To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Szpital im. Św. Łukasza przygotowany na wypadek pandemii    -   05/11/2009
W „Łukaszu” nie boją się grypy
W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie nikt nie obawia się grypy. –Nasi pracownicy szkoleni są na wypadek pandemii już od kilku lat, a zapasy masek, rękawiczek i środków dezynfekujących wielokrotnie przekraczają normalne miesięcznie zapotrzebowanie – zapewnia Anna Czech, dyrektor szpitala.

Ogloszenie
>

Rygorystyczne zasady sanitarne obowiązują w szpitalu od lat. Specjalne przygotowanie na okoliczność pandemii rozpoczęto już w 2005 roku opracowując zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia pierwszy plan pandemiczny. W kolejnych latach przygotowano procedury postępowania na wypadek wystąpienia nie tylko grypy, ale w ogólne chorób zakaźnych. Skuteczność przyjętych zasad sprawdzana jest w praktyce na bieżąco i poddawana kontroli dwa razy do roku.
W ramach obowiązującego planu w szpitalu wydzielone są miejsca do izolacji chorych i kwarantanny. Na wyposażeniu szpitala są maseczki ochronne, rękawiczki, środki do dezynfekcji rąk i dezynfekcji powierzchniowej. W związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym w magazynach zgromadzono wielokrotnie więcej tego rodzaju materiałów niż to wynika z normalnego zapotrzebowania miesięcznego.

Dodatkowo w związku z informacjami napływającymi z Ukrainy wznowiono szkolenia dla wszystkich grup zawodowych nie wyłączając pracowników administracji. Ochronnym szczepieniom poddano już większość pracowników, a pozostali są w trakcie szczepienia. Na bieżąco monitorowana jest sytuacja w szpitalu, a informacja o ewentualnych przypadkach zachorowania ma być natychmiast przekazywana do inspekcji sanitarnej. W ostatnich tygodniach nie było takiej potrzeby, bo nie stwierdzono żadnego przypadku grypy pandemicznej ani grypy sezonowej wśród pacjentów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(05-11-2009) jo, jo :
To dlaczego osoba chora na nowotwór 9 ciężki przypadek)leży w jednej sali z innymi pacjentkami, do ktorej przychodzą w odwiedziny i zakazila się grypą. Gdzie te rygorystyczne wymagania? Przecież to jest zabójstwo dla takiej osoby!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-11-2009) szumowina :
Nie było, nie ma i nie będzie zadnej pandemii gypu.To wielka lipa, hucpa, zgoptowana biednym,skołowanym ludziom przez wielkie koncerny farmaceutryczne, które zarabiaja wielkie pieniadze na szcepionkach. Prypomnijcie sobie,dobrzy ludie,styuację przed kilku lt" ptasia grypa miał a zabić w saje tylko Europie 290 mln ludzi(takie dane podawano:ska oni wiedzieli, że akurat tyule?).Otóż, żeby dobrze sprzedać szcepionki, trzeba zaghrać strachenm, nastraszyć biednyuch,ogłupionych ludzi. ...tymaczsem na ptasia grypę zmarło wtedy zaledwie 170 osó, i to wyłacznie w Azji, gdzie samyuch Chińczyków żyje 1,3 mliarda!Czyli,z całym szacnkiem dla śmierci kogokolwiek- tak,jakby nie zmarł nmikt, bo cóż to jest 170 osób w Azji w porównianiu np. z 5 tysiacami ofiar wypadów drogowych w Polsce w skali roku. W dodatku nie poi8nformowano, ze rokrocznie na zywkła grypę i powikłania umiera na świecie 300 tysiecy ludzi. Szpital imsw. Łukasza nie powinien bać sieę pandemii świńsdkiej grypu, bo świńska grypa,jak kilka lat termu ta ptassia istnieje ayącznie w chjoprej wybraźnio speców z koncernó farmaceutycznyc gh, któryz chcą nam opchnąć swój towar.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-11-2009) Pacjent :
Zamiast mydlić ludziom oczy proszę zająć się jakością pracy personelu na chirurgii, pielęgniarki udają, że pracują, dzwonki pacjentów dzwonią sobie, a muzom. Odwiedzam od 2 tygodni chorego i zastanawiam się, jakim prawem te baby biorą pieniądze. Mam na myśli pielęgniarki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-11-2009) kynia-szumowina :
Na takie pytanie jest prosta odpowiedź. Jak wiadomo, dyrektorką szpitala jest Anna Czech.Pytanie: kto ja popchnął? Kto popchnął Annę Czech na stanowisko dyrektora szpitala? Jeśli Olek,to wszystko jasne.A pielęgniarkom też się to udziela. Kynia wie, co pisze...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-11-2009) Myszka :
nie ważne co jest w magazynach, ważne co jest w mediach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-11-2009) al :
Uważam ,że wszystkie przychodnie i szpitale powinny w prasie lokalnej ujawniać terminy realizacji skierowań lekarzy pierwszego kontaktu do specjalistów,bo są przypadki że niektórzy chorzy ze względu na szybki przebieg choroby do końca życia się nie dostaną.Krzyczmy,protestujmy-b o takiej sytuacji jeszcze w Polsce nie było.Były kolejki i kartki w PRL-u ,ale nikt nie zostawiał ludzi bez pomocy lekarskiej.A już żenującą sytuacją jest działanie przede wszystkim dla piaru,pozorując zaangażowanie,oddanie i nawet kompetencję.Ujawniając terminy w przychodniach pokaże się rzeczywisty stan polskiej służby zdrowia i skuteczności zarządzania nią przez administrację i to powinny opisać media dla oceny przez społeczeństwo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl