To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Mistrza i Profesora wspominają uczniowie - tarnowscy artyści: Anna Śliwińska-Kukla i Witold Pazera    -   18/1/2012
Nowosielski od kuchni
W piątek, 20 stycznia o godz. 18:00 w Galerii Miejskiej BWA w Dworcu PKP Jerzego Nowosielskiego wspominać będą jego uczniowie – tarnowscy artyści: Anna Śliwińska-Kukla i Witold Pazera. ”Biorąc pod uwagę temperament obojga spodziewać należy się artystycznego happeningu” - zachęca BWA.

Ogloszenie
>

Jakim był profesorem? Czego wymagał od swoich studentów? Jak wyglądały zajęcia w słynnej pracowni, którą prowadził na krakowskiej ASP? Tego i wiele więcej, o czym nie przeczytają Państwo w żadnej książce, dowiedzą się Państwo na spotkaniu-happeningu. Mistrza i Profesora wspominają Anna Śliwińska-Kukla i Witold Pazera.

Anna Śliwińska-Kukla - studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1989-1994). Dyplom w 1994 roku na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego (pobyt w pracowni od roku 1991), równorzędny dyplom na Wydziale Tkaniny Artystycznej w pracowni prof. Ryszarda Kwietna oraz prof. Lilli Kulki, aneks dyplomowy w Pracowni Projektowania Książki i Typografii u prof. Romana Banaszewskiego.

Witold Pazera – malarz, rysownik, satyryk, fotograf. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uczeń prof. Jerzego Nowosielskiego (dyplom 1980). Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Od 1992 roku prowadzi Autorską Pracownię Plastyczną. Autor rysunków satyrycznych do wielu gazet, twórca projektów scenograficznych, projektów graficznych: plakatów, programów teatralnych, ilustracji książkowej. Laureat ponad 20 nagród i wyróżnień (m.in. Pierwsza Nagroda w Międzynarodowym Konkursie „Srebrny Czworokąt"- Przemyśl, 2003; Nagroda Rady Miasta Tarnowa za „Twórczość artystyczną" – 2004;Nagroda Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa – „Salon Jesienny ZPAP Oddział Tarnów" 2005).

Jednocześnie Galeria Miejska informuje, że Krystyna Czerni - autorka biografii Jerzego Nowosielskiego, której wykład towarzyszył otwarciu tarnowskiej wystawy w ostatnich dniach została laureatką tegorocznej Nagrody im. Kazimierza Wyki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej. Wręczenie Nagrody odbędzie się 19 stycznia. Znakomita biografia Nowosielskiego pióra Krystyny Czerni dostępna jest w promocyjnej cenie w BWA do ostatniego dnia wystawy, tj. 31 stycznia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl