To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Podopieczny WTZ tryumfuje w zawodach    -   11/6/2012
Sukcesy Kamila Cedrowskiego
Kamil Cedrowski, uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, wygrał dwie małopolskie imprezy sportowe zorganizowane z myślą o osobach niepełnosprawnych. Dwukrotnie zajął pierwsze miejsce podczas Krakowskiego Mityngu Pływackiego, był też najlepszy podczas VI Małopolskich Zawodów Wspinaczkowych Osób Niepełnosprawnych.

Ogloszenie
>

W zawodach wspinaczkowych brało udział ponad pięćdziesięciu zawodników z całej Polski, w tym trzech przedstawicieli tarnowskiego WZT im. Jana Pawła II. Bezkonkurencyjny we wspinaczce na czas mężczyzn, w swojej kategorii, okazał się Kamil Cedrowski. Nie tylko uzyskał najlepszy czas, ale także ustanowił swój nowy rekord we wspinaczce na wysokość 9 m.
-Kamil Cedrowski wspinaczkę odkrył dzięki naszemu warsztatowi. Jego sprawność fizyczna, wytrwałość, upór oraz systematyczne treningi pozwoliły mu wygrać zawody – podkreśla Tomasz Wardzała, kierownik WTZ. –A to nie jedyny sukces Kamila, który oprócz wspinaczki trenuje pływanie. Podczas Krakowskiego Mityngu Pływackiego, organizowanego przez Olimpiady Specjalne Polska, dwukrotnie stanął na najwyższym miejscu podium.

Zawody odbyły się w basenie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Wzięło w nich udział czterdziestu najlepszych zawodników z Małopolski z różnych placówek opiekuńczych, szkolno-wychowawczych oraz warsztatów terapii zajęciowej. Na krytej pływalni rozegrano 14 biegów na różnych dystansach. Startowali zarówno mężczyźni jak i kobiety.
Kamil Cedrowski startował w dwóch konkurencjach; na dystansie 25 m stylem dowolnym i 50 m stylem dowolnym. W obu zdobył złote medale.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie jest prowadzony przez Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji w Tarnowie. Obejmuje opieką 45 osób z niepełną sprawnością intelektualną i sprzężoną z Tarnowa i okolic. Informacje na temat działalności Warsztatu można uzyskać na stronie www.wtzjp2.pl. Zapraszamy wszystkich chętnych na bezpłatne, atrakcyjne zajęcia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.73 % (1096)
  jestem za 38.97 % (795)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2040
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl