To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Program spotkań w Klubie Inteligencji Katolickiej    -   27/11/2009
Grudzień w KIK
Wieczory patriotyczne przy świecach, Spotkania z Biblią, Dbajmy o zdrowie – to stałe pozycje – cykle Klubu Inteligencji Katolickiej obecne również w grudniowych propozycjach KIK. Uwagę zwraca również wykład „Sztuczne zapłodnienie a chrześcijańska wizja małżeństwa i rodziny”. Przede wszystkim jednak grudzień to czas Adwentowych medytacji...

Ogloszenie
>

Jak czytamy w Biuletynie KIK, cytującym rozważania S. Estery Rudź, ZSJM zamieszczone na portalu www.opoka.org.pl, ”Adwent, pomimo swojego ciepła bijącego ze zbliżających się Świąt i oczekiwania pełnego radości, ma także zabarwienie nocy i mroku. Adwent przecież wspomina to długie oczekiwanie potomków Adama idących w ciemności swojego grzechu i niemocy, wyglądających choć najmniejszego promyka zapowiadającego Zbawcę, zapowiadającego Boże Miłosierdzie.
Adwentowe oczekiwanie to najpierw uświadomienie sobie swojej słabości, ciemnej strony swojego serca. Jest to ważne, gdyż inaczej Adwent może przejść we mnie prawie niezauważalnie. Gdy poczuję pewność siebie, zacznie mi się wydawać, że ode mnie wszystko zależy to może nawet nieświadomie przyjmę postawę, którą można by wyrazić w słowach: „Dobrze, że przyjdziesz Jezu, ale jak widzisz ja sama sobie znakomicie radzę, wszystko mi się nieźle układa, przykazania i wszystkie moje obowiązki wypełniam, mam nawet postanowienie adwentowe. W tym moim poukładanym świecie znajdzie się i dla Ciebie miejsce. Zbuduję Ci szopkę i tam w żłóbku Ciebie umieszczę”. A Jezus przecież nie może być tylko jednym z elementów świątecznej dekoracji. Tak się może stać, gdy przestanę widzieć potrzebę Jego przyjścia i wkroczenia w moje życie.
Dlatego właśnie Adwent jest dobrym czasem, by stanąć w prawdzie o sobie i odkryć, że bez Boga jest we mnie tylko ciemność. Że tak naprawdę bez Niego nic nie mogę. (...)”

Również w tarnowskim Klubie Inteligencji Katolickiej część grudniowych propozycji związana jest z Adwentem. Poniżej prezentujemy pełny program. Wszystkie spotkania, o ile nie jest to napisane inaczej, odbywają się w siedzibie Klubu – Rynek 24 i rozpoczynają się o godz. 18:00.

1 grudnia (wtorek)
„Sztuczne zapłodnienie a chrześcijańska wizja małżeństwa i rodziny” - poprzedzony mszą świętą wykład ks dr Marka Kluzy

8 grudnia (wtorek)
Wieczory patriotyczne przy świecach: „Polska Wigilia – gdziekolwiek jesteśmy” - poprzedzone mszą świętą spotkanie poprowadzi Stanisława Wiatr-Partyka.

10 grudnia (czwartek)
Dbajmy o zdrowie: grypa. Spotkanie prowadzą: lek med Marta Owczyńska, dyrektor Centrum Medycznego KOLMED i mgr Anna Błaszczyk-Tyszka, asystent Zakładu Pielęgniarstwa PWSZ.

11 grudnia (piątek) – Katedra, godz. 17:00
Klubowa cicha adoracja Najświętszego Sakramentu

14 grudnia (poniedziałek)
Spotkania z Biblią: „Samoświadomość zbawcza Jezusa w Ewangelii wg św. Marka” - wykład ks. dr Marka Jawora

15 grudnia (wtorek)
Adwentowe medytacje: „Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia” - prowadzenie: ks prał. Kazimierz Góral. Spotkanie rozpoczyna się mszą świętą.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl