To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jest plan zabezpieczenia Wątoku – samorządy we wspólnej sprawie    -   25/1/2012
Wieści z tarnowskiego magistratu
Powstał plan zabezpieczenia Wątoku – czyli koncepcja obniżenia zagrożenia powodziowego dla doliny Wątoku i jego dopływów – Strusinianki, Mrozówki, Wątoczku i Korzenia. Jak informuje tarnowski magistrat, odbyła się swego rodzaju odprawa samorządów w tej sprawie, teraz czas na konkretne działania.

Ogloszenie

Koncepcja zakłada wykonanie suchych polderów na terenie gminy Skrzyszów, których zadaniem będzie złagodzenie napływającej fali powodziowej. Dużo miejsca poświęcono także dopływom potoku Wątok i potrzebie stałej konserwacji przepustów. Podczas jednego ze spotkań, daleko idącą pomoc zadeklarował wicemarszałek małopolski, Roman Ciepiela. Plany zakładają również możliwość redukcji szybkości spływu wód opadowych do rowów i potoków poprzez stosowanie ekologicznych sposobów zabudowy placów, parkingów i otoczenia budynków oraz retencjonowania deszczówki i jej dalszego wykorzystywania przy pielęgnacji terenów zielonych.

-Miasto już realizuje działania mające na celu udrożnienie Wątoku - przebudowujemy przepust na potoku Strusinka, w ciągu ul. Ostrogskich i podnosimy mostki nad potokiem – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański. Wiceprezydent dodaje, że miasto wniosło ponadto wiele uwag do proponowanych rozwiązań w rejonie ul. Spytki z Melsztyna.

Dodajmy, że autorzy projektu przez ponad pół roku inwentaryzowali istniejące zagospodarowanie terenu, zbierali materiały do opracowania i analizowali otrzymane wyniki badań i pomiarów.
Przypomnijmy, przed rokiem Tarnów podpisał porozumienie z Małopolskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie oraz gminami Skrzyszów i Ryglice dotyczące współpracy w zakresie Wątoku. Tarnów partycypował w kosztach opracowanej koncepcji, przeznaczył na jej sfinansowanie ponad 44 tysiące złotych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl