To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  M. Poświatowski odpowiada A. Bartoszowi – w Tarnowskim Kurierze Kulturalnym    -   21/1/2012
Okres postępującego rozwoju Tarnowa
”Jest w Tarnowie portal internetowy. Wyróżniający się spośród innych. O ile inne informują, ten również komentuje rzeczywistość i to w sposób mocno emocjonalnie/politycznie ukierunkowany” pisze (ze zgrozą) pan Adam Bartosz, na co dzień dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie na jednym z nowych lokalnych portali (tarnowteraz). Wprawdzie palce dyrektorowi sztywnieją, za każdym razem gdy chce napisać „inTARnet”, ale przynajmniej zamieścił „printscreen” naszej sondy internetowej, dzięki czemu wiemy, że chodzi o nas. Nie odbieram nikomu prawa do posiadania takich czy innych opinii, jednak zarzucając komuś "grzech" komentowania rzeczywistości, łatwo można potknąć się o własne nogi i wpaść we własne sidła, zwłaszcza gdy samemu się tę rzeczywistość właśnie „komentuje”. Ale idźmy dalej: ”Czytając autorów ma się wrażenie totalnego rozgardiaszu, bałaganu, zagrożenia, czającego się zewsząd, nieudolności, upadku moralnego etc. Oczywiście wszystko to dzieje się poza załogą okopaną za www. A załoga ta i wspierający ją ochotnicy stanowią dla tego, co się na zewnątrz okopów dzieje, absolutnie przeciwstawny wzór moralności, porządku, uczciwości, mądrości etc.” - kiedy pierwszy raz przeczytałem te zdania, zrazu pomyślałem sobie, że pan Dyrektor pisze o „Gazecie Wyborczej”, czy jakiejś jej lokalnej mutacji, która wszędzie widzi zagrożenia, samemu stanowiąc przeciwstawny „wzór moralności, porządku, uczciwości, mądrości etc”.

Ogloszenie

Pan Dyrektor ma też za złe nam (?) i inTARnautom, że w naszej ostatniej sondzie internetowej większość (nieco ponad połowa) głosujących uznaje, iż w ostatnich latach Tarnów znalazł się w okresie postępującej degradacji. Dla pana Dyrektora to ludzie o szczególnej „konstrukcji mentalnej”, którzy w swych ocenach - w odróżnieniu od niego - kierują się odczuciami, a nie faktami. Te zaś są takie (rzecz jasna fakty, nie odczucia), że pozwalają A. Bartoszowi odważnie porównać prezydenta Ryszarda Ścigałę do... hetmana Tarnowskiego. Cały felieton Mirosława Poświatowskiego przeczytać będzie można wkrótce (w środę) na łamach Tarnowskiego Kuriera Kulturalnego.
Felieton będzie dostępny pod adresem: http://tarnowskikurierkulturalny.blox.pl/html. Tradycyjnie znajdziemy tu wiele innych, ciekawych tekstów różnych autorów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 33)Dodaj komentarz
(21-01-2012) mak :
panie Bartosz czas na emeryturę dla dobra Tarnowskiej kultury

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2012) Zlikwidować etat w muzum dla p. Bartosz :
jak Scigała likwiduje szkołe i przedszkola niech też zlikwiduje Muzeum Okregowe , albo lepiej niech każe panu Bartoszowi przekształcić je w niepubliczne i wtedy będzie gościa inna śpiewka. Pani Latała pomżoe w przekształceniu jest dobra w "organizowaniu nieformalnych spotkań i bardzo pomocna"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2012) do poprzednika :
Muzeum może zlikwidować marszałek, ale co zawiniło Muzeum, że ma lemingowatego szefa, któremu "Wyborcza" , "Polityka" i "autorytety moralne III RP " wyprały mózg doszczętnie ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2012) nie!!! :
Kierowcy, 28 stycznia będziemy organizować protest przeciwko wysokim cenom paliw w Polsce. Dnia 28 stycznia chcemy zablokować Autostradę A4 na odcinku Opole - Wrocław oraz autostradową obwodnicę Wrocławia. Protest będzie polegał na poruszaniu się autostradą prędkością 40 km/h. Chcemy to zrobić medialnie i ostrzec rząd, że jeżeli nie zainteresuje się problemem to zablokujemy autostrady podczas Euro 2012. Zbiórka kierowców 28 stycznia 2012 godz. 12:00 na obwodnicy Brzegu (koło zajazdu Rybiorz - stacji Bliska) Do akcji dołączyli się: Warszawa: 23.01.2012r o godzina 15.45. Ruszamy z pod parkingu na ulicy Smolnej w Warszawie. Trasa będzie przebiegać ulicami przy ważniejszych urzedach: Belwederska, Smolna, Wiejska itp. kontakt: 511-185-044 Tomasz Rudzki Kraków: Blokowana będzie droga krajowa nr 7 Zbiórka 28.01 godz 12:00 Stacja BP przy ul. 29 listopada (przy wylocie w stronę Warszawy) Organizator Dariusz Piwowarczyk 509-893-858 Nowy Sącz: Blokowanie Gorzków od Białego Klasztoru do Reala Zbiórka - 28.01 godz 12:00 Nowy Sącz JOJO na wprost MC DONALD Bielsko Biała: Blokowana będzie droga szybkiego ruchu. Zbiórka -28.01 godz 12:00 Bielsko Biała Parking Auchan, obok przystanku autobusowego Organizator - Sylwester Gorząd 514-951-115 Busko Zdrój: Blokowana będzie droga krajowa nr 73 Zbiórka - Busko Zdrój 28.01.2012 godz 12:00 Stacja BP przy wylocie na Kielce Organizator - Albert 506-692-843 Tarnów: Blokowana będzie Droga Krajowa numer 4 na odcinku Tarnów -Wojnicz . Protest będzie polegał na poruszaniu się drogą z prędkością 30 km/h. Zbiórka kierowców 28 stycznia 2012 godz. 12:00 przy Galerii Tarnovia Organizator protestu w Tarnowie --- portal ---radlow.cba.pl Radom: Blokowana będzie droga Radom - Tarczyn Zbiórka kierowców 28.01 godz 12:00 przed kościołem we Wsoli (pomiędzy Wielogórą a Jedlińskiem) Jeżeli zechcesz zorganizować tego dnia protest w swoim mieście daj znać: tel 886-33-07-33 lub yasiu@forumbrzeg.pl >>>>>SKOPIUJ I WKLEJ NA KILKU DOWOLNYCH FORACH!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2012) tarnowiak :
Jaja wykopać a kapelusz spalić

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2012) do,,nie!!!" :
Ala Ścigała z Watachą na motocyklach jeździ. Zaproście go do protestu. On Tuska popierał, a Tusk jego. Niech sie w końcu facio określi w jakiej jest drużynie.ufn

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2012) prognostyk :
w połowie roku platfusy i ich pionki będą mieć ,,jasełka". Potem spadną na beton.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2012) cc :
do "nie" wchodzę w to ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2012) ucieszony :
Chłopaki, trochę luzu bo cały jad wytracicie! Zostawcie sobie trochę dla przyjaciół, dla rodziny....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2012) tom :
Troche juz mam dosc felietonow p Poswiatowskiego, zawsze o tym samym i w tym samym tonie. Jakby on jedenym "sprawiedliwym", mam wrazenie ze byl na warsztatach u p Kaczynskiego..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2012) iwko :
zgadzam się z tomem. Moherowe oszołomstwo. Odpuszczam sobie te wypociny. Podobnie jak politykowanie na tarnowskim kurierze kulturalnym. Więcej tam o poszukiwaniu ubeków, smoleńsku i w ogóle niemoralności niż kulturze. Teraz rzuciłem okiem, pod krótkim artykułem link do frondy. Szkoda czasu. Jeżeli chciałbym liznąć jedynej właściwej pisowsko ciesielczykowskiej ideologi idę na ich portale czy ichniejszej "literatury". Na portalu o kulturze oczekiwałbym artykułów o kulturze a na tym portalu wiadomości lokalnych. Ale i tak odwiedzam te strony a felietony poświatowskiego i jemu podobnych traktuję jak spam i przeglądam dalej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2012) J-23 :
Co "iwko" i pozostali towarzysze ?! Boli?! Miało boleć ! I bądźcie pewni - będzie boleć coraz bardziej. A swoją drogą, to czy sztuka artykulacji wypowiedzi bez nadmiaru "niskich" epitetów jest w waszym tzw. środowisku w zaniku czy dopiero ją usiłujecie z trudem posiąść?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2012) ucieszony :
Głupota współobywateli czasem boli, ale częściej smieszy. Tu mamy do czynienia z tym drugim przypadkiem. Też myślę, że Poświatowskiego będzie bolało coraz bardziej. Być wynoszonym na obcasach z salonów to nie jest duża przyjemność. Nawet jeżeli te salony są na miarę Tarnowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2012) iwko :
"Co "iwko" i pozostali towarzysze ?! Boli?! Miało boleć ! " Towarzyszem nie jestem i nie byłem. Za młody żeby pamiętać te czasy dlatego też to rozliczanie mam daleko gdzieś. A czy boli? Owszem, boli. Obsesja jaką jest wieczne szukanie wrogów dla kogoś patrzącego z boku jest trochę niekomfortowa. Za pisaniem o aferach, przekrętach do jakich niewątpliwie dochodzi na tarnowskim podwórku jestem jak najbardziej. Ale ciągłe karmienie się Skworcem czy Bańburskim, Smoleńskiem i powyżej opisywaną zapaścią Tarnowa balansuje na niebezpiecznej granicy paranoi. Jak dla mnie takie dziennikarstwo jest żenujące, poziom taki trochę gimnazjalny. Ogólnie kompromitujące

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2012) Do mieszkańców :
Tak to czas postępującego zadłużania Tarnowa. na koniec 2012 roku ma byc 280,5 mln z na koniec 2013 roku 306 mln, na koniec 2014 roku ma byc 335 mln zł a na koniec 2015 roku 355 mln zł. To efekty rządów Ścigały i jego ekipy wspieraneych przez radnych Tarnowian, PO . I tak nastąpi czas degradacji Tarnowa, mieszkańcy teraz tego nie widzą ale juz niedługo to odczuja na własnej skórze , poprzez podnoszone podatki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) Pan Dyrektor Bartosz... :
...ma rzeczywiście umysł spaprany przez ideologie Michnika i jego sfory.Nie swchodzac w polemikię, bo nie warto zauważe jedynie,że ten akurat portal to inicjatywa pruwatna: wolno autorom mieć swoje polityczne sympatie i pisywac komemntarze,a nie jedynie informacje.Tak a propos: przeciez ta cała "GaZeta Wyborcza" to jeden wielki kom entarz, z wyraźzną sympatia dla PO( a wczesnije ich"sióstw": Unii Demokratgycznej i Unii Wolnosci. Dzieki Intarnetowi mamy jaki taki pluralizm w Tarnowie.Niemcy kupili Dziennik Polskik,a ich polski przedstawiciel zapowiedział,że dośc juz prawicowosci, co oznacza,ze bedziedmy mieli w regionie kolejna tube PO,co zapewne P.Bartoszowi dogadza, ale jak to sie ma do pluralizmu i wolknosci słowa?Koilejna bgazeta zawłaszczona przedz tych tak zwanych "rzadzacych".Pan Bartosz ma okrreśłone poglądy np. na temat żydów- i dobrze!Ale przejawia totalitarfna myłsenie, gdy ktos nie jest filosemitą,a każda krytyke jakiegoś żyda albo grupy żydów( czy z każdym z nich musimy sie bezwarunkowo zgadzać?) okrfesla go mianem antysemity- a to juz "zbrodnia".Ja też niektóryhch, ale tylkoi niektórych a nie cała ich nacje- nie lujbie, a ich pogladów nie akceptuje, ale nie dam sobie przypisać łatki antysemity z tego powodu! Na pryzkład nie podoba mi sie zbudowanie wilestekilometrowego,poteznego muru iodgradzającego Izrael od Palestynczyków.Pamietam wrzask jaki na pierwszej strolnie "GW" poidniósł Mixchnik, kiedy Czesi w małym miasteczku zbudowali murek odgradzajacy ich od cyganskiego osiedla.( właśnie tak: cyganskiego,a nie romskiego,nie jestem poprawny ;politycznie)Bo chcielik miec spokój od uciazliwych sasiadów.W liscie otwartym do V.Hawla Michnik wrzeszczał- co za obłuda,jakie zakłamanie_ ze to sie żle kojarzy,i pryzpomniał o gettcie...Jakos nie widziałem listu otwartego Michnika do rfzadu Izraela,zeby wyburzył ten antypalestynski mur.Moze Pan Bartosz zaki ogłosi?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) ACTA :
Komentarz usunięty przez ACTA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) do iwko :
wrogów to wszędzie szuka pan Bartosz. wystarczy ,że ktoś ma inna opinię na tematy które i jego interesują to zaraz dostosuje odpowiedni zestaw inwektyw aby ten pogląd ośmieszyć. nawet zróżnicowany wynik niewinnej sondy stanowi dobry pretekst aby nielubianym osobom dop*****ć..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) do iwko :
co do mieszania tematów lokalnych z ogólnopolskimi i międzynarodowymi to bardzo mi się to tutaj podoba . źródła zarówno rzeczy dobrych jak i złych w miescie oraz ich szerokie tła nie są tylko tarnowskie. a mieszkaniec Tarnowa nie jest wyłączony spod wpływu i z uczestnictwa w globalnych powiazaniach i sensach. bardzo dobrze, że w intarnecie to zauwaza sie i przymierza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) dla Ewy :
Gdybyś umiała czytać ze zrozumieniem i bez emocji a nie z obrzydzeniem które jak widać przesłania możliwość czytania, to na pewno znalazłabyś interesujące cię odniesienia. Ale czego sobie życzyć od czytelników po tylu latach treningu, niech zgadnę - gazety Michnika czy tygodnika Powszechnego albo Polityki a może wszystkich ich po trochu ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) kronos :
Odwalcie się od Wielce Wyborczego Pana Adama. Toż to przecież taki nasz -wprawdzie malutki, ale "nasz"- tarnowski Piotruś Skrzynecki (kapelusz!!!!). I pamiętajcie! Pan Adam zawsze płynie z prądem!!!!! I ma rację!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) Ewa :
Pokićkały Ci się strony Półświatku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) cdn :
Komentarz usunięty przez ACTA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) hołd katowicki :
drogi Intarnecie nie idz tą droga, nie idz tą drogą!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) MAFIOSO :
„rozpromieniony”, nie idź tą drogą, nie idź drogą dyrektora i nie prowokuj do „antysemityzmu”.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) antygalicjanin :
Najpierw zlikwidowano tarnowską „kablówkę”. Od miesiąca nie ma już tarnowskiego dodatku do „Dziennika Polskiego”. Teraz przyszła kolej na portal interMAKS, związany z tarnowskim oddziałem radia „Eska”.Trudno dziś mówić o medialnym pluralizmie w Tarnowie. Mamy dziś de facto jedną lokalną gazetę codzienną, jeden tygodnik, jedno lokalne radio z prawdziwego zdarzenia i żadnej emitującej powszechnie dostępny program telewizji. Jak na ponad dwie dekady "wolnego rynku" i aglomeracyjne ambicje ponad 100- tysięcznego miasta - stolicy subregionu, prezentowany obraz jest obrazem już nawet nie mizerii, ale postępującego dramatu. Jest obrazem dziadostwa. - tak w swoim felietonie napisał P. Zaprzałka . Cieszcie się,że jeszcze istnieje inTarnet, na którym możecie się wypowiadać! Zaczekajcie jak wejdzie ACTA...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) do antygalicjanin :
to cytat z tego portalu ---- było w tamtym tygodniu -----a nie pana Zapzałki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) fan :
Pan Zaprzałka cytuje wszystkich i wszystko, więc trudno się połapać. Fajny sposób na robienie portalu. Taka tarnowska "Angora", tylko ona płaci za przedruki:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2012) fan :
Jedyna nadzieja, że ACTA odłożą Zaprzałkę "ad acta"...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2012) antygalicjanin :
przepraszam, jeśli rozrobiłem błąd informacyjny. Częściej jestem na FB i info wziąłem poprzez FB wchodząc na stronę Pana Zaprzałki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2012) ACTA :
Komentarz usunięty przez ACTA.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2012) say no to ACTA :
NUMERY IP SĄ REJESTROWANE!!! - tekst rodem z bajki pt. ACTA, nie napisze na jakim portalu to widziałem , bo ktoś jeszcze spali cegłe ze wstydu. No chyba , że polityka Kalego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2012) do say no to ACTA :
Numery ip są rejestrowane zawsze w logach każdego serwera więc to tylko przypomnienie oczywistości dla durniów, którzy nie zdają sobie z tego sprawy i myślą że są kompletnie anonimowi. To tak jakby napisać, że każdy z żyjących oddycha dzięki tlenowi obecnemu w powietrzu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl