To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Tarnowianie uczczą pamięć zamordowanych w Katyniu i ofiar katastrofy smoleńskiej    -   09/4/2012
Pamiętamy o Katyniu i Smoleńsku
Starosta Tarnowski Mieczysław Kras, Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej i Stowarzyszenie Pomnik Smoleńsk organizują we wtorek 10 kwietnia obchody 72. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 2. rocznicy katastrofy samolotu TU-154M pod Smoleńskiem. Obchody rozpocznie uroczysta Msza Święta w Bazylice Katedralnej o godzinie 18:00. O tej samej porze msza w intencji ofiar katastrofy odprawiona zostanie w Kościele OO Bernardynów. Uczestnicy obu nabożeństw spotkają się następnie na płycie Rynku, gdzie zaplanowano otwarcie wystawy KATYŃ - SMOLEŃSK 2010. Po otwarciu wystawy wszyscy przemaszerują na plac Ofiar Katynia, pod tablice katyńską i smoleńską. Nasza redakcja przyłącza się do apelu o wywieszenie w drugą rocznice tragedii smoleńskiej narodowej flagi w oknie !

Ogloszenie

Msza w Kościele OO Bernardynów organizowana jest od dwóch lat, w kolejne miesięcznice katastrofy pod Smoleńskiej z inspiracji Klubu Gazety Polskiej. We wtorek o godzinie 18:00 liturgia w intencji 96. ofiar tej największej w najnowszej historii narodowej tragedii odprawiona zostanie w tym miejscu już po raz 24.

Program uroczystości organizowanych przez Starostę Tarnowskiego Mieczysława Krasa, Akcję Katolicką Diecezji Tarnowskiej i Stowarzyszenie Pomnik Smoleńsk :

godz. 18:00 – Katedra Tarnowska, Msza Święta w intencji pomordowanych w Katyniu oraz w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku. Mszę św. odprawi ks. Jan Bartoszek, Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Po Mszy św. - otwarcie wystawy KATYŃ - SMOLEŃSK 2010 na Tarnowskim Rynku, następnie przejście na plac Ofiar Katynia, złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz zniczy pod tablicą Smoleńską.

Wystawę będzie można oglądnąć również na stronach internetowych:

www.powiat.tarnow.pl

www.pomniksmolensk.pl

www.ak.diecezja.tarnow.pl

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(10-04-2012) Ewa :
A ja myślałam, że Scigała będzie pamiętać chociażby przez włączenie syren o 8.41, ale nie włączył urzędu i mieszkanców do żadnych obchodów w tym roku. Hańba !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2012) Adam :
Syreny Ścigały są aktywne bez przerwy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2012) do Ewa :
Chyba nie po to jest prezydent miasta i urząd żeby organizować coroczne obchody wszelakich katastrof. Lepiej niech pracują aby przyszłość miasta była lepsza od przeszłości i teraźniejszości, bo w przeciwnym razie grozi miastu wyludnienie. Szaweł

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2012) ghia :
przyszłość znaczona fontanną, ul. krakowską etc....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2012) srtw :
do Ewa: twój przypadek i temu podobni to ciężka paranoja. Wyobraź sobie że świat nie kręci się wokół poległych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem! Jeżeli masz jakichś znajomych spoza kręgu radiomaryjnego to zapytaj ich co sądzą o tablicy smoleńskiej, obchodach i żądaniu włosiennicy na Ścigale w tym dniu. W najlepszym wypadku powiedzą ci że mają gdzieś ten cyrk. Jeżeli by zrobić uczciwy sondaż wśród mieszkańców to mogłabyś się rozczarować. Mam serdecznie dość takich roszczeniowców, wiecznie tropiących komunistów, zdrajców i niegodziwców. To nie jest tak że ludzie nie są patriotami. Wyobraź sobie że duża część chce po prostu normalności

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2012) kolo :
Mietek czyś ty całkiem oczadział???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2012) do: do Ewa :
Ścigała ani do organizacji rocznic ani do organizacji czego kolwiek sie nie .... . A co do rozwoju miasta to kazdy głupi to miasto rozwijałby za zaciagane kredyty i pozyczki. Po ostatniej sesji rady miasta dług bedzie wynosił 280 526 000 zł a na na koniec tej kadencji Ścigały 335 200 000 zł (chyba że go wczesniej mieszkańcy odwołają z funkcji to bedzie mniej bo kolejny prezydent juz nie zaciagnie tyle długów . Na koniec 2015 roku dług siegnie kwoty 355 925 000 zł. czyli na mieszkańca wychodzi około 3042 zł. taki to rozwój zgotowano wnaszym Mieście. Przypomina mi to czasy gierka "zrobilismy wielki skok w przyszłośc tyle że z pustym workiem" o przepraszam worem pełnym długów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-04-2012) <><><> :
Ścigała woli poczekać na ostateczne efekty śledztwa. Kiedyś Polska stanęła o godz.8.56 na minutę, a okazało się, że to jedno z kłamstw smoleńskich. Skąd pewność, że 8.41 jest prawdą?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-04-2012) 40 plus :
Fakt jest taki , że frekwencja na obchodach była mizerna, oprócz urzędników starosty i posła z zapleczem kilkanaście osób(!). W tym mieście niby ciepła już wszystko jest letnie... Drodzy dyskutanci nie łączcie jak inne oszołomy uczczenia rocznicy tragicznego wypadku z bieżącą polityką.... Rocznica powinna zostać uroczyście uczczona a bieżąca polityka rozliczona w pozostałe dni roku , ale u nas nic się nie może dobrze udać - taki gnuśny , wsiowy naród... młodzi obudźcie się !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-04-2012) do powyżej :
Właśnie się obudziliśmy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl