To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Noc z Trylogią Zemsty - Park Chan-wook   -   30/10/2007
W sobotę 17 listopada o godzinie 22:15, w Mościckim Centrum Kultury rozpocznie się Nocny Maraton Filmowy: „Pan Zemsta”, „Old Boy”, „Pani Zemsta” - to trzy odsłony wstrząsającej trylogii koreańskiego reżysera Park Chan-wooka. Trylogia Zemsty to trzy filmy poświęcone motywowi vendetty. Zaskakujące, oryginalne, bezkompromisowe... Nie ma wątpliwości - filmy Park Chan-wooka, koreańskiego reżysera, nikogo nie pozostawiają obojętnym. Cena biletu na wszystkie projekcje – jedynie 15 zł. A u nas tradycyjnie do wygrania dwa bezpłatne zaproszenia na tę wyjątkową filmową noc.

Ogloszenie

Pan Zemsta
Polska publiczność miała już okazję obejrzeć Old Boya i Panią Zemstę, dwie kolejne części niezwykłego tryptyku. Teraz przyszła pora by zobaczyć, jak się to wszystko zaczęło... Ryu jest głuchoniemym od urodzenia mężczyzną pracującym w zakładzie metalurgicznym. Z trudem zbiera pieniądze na transplantację nerki dla swojej chorej siostry. Jej życie gotów jest ratować za wszelką cenę. Sam nie może być dawcą, mając inną grupę krwi. Gdy pewnego dnia zostaje zwolniony z pracy, zdesperowany znajduje pewnego dnia w toalecie ogłoszenie handlarzy ludzkimi organami. Gotowy na wszystko decyduje się na operację wycięcia własnej nerki, którą chce sprzedać, aby w ten sposób uzyskać pieniądze. Niestety, po fakcie budzi się nago na pustym parkingu, bez nerki i bez pieniędzy. Ryu wkrótce dowiaduje się, że szpital ma nerkę dla jego siostry, ale trzeba za nią słono zapłacić. Jego dziewczyna - Youngmi, doradza mu porwanie córki jakiegoś bogacza. Argumentuje, że porwanie z dobrych pobudek nie jest zbrodnią... Przypadkowa śmierć dziecka zmienia cały świat…
Pan Zemsta to rozgrywająca się we współczesnym świecie klasyczna tragedia. Prawdziwie mocne, bezlitosne i brutalne kino nawiązuje do najlepszych wzorców kulturowych - antycznych oraz szekspirowskich dramatów i legendarnych powieści Raymonda Chandlera. To makabryczna i pozbawiona zahamowań wyprawa do świata, którym rządzi logika odwetu - barokowy i ekscentryczny, ultrakrwawy thriller o wendetcie; wreszcie – „emocjonalny rollercoaster o zwalającej z nóg pomysłowości”. Park Chan-wook z Korei Południowej, aby opowiedzieć swoją złożoną historię użył szerokiego wachlarza wyrafinowanych stylistycznie zabiegów. Wykazał przy tym prawdziwy talent, wyczucie wizualne i zmysł kompozycyjny, które swoim zwyczajem połączył z odrażającymi scenami, sadyzmem i nihilizmem. Nad Panem Zemstą, od scenariusza do ostatecznej realizacji reżyser pracował przez pięć lat. Stworzył film, w którym nieprzerwana spirala zemsty i przeznaczenie, z którym nie można wygrać łączy się z niespotykanymi do tej pory, brutalnymi scenami przemocy – pisali krytycy. „Pan Zemsta zawiera odrobinę realizmu. Jest to oczywiście rzeczywistość kogoś, kto postrzega świat jako jałową pustynię - suche, zimne miejsce, mroczne i pełne krzywdy, nieznane i zupełnie nieprzewidywalne” – stwierdza autor. Rok produkcji: 2002, czas trwania: 121 minut.

Old Boy
Park Chan-wook o filmie: „Old Boy, tak jak poprzedni mój film, to historia o zemście. Te dwa obrazy mogą wydawać się podobne, ale w Old Boy chciałem pokazać pozytywną stronę zemsty, tę, która pozwala ludziom na katharsis. Z jednej strony mamy porządek naszych uczuć i instynktów, które czynią z nas niejednokrotnie ludzkie bestie. Z drugiej strony, właśnie jako ludzie a nie zwierzęta - ponosimy odpowiedzialność za wszystko, co uczyniliśmy. I właśnie zemsta jest w takiej tragicznej sytuacji wyboru między dwiema stronami człowieka jedynym narzędziem, które może wprowadzić równowagę, połączyć porządek instynktownej agresji z porządkiem odpowiedzialności za czyny. W dzisiejszych czasach odczuwamy gniew silniej niż kiedykolwiek w przeszłości, ponieważ nie możemy go okazywać. Jeśli społeczeństwo zabrania nam okazywania i radzenia sobie z nienawiścią i agresją, to zemsta będzie coraz częściej przekleństwem naszego życia.”
Pewnego dnia w 1988 roku Oh Dae-su prowadzący zwyczajne życie z żoną i malutką córeczką zostaje porwany i uwięziony. W celi, w której się znajduje jego jedynym łącznikiem ze światem jest telewizor. To właśnie z telewizji dowiaduje się, że jego żona została brutalnie zamordowana, a on sam jest głównym podejrzanym. Z biegiem czasu zaczyna przyzwyczajać się do ciemności panującej w celi, ćwiczy ciało i umysł. Obiecuje sobie zemstę na tym, kto zniszczył jego szczęśliwe życie. Gniew pozwala mu przetrwać każdy kolejny dzień. 15 lat później, w 2003 roku, budzi się na wolności. Ale to nie koniec jego udręki. Od przypadkowo spotkanego mężczyzny dostaje portfel pełen pieniędzy i telefon komórkowy. Wkrótce dzwoni do niego człowiek podający się za tego, który trzymał go w zamknięciu. Proponuje mu grę: Dae-su ma 5 dni na odkrycie, kto i dlaczego zamienił jego życie w koszmar. 15 lat więzienia - 5 dni na zemstę.
„Old Boy” to mistrzowsko zrealizowane, szarżujące fabularnymi zaskoczeniami kino rozrywkowe, a jednocześnie tragikomiczna przypowieść odwołująca się w równym stopniu do greckich mitów, starożytnych oraz szekspirowskich dramatów jak i azjatyckiego kina walki. Przypowieść o iluzji zemsty i dusznej egzystencji bezbronnej wobec fatum - przeszywająca, nieco demoniczna, niejednoznaczna – pisał Paweł T. Felis, Gazeta Wyborcza. „Old Boy” uważany jest za jedną z największych rewelacji filmowych ostatnich lat, zdobył Grand Prix na MFF w Cannes w 2004 roku. Czas trwania: 119 minut.

Pani Zemsta
Geum-ja (Lee Young-ae), piękna, przyciągająca męskie spojrzenia dziewczyna, zyskuje wątpliwą sławę, gdy w wieku dziewiętnastu lat zostaje aresztowana oraz oskarżona o porwanie i zamordowanie sześcioletniego chłopca. Z uwagi na jej młody wiek i urodę, media dostają istnej obsesji na punkcie tej potwornej zbrodni. Są w szoku, gdy Geum-ja przyznaje się do winy i dostaje długi więzienny wyrok. Jednak od tego czasu upłynęło już 13 lat, a przez ten czas Geum-ja była niesamowicie pracowitą, przykładową więźniarką, która dorobiła się przydomka „dobrotliwa”. „Dobrotliwa” Geum-ja nie próżnowała. Przez 13 lat planowała zemstę na swoim byłym nauczycielu, panu Baek (Choi Min-sik). Dobre serce, okazywane podczas odsiadki, zyskało jej wielu przyjaciół i sojuszników. Teraz Geum-ja wychodzi z więzienia i z pomocą kilku byłych współwięźniów jest gotowa wprowadzić swój starannie przygotowany plan w czyn.
Tym operowym, zaskakującym pod względem formalnym filmem, Park Chan-wook kończy swą trylogię na temat zemsty. „Choć „Pani Zemsta” jest mniej brutalna niż poprzednie dwie części, to przemoc w niej zawarta jest równie bezkompromisowa, a ostatni fragment filmu wystawi na próbę wytrzymałość wszystkich tych, którzy ciężko znoszą obrazy wyrafinowanego okrucieństwa” - pisał A. O. Scott, The New York Times. O ile pierwsze dwa obrazy skupiały się na agresywnej, wybuchowej zemście postaci męskich, to Pani Zemsta ukazuje, jak z gniewem radzi sobie samotna kobieta. „Pan Zemsta” opowiadał o PORWANIU, Oldboy na UWIĘZIENIU, a Pani Zemsta opowiada o POKUCIE.
Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 17 listopada, godz. 22:15

KONKURS !
Dwa podwójne zaproszenia na wszystkie projekcje filmowej nocy w Millennium powędrują do osób, które wyślą nam zgłoszenia o treści TRYLOGIA ZEMSTY w tytule wiadomości (wewnątrz wiadomości należy podać imię, nazwisko i nr tel. kontaktowego), nadeślą je na adres redakcja@intarnet.pl a w piątek 16 listopada o godzinie 14:00 będą mieć trochę szczęścia w losowaniu. Zapraszamy do udziału w naszej zabawie !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 13)Dodaj komentarz
(31-10-2007) hombre :
Old Boya oglądałem, fajne. Zrobię zatem tak: po pierwszym filmie idę do knajpy na browara, potem wrócę na trzeci film, ten o pokucie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-11-2007) B. :
Kolejna bardzo ciekawa inicjatywa kina Millennium. Gratuluję

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-11-2007) informacja od redakcji :
konkurs rozstrzygnięty, zwycięzcy poinformowani.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-11-2007) Visitor240 :tli@yahoo.com 
I have visited your site 692-times

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-11-2007) Visitor239 :onr@yahoo.com 
Your site found in Google: position982

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-11-2007) Visitor622 :fiv@yahoo.com 
Your site found in Google: [URL=http://google.com/search? q=wux]position481[/URL]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-11-2007) Visitor415 :ugk@yahoo.com 
I could not find this site in the Search Engines index

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2008) Doctor :None 
Very good! Xanax diet pill order here! cheap xanax

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2008) zxnftyw xanzutd :tdiyohb@mail.com 
yktua hztgfve gntcd xprdkzc rqfekcn kuvsmiwo nrxywocv

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2008) frlog uxpvjmd :wqdi@mail.com 
eyidjvlgz tpimru pcflnsqbm ldmosq onauwsqk qxunkpcr zniwqhf http://www.vykrc.mbqkso.com

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2008) phkeawdl owgr :astrhmg@mail.com 
fogkzemq ejiovtub yxqpubao oekihu iaojdxl cybzifmvo vcfkebgh inscpx qxgiyoua

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2008) zuobmlgfy douwf :txqldyc@mail.com 
zxibtcgy qynm sytuw ptyjf wkhe wpmrky wheln [URL=http://www.xzgi.zqvkw.com ]bxmn zuakgo[/URL]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2008) eqvczm yorj :kgbxdnmeq@mail.com 
geazsvq nkqlmozu odtuzlrc odfeqisx yxodbk oisl aqjugk [URL]http://www.ibyf.uvyznwl.c om[/URL] mzursngfc xsypgqfb

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl