To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Korekty w rozkładach jazdy linii miejskich    -   26/4/2012
Zmiany w komunikacji
W wyniku przeprowadzonej analizy wniosków, które wpłynęły do Zarządu Komunikacji Miejskiej po wprowadzeniu nowego układu komunikacji , uwzględniono część propozycji zmian. Korekta zostanie wprowadzona 1 maja br. - informuje tarnowski magistrat. Szczegóły poniżej.

Ogloszenie

Zmiany dotyczyć będą rozkładów jazdy linii nr: 0, 1, 9, 14 i 33 oraz linii podmiejskich. Korekty w rozkładach jazdy linii nr 0, 1 i 9 polegają na kilkuminutowych zmianach odjazdów niektórych kursów.
W rozkładzie jazdy linii nr 14, oprócz zmian odjazdów, nastąpi zmiana trasy przebiegu linii w kursach wykonanych w kierunku Os.Jasna II. Zmiana trasy polega na ujęciu na powrót przejazdu autobusów ulicą Goldhammera z zatrzymywaniem się na przystanku Goldhammera PWSZ. Dodatkowo od dnia 1 maja 2012 r. linia nr 14 w kierunku Mościc będzie kursować ulicą Nowy Świat, którą nie kursowała przez okres kilku miesięcy w związku z remontem ulicy Krakowskiej.
W rozkładzie jazdy linii nr 33, oprócz zmian odjazdów, nastąpi również częściowa zmiana trasy wybranych kursów. Na wnioski pasażerów, po konsultacjach z Radami Osiedli, część kursów będzie wykonywana tak jak obecnie, tj. z przejazdem przez Os. Legionów. Pozostałe kursy będą wykonywane przez Os.Jasna II i ulicę 16 Pułku Piechoty z pominięciem przejazdu przez Os.Legionów. Zastosowane rozwiązanie z jednej strony rozszerza zakres obsługi linii 33 (obejmując przebiegiem trasy nowe przystanki) a z drugiej strony ogranicza ilość przejazdów dużych autobusów przez centrum Os.Legionów co było często kwestionowane przez część mieszkańców osiedla.

Zmiany na liniach podmiejskich
Wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy linii komunikacji miejskiej nr: 3, 208, 210, 222, 224, 225, 227, 229 i 239. Wszystkie wymienione linie kursują po terenie Gminy Tarnów, a zmiany zostały wprowadzone z jej inicjatywy.
Zmiany rozkładów jazdy wszystkich w/w linii polegają głównie na zmniejszeniu ilości wykonywanych kursów.
W odniesieniu do linii nr 210 dodatkowo została wprowadzona zmiana trasy przebiegu kursów. Wszystkie kursy będą wykonywane jako przejazd na zasadzie wykonania pętli od Tarnowa przez Wolę Rzędzińską, Wałki i z powrotem do Tarnowa.
Kursy wymienione w rozkładzie jazdy linii 210 bez oznaczenia „J” będą wykonywane z Tarnowa przez Wolę Rzędzińską, Wałki Jodłówkę, Wałki Górówkę i z powrotem przez Wolę Rzędzińską do Tarnowa (zobacz trasę) natomiast kursy wymienione w rozkładzie jazdy linii 210, które przy odjazdach mają dopisane oznaczenie „J” będą wykonywane w sposób przeciwny. Z Tarnowa przez Wolę Rzędzińską i następnie najpierw przez Wałki Górówkę a później przez Wałki Jodłówkę i z powrotem przez Wolę Rzędzińską do Tarnowa (zobacz trasę).
Ewentualne uwagi i wnioski co do nowych rozkładów jazdy linii nr: 3, 208, 210, 222, 224, 225, 227, 229 i 239 obowiązujących od dnia 1 maja 2012 r. należy kierować w formie pisemnej do Urzędu Gminy Tarnów ul.Krakowska 19 lub telefonicznie do Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy Tarnów, nr tel. 14 688 01 42.

Z nowymi rozkładami jazdy można zapoznać się na stronie internetowej Zarządu Komunikacji Miejskiej klikając w odnośnik „zobacz zmiany” po wejściu w dany rozkład jazdy.

Jednym zdaniem:
I pomyśleć, że dopiero co za niemałe pieniądze wynajęto zewnętrzną firmę, żeby "zoptymalizowały" kursy autobusów miejskich (przede wszystkim MPK)...
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 16)Dodaj komentarz
(27-04-2012) HARA :
Tak to jest jak za zmiany w komunikacji bierze się dyletant, i ZKM i jak się przekonaliśmy firma zewnętrzna nie ma zielonego pojęcia jak zorganizować komunikację. Komunikacja miejska to jest nerw miasta i tak właśnie musi reagować (nie mam tu na myśli nerwowego działania, a wręcz przeciwnie) na każde zmiany dokonujące się w społeczeństwie lokalnym. Dobrym wyjściem było by zlecić to firmie od lat zajmującej się obsługą lini w naszym mieście. Gdyby ich o to poprosić i jeszcze zapłacić, zrobią to profesjonalnie i bez takich cyrków, i wyrzucania pieniędzy w błoto, bo poleciały w błoto i kto za to poleci, a powinien polecieć. Kluza z ZKM nie poprosi MPK o opracowanie rozkładów, bo przyznał by się do tego, że nie ma pojęcia o funkcjonowaniu komunikacji. Lecz nie ma się co unosić honorem panie kluza jeśli chodzi o poprawne i przyjazne dla mieszkańca funkcjonowanie komunikacji, to swój honor wie pan gdzie trzeba sobie schować.(w cztery litery), albo wynocha ze stanowiska.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2012) do HARY :
To według treści zawartej w raporcie NIK o działaniach MPK - cytuję,, Zarówno Zarząd, jak i Prezydent Miasta Tarnowa przekazali do NIK informacje o podejmowanych działaniach zmierzających do wykorzystania uwag i zrealizowania wniosków sformułowanych w związku z ustaleniami kontroli. W informacjach tych podano, że -zostanie powołany zespół składający się z: przedstawiciela MPK-T (jako przewoźnika), przedstawiciela ZKM-T (jako organizatora) oraz zewnętrznego (wyłonionego w postępowaniu ofertowym). Zadaniem tego zespołu będzie wypracowanie sposobu optymalizacji ekonomicznej systemu komunikacji miejskiej przy uwzględnieniu: potrzeb przewozowych mieszkańców, rentowności linii dla Miasta i przewoźnika oraz możliwości finansowych Gminy Miasta Tarnowa. Tak więc to nie tylko ZKM dyrektora Kluzy był inicjatorem tego komunikacyjnego bubla, lecz też Zarząd MPK, kto wie czy nie w znacznie większym stopniu niż ZKM. A było to niewątpliwie realizowane za aprobatą i po nadzorem Prezydenta. Jak nie wiesz HARA o co chodzi to wpierw sięgnij do materiałów źródłowych. Raport przeprowadzonej kontroli NIK w MPK jest na stronie internetowej NIK. ;

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2012) HARA :
To co napisałeś świadczy o tym, że nie rozumiesz kraju w którym żyjesz. I jeszcze masz złudzenia, że władza dba o ciebie, wiek emerytalny też podnieśli z myślą o twoim dobrobycie?, ale wracając do sprawy: Nik wyraził pobożne życzenie i wskazał jak to ma przebiegać, natomiast życie pokazało inaczej, gdyż sugesti, wniosków i pomysłów MPK nie zaaprobowano, uważając,że wiedzą lepiej, no i wyszedł gniot.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2012) do matoła co pisał do HARY :
A może inicjatorem tych zmian był Jan Guty, który jako przwodniczący S sprowadził kontrolę NIK do swojej własnej firmy, jak ten ptak co we własne...???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2012) odpowiedź :
Dobrze zrobił, jeżeli zrobił. Pokazał chorobę na którą cierpi MPK pod rządami Wiatra i Ścigały. Wszak ta firma miała się po restrukturyzacji rozwijać, a jest odwrotnie bo upada. MPK za kierownictwa obecnego Zarządu t.j. Wiatra i Greli uległa odegradacji ekonomicznej i usługoweji, a oni napaśli się kosztem MPK .Więc to trzeba ich rozliczyć, a Ścigałę też O nieprawidłowościach w MPK powinni decydować radni i prezydent, a nie głupawe komentarze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2012) kierowca :
Tak to Solidarność ściągnęła NIK na kontrolę i choć się do niej nie specjalnie przyłożyła to wykazała że ja i moi koledzy jeździliśmy niesprawnymi autobusami. A kto odpowie za ewentualne skutki z tego wynikłe. Wiatr powie że ma służby od tego i umyje rączęta i nawet pazura sobie nie pobrudzi. Kierownicy i dyspozytorzy zwalą winę na kierowcę. I to jest super. Ale gdy kierowca odmówi wyjazdu złomem technicznym, to nie ma co liczyć na dalszą pracę w MPK, bo Zarząd umowy już mu nie przedłuży. A fałszowanie badań technicznych to co?. To głównie Jerzy Wiatr odpowiada zgodnie z prawem za te naganne sytuacje w MPK. Lepiej niech siedzi cichutko i pokornie, bo może mu się wiadro za kołnierz może wylać i to pokaże jak jest umoczony. A Grela z Żurowskim to też niezłe specjalisty. Panowie tylko spokojnie bo ,,PRAWDA NAS WYZWOLI".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2012) do HARY :
MATOŁ MA RACJĘ BO TO BYŁA INICJATYWA I PROPOZYCJE WIATRA, by zmniejszyć koszty, oraz widział zagrożenie że mu nie starcza taboru do wykonania zakontraktowanych kilometrów. Szkoda mi pracowników tej firmy, że dostała w prezencie od Ścigały taki niekompetentny Zarząd. To jest kolejna kompromitacja Prezydenta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2012) MPK :
Tak sprowadził, bo firma jest źle i nieudolnie zarządzana ze szkodą dla pracowników. Czas to naprawiać. Wiatr organizuje 8 i 9 maja spotkanie z załogą. Pierwsze w jego historii w MPK. Może by na to spotkanie zaprosić Prezydenta i Gutego. Niech publicznie przedstawią swoje argumenty, a załoga to oceni. Bo z Wiatrem i Grelą to nie ma co dyskutować i słuchać ich kolejnych bajeczek. Jestem pewien że Guty by podniósł rzuconą rękawicę i przyszedł na to spotkanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2012) nic dziwnego :
Skoro doradą w MPK służył Bartłomiej B. z osławionego Fabiosu S.A., w którym siedzi prokuratura i ABW to nic mnie nie dziwi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2012) wniosek :
Odtajnić proces wytoczony redaktorowi tego portalu za artykuły,, jeździliśmy tykającymi bombami" przez Grelę i Zarząd MPK. To jest problem publiczny i dotyczy Spółki która świadczy publiczne usługi za pieniądze podatników. Decyzja Sądu o utajnieniu tego procesu jest absurdalna. Chyba że chodzi o ukrycie przed społeczeństwem Tarnowa prawdy do której ma prawo. Bo jeżeli rzeczywiście do ich przewozu użyto niesprawne autobusy to klienci MPK są stroną poszkodowaną i mają prawo wiedzieć o wszystkich aspektach tego problemu. Ja też korzystałem z usług MPK i uczciwie za nie płaciłem. Może mnie wożono ,,tykającą bombą"?. Muszę się tego dowiedzieć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2012) propos :
Odkładając wszelkie problemy związane z niekompetencją Zarządu MPK i Prezydenta, zająć się przetargami na zakupione autobusy. Dlaczego zakupiono buble tureckie, a nie np. swoje autosany? Trzeba zwracać uwagę na zakupy z pieniędzy publicznych i unijnych. Babuśką interesuje się prokuratura i ABW, lub CBA, więc mogły by się te państwowe organy przyjrzeć działalności jego kumpli zainstalowanych w MPK.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2012) do wniosek :
Debilu, MPK nie działa za publiczne pieniądze. Do przetargów na linie może stanąć każdy. Pieniądze nie są dane tylko wygrane w ramach przetargu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2012) do propos :
Tak masz rację, bo trzeba ten problem wyjaśnić. Domniemam że sprawy przetargowe były czyste, lecz bulwersuje mnie jeden fakt. Otóż firma ,,OTOBUS" zarejestrowana w Tarnowie i reprezentująca ,,OTOKAR" turecki jest jedynym przedstawicielem tej tureckiej firmy od które autobusy zakupuje MPK.. Pewno to jest zwykły przypadek że firmą ,,OTOBUS" zarządza Pani Świtalska która w Krajowym Rejestrze Sądowniczym jest zarejestrowana pod nazwiskiem Grela. A Grela Robert to członek Zarządu MPK. Uważam że to jest zwykła niezależna zbieżność, a nie jakaś zmowa korupcyjna.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2012) debil :
A ja mam rację. I po co te nerwy? Porozmawiajmy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2012) fiut :
To szok - mamy ich wreszcie - wsadzimy ich do ciupy!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2012) do fiuta :
ale przecież wielu ludzi jest z pisu i nie wszyscy są debilami skończonymi!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl