To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Łowca jeleni” w kinie Millennium    -   18/4/2012
20 kwietnia: Millennium Classic
Okres wojny w Wietnamie. Michael, Steven i Nick to młodzi robotnicy z Clairton w Pensylwanii powołani do wojska. W trakcie działań wojennych trafiają do obozu jenieckiego. Strażnicy zmuszają ich do gry w rosyjską ruletkę. Traumatyczne przeżycia nie pozwalają później mężczyznom na powrót do normalnego życia. Przypominamy: kino Millennium w ramach cyklu prezentującego klasykę kina, zaprasza 20 kwietnia o godz. 20:00 na jednorazową projekcję filmu „Łowca jeleni” z 1979 roku, który otrzymał 5 Oscarów. W wyreżyserowanym przez Michaela Cimino dramacie wojennym zobaczymy Roberta De Niro, Christopkera Walkena i Meryl Streep.

Ogloszenie
>

Clairton, Pensylwania. Trzej przyjaciele: Mike (Robert de Niro), Nick (Christopher Walken) i Steven (Johna Savage) pracujący w miejscowej hucie żelaza, zostają powołani do wojska i przygotowują się do wyjazdu do Wietnamu. Steven postanawia wziąć przed odlotem ślub. Po weselnym przyjęciu przyjaciele wybierają się na ostatnie wspólne polowanie na jelenia. W Wietnamie wszyscy trzej trafiają do niewoli. Żołnierze Vietcongu zmuszają ich do gry z innymi więźniami w rosyjską ruletkę . Mike nakłania Wietnamczyków do użycia w grze większej ilości kul i zmusza Nicka do gry przeciwko sobie. Dzięki fortelowi w zamieszaniu, udaje im się zbiec, lecz podczas ucieczki zostają rozdzieleni.
Po powrocie do Clairton, Mike ma trudności z ponownym przystosowaniem się, jedynym wsparciem jest dla niego Linda (Meryl Streep), dziewczyna Nicka. Jednocześnie Mike dowiaduje się, że Nick został w Sajgonie. Postanawia odnaleźć przyjaciela...
"Łowca jeleni" otrzymał 5 Oscarów w 1979 roku.
”Najlepszy antywojenny film w historii kina” - pisał The New York Times.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl