To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat tarnowski: droga przez Wolę Rzędzińską oddana do użytku    -   24/11/2009
Kolejna droga zmodernizowana
Dziś, 24 listopada w Woli Rzędzińskiej uroczyście oddana została do użytku zmodernizowana droga powiatowa 1371K Tarnów – Wałki – Stare Żukowice, wyremontowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Całkowity koszt rozpoczętej w marcu b.r. inwestycji wyniósł 3.994.388 zł, z czego środki własne Powiatu Tarnowskiego stanowiły sumę 1.997.194 zł.

Ogloszenie

Z udziałem wicewojewody małopolskiego Stanisława Sorysa oficjalnie oddana została do użytku droga powiatowa w Woli Rzędzińskiej koło Tarnowa. Droga prowadząca w kierunku Wałek i Starych Żukowic jest bardzo uczęszczaną drogą powiatową, chociażby ze względu na duży ruch samochodów ciężarowych dojeżdżających do firm znajdujących się na terenie tej miejscowości. Stan nawierzchni pozostawiał przed remontem wiele do życzenia. –Remontujemy drogi, aby kierowcy nie narzekali, że coraz lepszymi samochodami jeżdżą po złej jakości drogach. Ale w ślad za tym zwiększamy też bezpieczeństwo pieszych – budujemy nowe chodniki, remontujemy zniszczone odcinki, aby mieszkańcy czuli się pewniej pokonując drogę do szkoły, na zakupy czy też do kościoła – podkreślał starosta tarnowski Mieczysław Kras.
Powiat tarnowski skorzystał z możliwości uzyskania dotacji na modernizację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, który zakłada, że państwo dofinansowuje remont w 50 procentach, drugą połowę wykłada zainteresowany.

Na 6-kilometrowym odcinku w Woli Rzędzińskiej droga została poszerzona o pół metra, położona została nowa nawierzchnia o bardzo dobrej jakości. Ułożono krawężniki a powiat tarnowski z własnego budżetu sfinansował wykonanie kilometrowego odcinka chodnika za 80 tys. zł. są także nowe, bezpieczne zatoczki autobusowe.

W przyszłym roku kierowcy doczekają się dalszej modernizacji drogi. Władze powiatu zakładają wyremontowanie odcinka od Wałek do Starych Żukowic w gminie Lisia Góra, gdzie łączy się on z drogą wojewódzką w kierunku Mielca. Wniosek na modernizację znalazł się w pierwszej piątce listy rankingowej opublikowanej przez wojewodę i może liczyć na dofinansowanie w ramach przyszłorocznej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl