To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Otwarto kolejne boisko dla młodzieży w Tarnowie    -   30/11/2009
„Orlik” przy SP nr 5 oddany do użytku
Była uroczysta akademia, były strzały na bramkę oddane przez licznie zgromadzonych samorządowców i posłów... W piątek uroczyście otwarto wielofunkcyjny kompleks przy Szkole Podstawowej nr 5, wybudowany w ramach ogólnopolskiego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. To już drugi tego rodzaju obiekt powstały w Tarnowie, w planach znajduje się kolejny, jednak jak podkreśla prezydent Ryszard Ścigała, w naszym mieście nie brak i innych podobnych inwestycji zrealizowanych przez magistrat.

Posłuchaj wypowiedzi prezydenta Ryszarda Ścigały oraz wicemarszałka Romana Ciepieli :

Ogloszenie

W całej Małopolsce powstało dotąd blisko 90 „Orlików”. -Chcielibyśmy aby tego rodzaju obiekty znajdowały się w każdej gminie, a po kilka w każdym większym mieście. Jednak nie wszyscy włodarze 182 gminy widzą potrzebę takich inwestycji - mówi wicemarszałek Roman Ciepiela. -Warto podkreślić, że nie ma w Europie drugiego takiego przykładu, by państwo zdecydowało się na budowę tylu boisk w tak krótkim czasie.
„Orlik” przy SP nr 5 powstał w wyniku montażu finansowego – założeniem rządowego programu było by jedna trzecia środków pochodziła z budżetu państwa, jedna trzecia z środków Urzędu Marszałkowskiego danego województwa, a jedna trzecia z budżetu miasta lub gminy. W praktyce jednak, na obiekt wart 1 mln 114 tys. zł najwięcej – bo ponad 400 tys., dało miasto.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(30-11-2009) Jakub Kwaśny www.jakubkwasny.pl :
Bardzo dobrze, że udało się obronić lokalizację Orlika w tym roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 5. Bo ta Szkoła i ta dzielnica - Grabówka na taki obiekt zasługiwała! Od dawna nic tutaj na naszym osiedlu nie powstawało, teraz na szczęście zarówno Orlik 2012 przy Szkole Podstawowej nr 5, nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 15, a w przyszłym roku na Osiedlu Zielonym oraz nowe boisko z programu Orlik + na terenie Szkoły Podstawowej nr 9!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2009) krzysiek :
Super teraz gnoje z bloków (skowronków 6a) będą mieli co demolować i gdzie pić wóde

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-12-2009) Wspomnienie z preszłości :
Szkoła Podstawowa nr 5 ma zostać zlikwidowana w ciągu najbliższych kilku lat, a jej obwód szkolny podzielony między sąsiadujące szkoły. Będzie to tzw. likwidacja etapowa, polegająca na tym, że uczniowie uczący się w murach szkolnych piątki nadal będą chodzić do SP 5. Nie byłoby już natomiast naboru do klas pierwszych. Dzieci z obwodu szkolnego SP 5 musiałyby rozpoczynać naukę w którejś z okolicznych placówek szkolnych prowadzonych przez miasto. Władze miejskie argumentują swoją propozycję koniecznością oszczędzania i niżem demograficznym. Szkoła Podstawowa nr 5 nie będzie jedyną szkołą, która ma zostać zlikwidowana. Pod obrady radnych powróci także pomysł zlikwidowania Zespołu Szkół Kolejowych, znajdującego się obecnie w parterowym budynku koło dworca PKP. W przypadku Zespołu Szkół Kolejowych na sesji padnie wniosek o rozwiązanie z dniem 31 sierpnia ZSK i likwidację szkół wchodzących w jego skład.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-12-2009) to se ne vrati :
Szkoła nr 5 działa i działać będzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-12-2009) zawiedziony wyborca :
A na zdjęciu widać, że wybory się zbliżają wielkimi krokami!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-12-2009) jpg :
Tylko dlaczego na zdjęciu gapie zasłaniają boisko???? Fotograf do bani.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-12-2009) uważny :
A na zdjęciu stoją sami radni opozycji czyli PiS, bo krytyka nieustająca jest ok, ale jak trzeba pokazać, że coś się w mieście robi, to przecież tylko dzięki opozycji . Hipokryci i oszuści. Sukces ma wielu ojców.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-12-2009) serenada :
Bo "Orliki" to sukces koalicji PO i PSL, a tacy radni/bezradni jak Kwaśny kochają przytulać się do cudzego, by pokazać twarz w błysku flesza. Jak się samemu nic nie robi to przynajmniej się dopiszę i staną sobie z boku - może mnie ktoś zauważy? A jak się chwali! Udało się coś obronić, a teraz będą "orliki" tu i tam. Panie Kwaśny! To nie twoja działka. Skieruj swoją energię na projekty SLD i może zacznij walczyć z krzyżami w szkołach i podatkami księży.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-12-2009) fan :
Budujecie Orliki a futbol w mieście upada :( 80% kasy przeznaczonej na sport powinno iść na piłkę! Polska powinna budować wielki futbol, bo tylko on pod względem sportowym interesuje Polaków

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl