To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ma 69 lat, pobiegła w maratonie, zajęła miejsce na podium...    -   04/4/2012
B. Prymakowska na Maratona di Roma
Tarnowianka, Barbara Prymakowska reprezentowała Polskę na dorocznym, prestiżowym Maratona di Roma, w grupie wiekowej 60-69 lat – poinformował magistrat. Trasa wyścigu biegnie ulicami wiecznego miasta. To klasyczny maraton, jego trasa wynosi 42 kilometry 195 metrów. Organizatorzy nie zaprezentowali jeszcze wyników, ale jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, tarnowianka zajęła miejsce na podium.

Ogloszenie

Barbara Prymakowska w młodości uprawiała narciarstwo zjazdowe, pływała, grała w tenisa oraz jeździła na łyżwach. Biegać zaczęła przed 50-tym rokiem życia. Po przygotowaniach debiutowała w Mistrzostwach Polski Weteranów na dystansie 10 km, gdzie ustanowiła rekord Polski na tym dystansie, w swojej kategorii wiekowej.

Po kilku latach postanowiła spróbować sił w maratonie, startując w pierwszej edycji Cracovia Maraton. Był 2001 rok, miała wtedy 58 lat. Od tamtego czasu przebiegła kilkadziesiąt maratonów, najbardziej prestiżowe w Polsce (Krakowski, Warszawski, Wrocławski, Poznański, Maraton Metropolii, Strzelno-Puck, Silesia, NowySącz-Krynica, Górski Maraton Gorce) i na świecie (Berliński, Paryski, Londyński, Frankfurt Maraton, Lahti Maraton, Nowojorski, Wiedeński).  W ubiegłym roku zdobyła Mount Blanc.

Z naszej strony dodajmy, że pani Barbara Prymakowska była bohaterką jednej z audycji Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni „Uwaga, Człowiek”, dostępnej w archiwum naszego portalu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 13)Dodaj komentarz
(04-04-2012) cc :
Pani Basiu , podziwiam, szanuję i......... spróbuję choć trochę dotrzymać kroku :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2012) Wrokarz z rynku. :
Ta pani jest zapatrzoną w siebie osobą! Takiej narcystycznej osoby nie spotkałem nigdy przed nią.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2012) Ewa :
Pani Basiu! Serdecznie Pani gratuluję ii podziwiam! Nigdy nie zapomnę zaangażowania Pani w naukę moich, wtedy 4 i 5-letnich córek, dziś mężatek, w naukę jazdy na łyżwach. Przez te wszystkie lata Pani działalność motywuje mnie i moje otoczenie, do intensywnego wysiłku. Jest Pani dowodem, że można pokonać swoje słabości. Życzę Pani jeszcze wielu sukcesów!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2012) marek :
Po co piszecie, że Barbara Prymakowska zajęła miejsce na podium, skoro wyniki maratonu w Rzymie od kilku dni są już znane - w klasyfikacji generalnej zajęła 9503 miejsce, w klasyfikacji kobiet była 1.351 a w swojej kategorii wiekowej (ponad 65 lat) zajęła dopiero 8 miejsce na tylko 19 startujących. Pewnie te "nieoficjalne" wiadomości to plotki bezpośrednio od biegaczki, która każdy swój występ musi skomentować w lokalnych mediach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2012) Do Marka :
Przebiegniesz 42 km? Jak tak, to możesz pisać dalej swoje zjadliwe komentarze. Dla mnie sukcesem jest sam udział i ukończenie biegu. Nie mówiąc o wieku Pani Barbary. Ilu mamy takich ludzi? I bardzo dobrze, że o tym też się pisze. Smutnych wiadomości i żenującej polityki mamy po uszy. Może zacząć cieszyć się życiem?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2012) marek :
Czy zjadliwym komentarzem jest zwrócenie uwagi na nieprawdziwa wiadomość w artykule? Jest oczywiste, że Barbara Prymakowska w Rzymie na żadnym podium nie stanęła, a nawet się do niego nie zbliżyła (nawet w swojej kategorii wiekowej), więc sprzeciwiam się jedynie dezinformacji, którą rozsiewa, zgadnijcie kto? Co do przebiegnięcia 42 km, to mogę podjąć wyzwanie i przebiec ten dystans (zresztą robię to kilka razy każdego roku), zwłaszcza że czas Pani Basi z Maratonu w Rzymie na kolana nie powala (średnie tempo to ok.7 min/1 km).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2012) kroll :
a może sobie zajęła miejsce ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2012) hombre :
A ja to zrobię wszystko, żeby już w ieku 55 lat nie móc przebiec nawet 2 metrów i zeby ZUS musiał mi wypłacać rentę. to właśnie przez takie osoby, jak ta Pani nastał mit o sprawnych ludziach w podeszłym wieku, którzy mogą pracować nawet do setki!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2012) ooo :
Pani Barbarze należy szczerze pogratulować, a krytykantów-zazdrośników odesłać na intensywny trening ( także kultury i dobrego smaku).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2012) oooo :
z reguły tak jest, że na intensywny trening (także kultury i dobrego smaku) wysyłają osoby, którym takie "treningi" przydałyby się najbardziej. A Pani Barbarze "szczerze" gratuluję zajęcia miejsca na ośmiostopniowym podium w Rzymie. Brawo! Tarnowianie są dumni (oczywiście nieoficjalnie).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2012) Do marek :
Napisz kiedy i gdzie startujesz jestem w stanie zjawic sie i zobaczyc czy przebiegniesz 42km.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2012) Znajomi z trasy spacerowej parku Sanguszków :
Pani Basiu - gratuluję ponownego zwycięstwa. Życzę dalszych zwycięstw.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2012) xyz :
Z pola widzenia zniknęło to, na co niejako przy okazji zwrócono uwagę, a mianowicie w artykule wskazano, że z "nieoficjalnych źródeł" dowiedzieli się że Prymakowska zajęła miejsce na podium, a ktoś w internecie sprawdził, że to oczywista nieprawda. Czekam na oficjalne sprostowanie lub powołanie się na wiarygodne źródło, iż faktycznie podium było, bo w przeciwnym razie pozostaje wrażenie, że ktoś próbował się nieudolnie i nieco bezczelnie lansować w lokalnym medium, które dodatkowo publikuje informacje w sposób całkowicie bezkrytyczny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl