To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tradycyjna kwesta na Seminarium    -   31/10/2007
Tradycyjnie już w dniach 1 i 2 listopada br., klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie będą kwestować na lokalnych cmentarzach na rzecz swojej uczelni. Dzieje sie tak od 7 lat. W kwestowaniu pomogą alumnom także członkowie Towarzystwa Przyjaciół WSD, lektorzy i ministranci.

Posłuchaj wypowiedzi Rektora Seminarium Duchownego w Tarnowie - ks. Prałata Wiesława Lechowicza :

Ogloszenie
>

Jak podkreśla rektor seminarium - ks. Prałat Wiesław Lechowicz – zebrane w tym roku datki zostaną przeznaczone na wyposażenie auli seminaryjnej.

W Tarnowskim Seminarium Duchownym przygotowuje się do kapłaństwa 225 alumnów. Kwestowanie na cmentarzach to dla nich także forma włączenia się w rozwój uczelni.
Źródłem utrzymania seminarium nie są dotacje z budżetu państwa, lecz tylko ofiary wiernych oraz kapłanów - informuje w specjalnym komunikacie Kuria Diecezjalna w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 13)Dodaj komentarz
(01-11-2007) piekut :
Kwestowanie na odnowę zabytkowych czy istotnych historycznie nagrobków uważam za właściwe. Natomiast kwestowanie na na zakup sprzętu do auli jest przesada. Jeszcze trocchę a kwesta obejmie remonty budynków czy zakupy aut. Zawsze się pod cos wielebni podczepia. Niech robia coś pożytecznego i za to pobieraja datki. Tak jak się to dzieje na świecie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) tar.t. :
Osobiscie nie mam nic przeciwko zbieraniu darowizn na seminarium. Uważam jednak, że nie w dniu 1 i 2 listopada. W tym dniu winniśmy przede wszystkim wspierać konserwację grobów (i tylko ich) na starym cmentarzu. A`propos Gdzie jest dostępny "specjalny" komunikatKurii Diecezjalnej?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) ~Antoni Gromski :
A jak ja zbierałem na "szkło kontaktowe", to nikt mi nie dał złamanego grosika. A mówią, że jest dobrze i będzie jeszcze lepiej! Obiecanki-cacanki!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) obiektyw :
To już szczyt! Kolejny rok - bezwstydnie zbierane są pieniądze na seminarium duchowne. Ciekawe czy wszyscy darczyńcy zdają sobie z tego sprawę, bo wszak w mediach wszędzie trąbi się, że kwesty są na odnowienie opuszczonych i zabytkowych grobów. Ech pazerność kleru nie zna granic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) rrrr :
klechy nieroby ,trzeba było sobie jeszcze wiekszy pałac wybudować ,a teraz zimno w dupe bo trzeba grzac tyle powierzchni co ???ej klechy klechy ze swoimi bajkami o bożkach ,w tym stuleciu chyba już znikniecie z powierzchni ziemi !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) Do Poprzedników :
Macie rację ,ale wystarczy nie dawać ,ja tak robię .Natomiast jeśli ktoś ma takie a nie inne zamiłowania ,to jego sprawa. Macie rację że są szlachetniejsze pomysły no ale tak jest wszędzie .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) sasiad :
Jakby sobie nie zrobili miedzianych dachow i pietrowego parkingu to by starczylo i na aule.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2007) hmmm :
płaczecie jak stare baby ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2007) Rambo :
Ja nie popieram tego typu kwest (na seminarium zwlaszcza) wiec nie daje. Zreszta w ogole jakos sie troche odwrocilem od kosciola. Ta instytucja po prostu jest do d...y.Za duzo tu niedomowien i niejasnosci, np. gdzie w biblii jest napisane o czysscu albo o tym ze mozna uzyskac odpust za jakas dusze?Albo ze nie mozna jesc miesa w piatek albo ze trzeba 9 pierwszych piatkow odprawic? co to ma byc? To pozostalosci ze sredniowiecza jeszcze, gdy jakis moznowladca na wojnie czy w przyplywie szału wyrznal pol wioski ale ufundowal oltarz czy nawet klasztor i juz mial grzechy odpuszczone. Swoja droga ktos kto wpadl na pomysl zeby mozna bylo jakis odpust za cokolowiek uzyskac musial byc nie glupi. ..cdn

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2007) DOCIELIWY :
CZY TUTAJ OBOWIAZUJE CENZURA I NIESTETY NIEWYGODNYCH KOMENTARZY NIE PUBLIKUJE SIE? BO JA JUZ CZEKAM CHWILE I NIC.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2007) DOCIEKLIWY :
NO I CO TEN KOMETARZ POOJAWIL SIE AUTOMATYCZNIE A POPRZEDNI MOJ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2007) DOCIEKLIWY :
NO COZ POWTORZE MOJ KOMENTARZ KTORY SIE NIE UKAZAL. A MIANOWICIE JESTEM SKLONNY DAC DATEK JESLI WSD ZACZNIE PUBLIKOWAC SZCZEGOLWE SPRAWOZDANIA FINSOWE ILE I NA CO KASY POSZLO I SKAD TA KASA BYLA. POLECAM SPRAWOZDANIE CARITAS ZA 2006 ROK . MNIE NAJBARDZIEJ UDERZYL FAKT ZE NA PENSJE ZARZADU (2 KSIEZY I SIOSTRA ZAKONA BRAK OSOB SWIECKICH BO TE SA POTRZEBNE NA DOLE DO PRACY W WOLONTARIACIE) ) POSZLO BLISKO 80 TYS ZL A NA DOFINSOWANIE OBIADOW DLA DZIECI OK. 10 TYS CO POZWALA OBJAC OBIADAMI OK 15 DZIECI PRZEZ CALY ROK SZKOLNY W CALEJ DIECEZJI. CIEKAWE CZYZ NIE? POMIJAM JUZ INNE KOSZTY ADMINISTARCYJNE. POLECAM WNIKLIWA LEKTURE CALEGO SPRAWOZDANIA NA STRONIE http://www.caritas.diecezja.ta rnow.pl/sprawozdania.php

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2007) do dociekliwego :
pisz normalnie, normalną czcionką, bo sie tego czytać nie da. To podstawowa zasada pisania w sieci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl