To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Parlamentarzyści „jednym głosem” w sprawach Tarnowa    -   31/1/2012
Wieści z tarnowskiego magistratu
Szef tarnowskiego samorządu po raz kolejny zaprosił do siebie parlamentarzystów ziemi tarnowskiej reprezentujących różne opcje polityczne. Wraz z zespołem, zaprezentował im najważniejsze informacje o Tarnowie – stan finansów, największe inwestycje, wskaźniki pozyskiwania środków zewnętrznych, prośby i problemy legislacyjne oraz kluczowe wydarzenia o charakterze gospodarczym, kulturalnym i promocyjnym – czytamy w komunikacie magistratu.

Ogloszenie

Najwięcej dyskusji wywołał temat przebiegu planowanej wschodniej obwodnicy Tarnowa i sprawy oświatowe. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przystąpiła do projektowania dokumentacji technicznej tej ważnej dla Tarnowa drogi wyprowadzającej ruch z miasta. W przekonaniu władz Tarnowa najlepsza trasa przeprawy to tzw. wariat nr 2 (czerwony) przebiegający w jak największej części poza granicami Tarnowa. Ma to zapewnić optymalny rozwój zarówno miasta jak i sąsiadującej gminy Tarnów.
O tym jak ważna to droga dla miasta przekonuje planowany zakres prac. Przypomnijmy, w zadaniu inwestycyjnym przewiduje się m.in. budowę drogi krajowej nr 73 klasy GP od węzła „Lwowska” do węzła „Krzyż”, budowę dróg poprzecznych, łącznic węzłów, skrzyżowań i dróg dojazdowych do działek, które zostaną odcięte od dróg publicznych przez projektowane drogi, węzły i skrzyżowania, budowę wiaduktów w ciągu drogi nad łącznicami, drogami poprzecznymi, dojazdowymi i linią kolejową, budowę przepustów pod drogą, łącznicami, drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi, budowę urządzeń ochrony środowiska (ekrany akustyczne, urządzenia podczyszczania wód opadowych, przejścia dla zwierząt, pasy zieleni izolacyjnej) oraz budowę urządzeń infrastruktury technicznej.

Jak czytamy w komunikacie magistratu, istotnym punktem rozmowy z posłami była także oświata. „Z roku na rok kosztuje ona coraz więcej. W 2011 roku mieszkańcy Tarnowa dołożyli do szkół blisko 20 milionów złotych. Można sobie wyobrazić, ile inwestycji można byłoby zrealizować, gdyby nie tak drastyczne różnice. Tendencja jest tym bardziej niepokojąca, że Ministerstwo Edukacji Narodowej, chce by przy podziale subwencji oświatowej nie była uwzględniana liczba nauczycieli przebywających na urlopach bezpłatnych i wychowawczych oraz na urlopach na poratowanie zdrowia, których liczba ciągle rośnie. Koszt tych ostatnich w 2011 wyniósł aż 3,6 milionów złotych. Już teraz w przeliczeniu na jednego mieszkańca na edukację wydajemy ponad dwa tysiące złotych. To o ok. 500 złotych więcej niż w takich miastach jak Kraków i Warszawa i o ok. 400 złotych więcej niż wydaje Chorzów czy Koszalin, czyli miasta wielkościowo podobne do Tarnowa. I to jest też powód, dla którego musimy reorganizować sieć szkół, a jak to jest trudne pokazuje przykład SP 19. W świetle spadającej liczby dzieci, działania te wydają się jedynie słusznymi. Nie jesteśmy w stanie utrzymywać praktycznie niezmienionej liczby nauczycieli i placówek oświatowych przy trwającym od lat niżu demograficznym.” - czytamy

Posłowie zadeklarowali przychylność we wspieraniu miejskich inicjatyw i dobry lobbing Tarnowa na arenie ogólnopolskiej. Przypomnijmy, spotkania prezydenta z parlamentarzystami są cykliczne. Odbywają się zwykle dwa razy do roku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(31-01-2012) dennis :
http://dennisssblegh.com|denni s hello great site

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2012) wwojdy :
Wariant czerwony wschodniej obwodnicy Tarnowa przecina na pół proponowana lokalizację lotniska .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2012) cc :
taaaaaaaaa lotnisko w każdej gminie i dodaj jeszcze lądowisko dla wahadłowców z demobilu NASA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2012) wzruszony :
Znowu się wzruszyłem czytając Waszą informację. "Wariat nr 2" to oryginalny pomysł Panów redaktorów, czy ściąga była niedobra?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2012) żal :
"Już teraz w przeliczeniu na jednego mieszkańca na edukację wydajemy ponad dwa tysiące złotych. "-a ile wydajecie na głupoty typu przejscia podziemne,fontanny, zatrudnianie kolesi itp???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2012) ; :
Ministerstwo mówi że przesuwa termin pójścia 6 latków do szkoły tylko dlatego , że szkoły są nie gotowe. SP 19 jest gotowa do przyjęcia 6 latków to się ją nieprawnie likwiduje. skandal. niech posłowie coś z tym zrobią a nie klaszczą sobie nawzajem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-02-2012) Kazek :
W niedługim okresie czasu postaram się podać jak bardzo zadłużył miasto Pan Ścigała. Tak bardzo ogólnie podam, że innym prezydentom na tak duże zadłużenie były potrzebne trzy kadencje, no ale trzeba pamiętać, że Pan Ścigała jest najlepszym menago z PO. Pozdrawiam Tarnowian!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl