To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   22 czerwca: spotkanie z cyklu „...Za horyzont domu” w Centrum Sztuki Mościce    -   20/6/2012
Bieg dla pokoju
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spotkanie z cyklu „. ..Za horyzont domu” - " BIEG DLA POKOJU" , które odbędzie się 22 czerwca o godz. 18:00 w sali kameralnej. Piotr Kuryło opowie o zachowaniach ludzi, których spotkał na swej drodze podczas swego biegu dookoła świata, spotkaniach ze zwierzętami, walką z trudnymi warunkami atmosferycznymi, bezdrożami i tym co było dla niego najcięższe - samotnością i tęsknotą za domem.

Ogloszenie

Piotr Kuryło urodził się 24.07.1972r. w Augustowie. Od urodzenia mieszka w małej wiosce na Podlasiu. Zawsze interesował się sportem. Uprawiał boks i kung - fu. Ukończył Zasadniczą Szkołę Górniczą w Jastrzębiu Zdroju. Służbę wojskową pełnił w wojskach powietrzno - desantowych w Krakowie, po czym wrócił do rodzinnej wsi, gdzie został Sołtysem na 4 lata. Bieganiem zajął się po trzydziestce. W 8 lat ukończył ponad 50 klasycznych maratonów i reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w biegach 24 h.

Sukcesy to: pierwsze miejsce w biegu 12h w Rudzie Śląskiej i drugie w biegu z Aten do Sparty 246km w 2007r. Samotnie przebiegł Europe wzdłuż i w szerz. Na koniec przygody z bieganiem postanowił obiec Ziemię co zajęło cały rok. Swój wyczyn zadedykował światu: w imię pokoju.
7 sierpnia 2010 Piotr Kuryło wystartował w samotny ostatni swój maraton dookoła ziemi. W Europie przebiegł Polskę, Niemcy, skrawek Holandii, Belgię, Francję, Hiszpanię, Portugalię.
Z Lizbony przeleciał samolotem do New Yorku skąd ruszył na zachód przez stany New York, New Jersej, Pensylwanie, West Virginia, Ohio, Indianę, Ilinois, Missouri, Oklahome, Teksas, New Mexico, Arizonę, Kalifornię. Z San Fransisco przeleciał samolotem do Władywostoku skąd rozpoczął najcięższy i najdłuższy etap. Przebiegł przez Syberię mijając Bajkał, dalej zahaczył o Kazachstan przebiegł południowy Ural skąd skierował się do Moskwy. Po Rosji pokonał Łotwę i Litwę i po przebiegnięciu około 20tys. km 6 sierpnia 2011 roku zakończył swój bieg na rynku w Augustowie. W czasie rocznej wyprawy zużył 15 par butów i korzystał z 7 różnych wózków na których ciągnął swój ekwipunek.
W 2012 r. zdobył KOLOSA (najważniejsza nagroda podróżnicza w Polsce) w kategorii wyczyn roku, nagrodę dziennikarzy za wyjątkową dzielność i determinację, pokazanie innym, że „niemożliwe staje się możliwe” oraz za dystans do siebie i poczucie humoru, a także nagrodę publiczności.
www.biegdlapokoju.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.73 % (1096)
  jestem za 38.97 % (795)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2040
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl