To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jedna z najciekawszych kulturalnych imprez - coraz bliżej...    -   23/11/2009
Skąd się wziął ART FEST
O zbliżającej się, dorocznej(-ym?) „Art-feście“ pisaliśmy już parokrotnie, zamieszczając program tej organizowanej przez BWA we współpracy z Mościckim Centrum Kultury imprezy. Pierwsze towarzyszące jej wydarzenia czekają nas już w najbliższy weekend i wkrótce szczegółowiej o nich napiszemy – dość zaznaczyć, że w piątek odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Prażmowskiego (gościem wieczoru będzie Dariusz Bugalski), tego samego dnia zagra VooVoo i Hajdamaki, w sobotę zobaczymy indywidualną wystawę współtwórcy słynnej grupy artystycznej „Łódź Kaliska“ - Andrzeja Świetlika, do prezentacji własnych prac wszystkich tarnowian zachęcać będzie „Galeria Bezdomna“, zaś w niedzielę zaplanowano wystawę fotografii i promocję albumu Tomka Sikory „Przejrzystość rzeczy“. Tymczasem zachęcamy do wysłuchania opowieści dyrektora Galerii Miejskiej BWA Bogusława Wojtkiewicza o tym, „jak to się wszystko zaczęło“...

Posłuchaj wypowiedzi dyrektora BWA Bogusława Wojtowicza :

Ogloszenie

To już szósta edycja tej wyjątkowej imprezy. Skąd się wzięła idea tego typu spotkań, czemu one służą i do czego potrafią doprowadzić - o tym wszystkim zajmująco opowiada dyrektor Bogusław Wojtowicz. W tle – zespół Kroke, którego również, w kolejnych dniach listopadowo-grudniowego ART FEST-u będziemy mieli okazję w Tarnowie gościć. Wkrótce o poszczególnych wydarzeniach festiwalu pisać będziemy szczegółowiej w kolejnych informacjach
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(24-11-2009) M :
Impreza przeładowana, ale jak już ktoś mądrze zauważył od przybytku głowa nie boli, przynajmniej mnie. Nie zgadzam się z wypowiedzią Pana Wojtowicza, że festiwale są też dla artystów, są przede wszystkim dla publiczności, która kupuje bilety i wymaga, artysta ma zaprezentować sztukę w której jest biegły, zgodnie z podpisaną umową i wysokością gaży, chyba, że artyści występują za darmo, ale dzisiaj chyba nikt za darmo nic nie robi (nikt normalny). Zresztą nie widzę powodów, aby do tego festiwalu dorabiać jakąś niepotrzebną filozofię, w końcu jedyna państwowa, prestiżowa, galeria sztuki w mieście powinna pokazywać rzeczy z najwyższej półki, w końcu po to otrzymuje publiczne dotacje (chyba otrzymuje?). Dla mnie ten festiwal wart jest zainteresowania choćby z powodu , że zagra Kennedy i zawita Galeria Bezdomna, w każdym bądź razie życzę sobie i organizatorom żeby nie dali się choróbsku!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-11-2009) Ciekawe :
Właśnie, kultura i sztuka z najwyższej półki, czy warto coś robić w mieście gdzie właściwie nie ma odbiorców dla kultury wysokiej? Uczę w LO i Gimnazjum przedmiotów humanistycznych, obserwuję, że uczniowie nie wynoszą ze swojego najbliższego środowiska żadnego, lub znikome zainteresowanie współczesnymi zjawiskami kulturowymi, króluje gadu-gadu, prymitywne rozrywki, głupawa muzyka, są oczywiście wyjątki. Przykro mi to stwierdzić, ale nawet ludzie z tak zwanego grona nauczycielskiego nie bardzo potrafią odróżnić Hasiora od Kantora. Regularnie, uczestniczę w życiu kulturalnym miasta, ale niestety wszędzie gdzie jestem obserwuję te same twarze, można powiedzieć, że znam je już na pamięć. Może galeria bezdomna i jej wyjątkowa formuła zachęci i zaciekawi młodych, wrażliwych ludzi do aktywności.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-11-2009) do M :
Przewietrz pokój, gimnastyka, zdrowa dieta. Wtedy czytelny ,między słowami tarnowski marazm zniknie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-11-2009) Paczanga :
Drogi do M, przez sport do kalectwa. Tarnowski marazm to specyfika tego miasta, choćbyś każdemu dał po skrzynce wódki i pudzie zagryzki to i tak 90 procent będzie narzekać, zresztą w Krakowie jest podobnie i do tego ten ich słynny krakowski spleen, i jak tu nie pić i nie wciągać? Ja osobiście nie skorzystam z ofert ani tego festiwalu ani żadnego innego, bo nie mogę już patrzeć na wciąż te same delikatnie mówiąc twarze i tak relacje znajdę w sieci, a tu jeszcze ta grypa, psiamać!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-11-2009) Elo elo 5 2 0 :
Jak wiadomo wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne, albo powoduje tycie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl