To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Inwestycje offsetowe, "U Siemachy", koncerty plenerowe dla tarnowian i cykl przedsięwzięć rekreacyjnych i edukacyjnych wokół Galerii    -   26/8/2010
Co Tarnów będzie miał z Gemini ?
Modernizacja ulicy Nowodąbrowskiej, wykonanie nakładki z asfaltobetonu, modernizacja skrzyżowania ulic Nowodąbrowskiej i 16 Pułku Piechoty z montażem sygnalizacji świetlnej wraz z chodnikami, przebudowa z częściowym remontem ulicy 16 Pułku Piechoty oraz budowa skrzyżowania wraz z montażem sygnalizacji świetlnej oraz chodnikiem, przebudowa systemu odwodnienia i odprowadzenia wody na terenie Parku Legionów - to tylko niektóre inwestycje "offsetowe" w infrastrukturę okolic Galerii zrealizowane przez Gemini Holdings. Najważniejszą jednak niekomercyjną inwestycją właściciela nowootwartego Centrum Handlowego jest trzykondygnacyjny obiekt o powierzchni 2 tys. m² (m.in. z salą kinową dla 100 osób) i wartości około 7 milionów. Nowoczesny budynek placówki wychowawczo-edukacyjnej Stowarzyszenia "U Siemachy", bo nim mowa, zostanie otwarty już za kilka tygodni nieopodal Galerii. To nie jedyne przejawy społecznego zaangażowania Gemini Park - zapowiada jego właściciel.

Posłuchaj, co o dotyczasowej aktywności Gemini Park na rzecz społeczności lokalnej Tarnowa oraz planach w tym zakresie na przyszłość mówi prezes zarządu Gemini Holdings, Rafał Sonik :

Ogloszenie
>

Prezes Rafał Sonik zapowiada dalsze wsparcie swojej Firmy dla dużych, masowych przedsięwzięć kulturalnych w Tarnowie a także całą serię systematycznych działań na rzecz społecznej aktywizacji przestrzeni wokół Galerii. Zarząd Gemini Park planuje tu m.in. organizację cyklicznej imprezy sportowo-rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży, na wzór krakowskiej "Juliady".

Z kolei prezydent Ryszard Ścigała podkreśla przede wszystkim korzyści gospodarcze, jakie ma mieć Tarnów z pojawienia się Gemini Park. Wśród nich za najważniejsze prezydent uznaje stworzenie miejsc pracy dla tysiąca osób, rynku zbytu dla usług wielu podmiotów gospodarczych z miasta i regionu, rzetelną realizację inwestycji offsetowych, do których zobowiązał się inwestor oraz spodziewany aż 40-krotny przyrost lokalnych podatków z tego miejsca. Dzięki Gemini Park kasa miasta tylko z tytułu podatku od nieruchomości wzbogaci się bowiem o ponad milion złotych rocznie. Prezydent wierzy też w to, że we wnętrzach Galerii prowadzona będzie aktywna polityka promocyjna Miasta i dzięki niej wielu z dalekich gości centrum handlowego zapragnie, niejako przy okazji, zapoznać się z innymi atrakcjami Tarnowa.
Posłuchaj, co na ten temat mówi Ryszard Ścigała. W trakcie rozmowy z prezydentem Tarnowa pytamy go m.in. o to, czy podpisując w grudniu 2006 r. zgodę na budowę Gemini Park nie zawarł czasem niepisanej umowy z inwestorem, że Galeria otwarta zostanie jeszcze za jego kadencji ... :na zdjęciu prace przy budowie placówki "U Siemachy"
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(27-08-2010) rQt :
Brawo. Tylko dlaczego to jest obiekt tylko dla jednej organizacji? Od biedy moglby byc dla jednej, ale tarnowskiej - a tak to powstał obiekt dla organizacji z Krakowa ... ale moze faktycznie beda tam robili cos ciekawszego niz tylko \\\"nianczenie\\\" dzieci zakupowiczow ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2010) rura :
Jak mają pomagać ludziom to mogą być nawet z Warszawy. Jakie to ma znaczenie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2010) Majka :
A co dalej z galerią Tarnovia?Szkoda byłoby gdyby upadla.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-12-2010) cebrrzyk :
Może to nie jest dobre forum na zgłaszanie takich uwag, bo trochę odbiegają od tematu, ale chciałbym zwrócić uwagę na fatalnie rozwiązaną komunikację i brak informacji o układzie wnętrza Gemini Parku. Efekt jest taki, że wjeżdża się samochodem w podziemie \"na oko\", czyli w pierwszą drogę wjazdową jaką się trafi, zwykle ląduje się nie wiadomo w jakim punkcie parkingu, następnie szuka się wejścia (czasem dosyć długo) do strefy handlowej, w której również poruszać się trzeba po omacku, bo nie ma żadnych tablic informacyjnych. Wyjazd odbywa się w podobnym stylu - zwykle trzeba zrobić ze dwie rundy po parkingu nim się znajdzie drogę wyjazdową a i to nie chroni przed dalszym błądzeniem (zwłaszcza jak jest ciemno) bo można np. wylądować na zapleczu, przy rampach dostawczych (mi się to zdarzyło już 2 razy na 3 wizyty). Aż się prosi oznakowanie kierunku wyjazdu i wjazdu do parkingu (czytelne - rodzajów oznakowań jest przecież multum), oznaczenie wejść do strefy handlowej np. wielkimi literami alfabetu a w strefie handlowej zawieszenie tablic informacyjnych z ogólnym planem całego obiektu i kierunków dojść do poszczególnych stref branżowych i konkretnych sklepów. Nie jest to zbyt wielka filozofia i dla niewątpliwie licznych kierowników i \"menedżerów\" tam zatrudnionych temat chyba nie nadmiernie trudny do realizacji, a jego rozwiązanie znacznie ułatwiłaby życie klientom. Życzę wszystkim wszystkiego najlepszego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl