To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Skrzywdzili starszego pana, sp....czyli prostą inwestycję    -   17/4/2012
Fuszerka w magistrackim stylu
Pod magistrackim okiem prawidłowo nie przebiegają i nie wychodzą nie tylko duże inwestycje (jak ul. Krakowska) – ale także te drobne. Przekonać się można o tym na przykładzie ulicy Kmiecika w Tarnowie – Krzyżu. Wykonane przez TZDM betonowe zabezpieczenie, mające zapobiegać obsuwaniu się skarpy, rozchodzi się dosłownie w rękach już po trzech miesiącach. Z kolei pas drogowy wykonano w taki sposób, że jego szerokość – 3,5 metra – uniemożliwia dojazd do kilku posesji większym pojazdom (np. z węglem) – i to pomimo faktu, iż teść jednego z poszkodowanych mieszkańców, przekazał wiele lat temu na rzecz miasta pas o szerokości 4 metrów.

Ogloszenie

Pokrzywdzonym przez magistrat jest przede wszystkim Jan Sz., starszy mężczyzna mieszkający przy ul. Kmiecika, a przy tym przewodniczący Komitetu Budowy Kanalizacji Opadowej. Kilkadziesiąt la temu jego teść przekazał Gminie Miasta Tarnowa drogę o szerokości 4 metrów. Teraz wreszcie inwestycję zrealizowano – jednak drogę poprowadzono w taki sposób, że jej górny pas zwężony został do 3,5 metra. W efekcie uniemożliwiono praktycznie wjazd do dwóch posesji, w tym do posesji Jana Sz. Starszy pan żali się, że urzędnicy miejscy (w tym zlikwidowane już, „niesławne” TZDM) nie znajdowali czasu dla jego interwencji, a w końcu nie odbierali telefonów. Jak się dowiadujemy, z korespondencji magistratu wynika z kolei, że nie było możliwości realizacji inwestycji w inny sposób, natomiast w wyniku ustaleń poczynionych na spotkaniu z mieszkańcami w dniu 20 marca ub.r., dojazd do posesji ma zostać poprawiony. Czy w sposób satysfakcjonujący dla pokrzywdzonych, skoro inwestycję już zrealizowano, a magistrat może na „poprawki” wyłuskać sumę nie większą niż 50 tys. zł? To pokaże czas.

Posłuchaj rozmowy z Janem Sz. :Warto też zaznaczyć, że temat ten zaistniał także na ostatniej sesji Rady Miasta Tarnowa. Wcześniej interwencje w tej sprawie podejmowali radni: Jan Niedojadło, Grażyna Barwacz i Marek Drwal.

Naszą redakcyjną uwagę zwraca jednak nie tyle sama szerokość wykonanej drogi i związana z tym, międzysąsiedzka złożoność problemu – ile stan rozdzielającego pasy drogowe muru oporowego mającego powstrzymywać niewielką skarpę przed obsuwaniem się. Betonowy mur zaczął pękać i rozchodzić się dosłownie w rękach już po trzech miesiącach od jego wykonania (zdjęcia)... Podczas sesji nikt nie odważył się odnieść do tych kwestii – dyrektor Centrum Usług Ogólnomiejskich Jacek Kułaga stwierdził natomiast, że nie jest właściwą osobą by dochodzić „kto, kiedy, jak i dlaczego zrobił coś wcześniej”.
Pozostaje więc mieć tylko nadzieję – że pozostałe miejskie inwestycje – w tym słynna ulica Krakowska czy budynek teatru – nie zostały spartolone podobnie jak ta przy ul. Kmiecika w Krzyżu. I że podobnie jak w tym przypadku – nie usłyszymy wówczas, iż w magistracie nie ma nikogo kompetentnego do tego, by ustalić „kto, kiedy, jak i dlaczego zrobił coś wcześniej” i kto za wszystkie te fuszerki odpowiada. Bo jak tak dalej pójdzie, to zlikwidowanie TZDM, dzięki której to likwidacji nie ma nikogo kompetentnego by ustalić „kto, kiedy, jak i dlaczego zrobił coś wcześniej” - może okazać się niewystarczające i trzeba będzie zacząć na wszelki wypadek likwidować i „reorganizować” kolejne wydziały w tarnowskim magistracie...
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(17-04-2012) jerzy Mazgaj :
A proszę się przyjrzeć przejsciu podziemnemu przy Mickiewiczza- Goldhammera. Dlaczego na okladzinę elewacji schodów szczególnie od strony Goldhammera wychodzi jakiś biały gruby nalot mający wygląd grzyba . Zakrawa to na kolejny skandal . Roboty wykonywał STRABAG jak pamietam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2012) przejscie :
Zobaczcie jak wygląda zewnętrzna konstrukcja przejscia podziemnnego. Rdza, uszkodzone gumy, brudne hartowane szkło-błoto, przesolenie sa wynikiem opadu deszczu. Jaka gwarancja....trudno zrozumieć, że to coś kosztowało 6 mln. zł. Wizualizacja jest ładna, ale są inne materiały. Panie Prezydencie podwładni chyba nie mają nic do roboty, że pod Pana siedzibą jest taki syf-znaczy się brud.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2012) do przejście :
dopiero co podobno było zamknięte, poza tym windy nie działają

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2012) J-23 :
W tzw. UM Tarnowa, ilość naprawdę kompetentnych osób można policzyc na palcach jedej ręki. Nie dziwią zatem notoryczne i systematyczne gnioty inwestycyjne o różnej skali partactwa. Problem polega na tym, iż nikt z tego tytułu nie ponosi odpowiedzialności, a MY podatnicy to tolerujemy.... PS. Czy odbyła sie już uroczystość otwarcia "nowowyremontowanej" ul. Krakowskiej przy udziale wszelakich dostojników z Najważniejszym na czele? Wszak okazja przecie wymarzona.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2012) ZX :
Słyszy się takie wypowiedzi, że należy wszystko źle wykonywać, ponieważ w ten sposób dajemy pracę, a mamy przecież bezrobocie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-04-2012) nika :
Proszę też sprawdzić ,jak wygląda słynny ( kilka razy robiony i rozbierany ) chodnik wykonany przy ul.Wojska Polskiego II etap po pierwszej zimie .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2012) RUMBURACZEK :
Dokładnie, na tym chodniku jadąc na rolkach idzie sobie zęby wybić

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl