroczystości - odśpiewamy Hymn Państwowy, Rotę, wysłuchamy przemówienia Prezydenta Tarnowa, Apelu Pamięci, uczestniczyć będziemy w odsłonięciu i poświęceniu tablicy pamiątkowej – „Generałowie WP - Synowie Ziemi Tarnowskiej”. Zamiast kwiatów składać będziemy „światła pamięci”. Uroczystości zakończą się koncertem orkiestry dętej (ok. 17:00), wspólnym śpiewaniem i pokazem sztucznych ogni.

W obchody Święta Niepodległości włączają się także inne podmioty – 52-gie spotkanie ”Na skrzydłach po drabinie” organizowane przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię zatytułowano „Rozkwitały pąki białych róż”. Na Dużej Scenie Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego, o godz. 17:30 rozbrzmiewać będzie pieśń i piosenka; zanucimy odświętnie i spontanicznie „pieśni serca”, których treści zapadały i zapadają w pamięć mocniej, niż najmądrzejsze z najmądrzejszych wywody. Zanucimy wspólnie towarzysząc m.in. zespołowi „Ballada” z Zakliczyna i chórowi „Gloria” z parafii NSPJ w Tarnowie.

Z kolei w pubie – galerii „Studio”, o godz. 20:00 rozpocznie się organizowany już po raz trzeci Festiwal Pieśni Polskich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(31-10-2007) zgryźliwiec :
Czyżby to pisał Mireczek Poświatowski?? Może ładniej byłoby napisać "z okazji 89 rocznicy" a nie "na 89 rocznicę"? Język pisany różni się nieco od podwórkowego. :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-10-2007) Zerg :
Ciekawe na jakich podwórkach się chował M.P.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) piekut :
Lubię te teksty z 30 wyrazowymi zdaniami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl