To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Projekcja filmu „Musieli zwyciężyć”, spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem i promocja książki „Czas walki z Bogiem”    -   10/1/2012
Klub Odkrywców Historii zaprasza
28 stycznia (sobota) o godz. 16:15 w budynku klasztoru sióstr Sacre Coeur w Tarnowie (ul. Pszenna 3) odbędzie się projekcja dokumentalnego filmu Aliny Czerniakowskiej „Musieli zwyciężyć”, dotyczącego ocalenia Europy przez Polskę przed sowiecką nawałnicą w 1920 roku. Po projekcji, gościem honorowym Klubu Odkrywców Historii będzie profesor Andrzej Nowak, autor książki „Czas walki z Bogiem”, która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym.

Ogloszenie

”Musieli zwyciężyć”, reż. Alina Czerniakowska
W 1920 roku Polacy w czasie wojny z bolszewikami odparli atak przeważających sił wroga i zapobiegli rozprzestrzenieniu się rewolucji komunistycznej na Europę Zachodnią. Przywódcą tej wielkiej mobilizacji społeczeństwa polskiego był Józef Piłsudski. Bitwę na przedpolach Warszawy znany brytyjski historyk, Norman Davies, znawca najnowszej historii Polski, uważa za jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach XX wieku. Cenne zwycięstwo odniesione nad komunistami zaprzepaszczono, głównie przez błędy zachodnich polityków. Sowieci wrócili do Polski 20 lat później i zostali w niej na blisko pół wieku.

Andrzej Nowak  - historyk, publicysta, sowietolog, profesor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, docent w Instytucie Historii PAN (kierownik pracowni Dziejów Rosji i ZSRR w IH), członek Polskiej Akademii Umiejętności, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Arcana”. Należy do krytyków książek Jana Tomasza Grossa dotyczących stosunków między Polakami i Żydami. Jest przeciwnikiem i krytykiem tzw. "poprawności politycznej". W 2005 był członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego, a w 2010 komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszej książki prof. Andrzeja Nowaka „Czas walki z Bogiem” (wyd. Biały Kruk).
”Wiele nieznanych faktów. Kiedy patrzy się z perspektywy czasu na lata 1917-1991, to widać, jak niezwykle mocny musiał być naród polski i Kościół katolicki w obliczu tylu ataków. Nie unicestwiły wiary i polskości ani sowieckie łagry, ani niemieckie krematoria i szubienice, ani stalinowskie więzienia. Ani propaganda, ani brutalna siła. Trwamy!
"Czas walki z Bogiem", choć chronologiczne czwarty w kolejności, otwiera serię, bowiem wydany został specjalnie na 30. rocznicę stanu wojennego.”


Dojazd z Tarnowa z placu Kościuszki autobusami:
nr 5 o godz. 15.57
nr 14 o godz. 15.16
nr 39 o godz. 14.32

Patronat medialny nad tym wydarzeń sprawują: portal inTARnet.pl, Pomnik Smoleński i wpolityce.pl.
O wydarzeniu będziemy jeszcze przypominali.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(11-01-2012) Tomasz Stelmach :
Świetny pomysł p. Orłowskich by zaprosić prof. Nowaka. Ja go popularyzowałem juz w licpu tego roku vide : http://vantomas.salon24.p l/320796,prof-a-nowak-pod-nami otem-solidarnych-2010

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2012) Tomasz Stelmach :
Zatem do zobaczenia na spotkaniu i projekcji :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2012) Ciekawski :
To teraz klasztory służą do organizowania imprez polityczno-propagandowych PiS-uarów? Widocznie zbyt wysokie dotacje z budżetu dostają, ale to się niebawem zmieni jak sie wypowie Końkordacik.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2012) cunik :
Rewelacyjny wykład profesora Nowaka. Coraz więcej osób przychodzi na spotkania . Szkoda że Pan profesor nie mógł dłużej zostać. Podobno obiecał, że przyjedzie jeszcze na wiosnę. Jacyś panowie nagrywali coś. Czy można to będzie gdzieś zobaczyć? Ciekaw jestem czy Ciekawski był na spotkaniu a jeśli tak, czy coś wyniósł z tego spotkania

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl